Jdi na obsah Jdi na menu
 


NA výstavu A.Muchy v Brně

17. 11. 2009

Na oslavu 20.výročí Něžné revoluce nebo -li převratu jsme operativně svolali scuka do Brna. I když jsme necinkali klíči, páč nikdo nesliboval lepší zítřky, tak jsme důstojně zastoupili zdravé jádro, nechali politiku stranou a věnovali jsme tenhle svátek kultuře a jiným příjemnějším věcem.

Na výstavu Alfonse Muchy
nás pozvala Zdenula a nutno konstatovat, že to bylo úchvatné. Nejen hezké obrazy lepých děv začátku 20.století, ale i propracované detaily kreseb a maleb a poučné psaní o životě tohoto mimořádného umělce nás zaujaly a strávili jsme tak užitečně kus dne. Pak jsme zamířili na oběd s posezením do nedaleké restaurace, což byla taky příjemná záležitost :)) a pak zamířili do Vaňkovky.
Zde jsme obdivovali krásnou vánoční výzdobu, prošmejdili obchody a Jiřka už nakupovala i dárky; na závěr jsme zasedli do Café Práh, což je naše oblíbená kavárna tamtéž. Zde v nekuřáckém klidném prostředí u kafe, čokolády a dobrého čaje zvaném Nekončící láska jsme završili příjemný den povídáním a samozřejmě i pracovním posezením. Byly domluveny další detaily nastávajících akcí a na závěr ještě jednou Vaňkovka a pak jsme se rozprchli domů.

Zabili jsme tím několik much najednou a jednu Muchu velkou a tak si odnášíme dobrý pocit z příjemného dne. Zdenula, Jiřka, Pavel.

(autor: Pavel)

Obrazek