Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tož,

na oslavu závěru roku jsem pozval své nejlepší přátele, a vymyslel jsem i program pod vznešeným názvem Znojemské silvestrovské sympozium, s přívlastkem vinařské, posléze pozměněným na gurmánské. Především však šlo o to, abychom společně a důstojně oslavili konec roku a příchod Nového, tedy zbilancovali uplynulý rok a nastínili směřování toho následujícího. 

Jako každý rok, i teď již spřádáme plány na příští sezónu. Některé akce je potřeba daleko dopředu zajistit jak z hlediska volného termínu, tak alespoň minimální účasti.. Výsledkem setkání tedy bylo sjednocení termínů nejdůležitějších akcí, promyšlení plesové sezóny a společné dovolené. Krom toho byly do plánu zařazené klasické akce a některé veřejné, které již jsou zveřejněné.

Základ tedy byl položen a plyne z něj očekávání skvělé sezóny. Nakonec, kdoví, kolik jich takových ještě bude, tak proč k tomu nepřispět. Ale nyní opustím filozofické úvahy a vrátím se k meritu věci.

Silvestrovské setkání mělo mnoho cílů, ale jen velmi málo času, a tak Vinařské sympozium proběhlo jen okrajově a víceméně symbolicky. Kromě toho v té zimě bylo lepší zahřát se horkým punčem, než ledovým vínem. Neotevřené vzorky byly uloženy do knížecích sklepů a počkají na příhodnější dobu.

O dost lépe vyznělo Gurmánské sympozium, na kterém bylo proneseno mnoho avantgardních myšlenek a bylo zakončeno praktickou ukázkou kuchařského umění zúčastněných. Laicky řečeno, co jsme si navařili, to jsme si snědli. Ale je také vidět, že stará garda drží pořád své tradice a není líná věnovat trochu času a lásky na přípravu zdravého jídla, zajisté k nelibosti trikatelské lobby Agročertu a všemožných rychložrádelen, tzv. fastfoodů. Byť jsme tentokrát, jak je na Silvestra zvykem, trochu porušili stravovací střídmost, ale po svátcích to jistě napravíme.

Nenechali jsme si ujít večerní ohňostroj, ani půlnoční přípitek. Pozdní debatu jsme pak dorovnali pozdním vstáváním. Závěrem jsme i trochu zakarbanili, abychom nevyšli ze cviku, ale to už Jiřka byla doma a Anička ji také brzy následovala.

A já jsem tedy mohl v klidu dohnat svůj spánkový deficit.    

Pavel

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář