Jdi na obsah Jdi na menu
 


dubnové Pohansko

5. 4. 2008

Po dlouhé době mi Radim avizoval návštěvu a jelikož se chtěl pochlubit novým kolem, naplánoval jsem výlet spolu s Marťou, na Pohansko. Jak jinak, než na lov keší :-))
Sice bylo už odpoledne, než jsme se všichni sešli, ale času do večera bylo ještě dost a tak jsme vyrazili směr nádraží-Pohansko, kde prvním bodem měl být odlov keše zvané "Byli jsme a budem" podle nápisu na bunkru u zámečku Pohansko. Tady jsem už dvakrát neúspěšně pátral a tentokrát to už taky vypadalo na neúspěch, když tu náhle R. objevil netušenou skrýš přímo před očima... teda že mě to nenapadlo dřív!! Ale ono se nadarmo neříká, že víc očí víc vidí nebo víc hlav, víc rozumu a tak podobně. A tak jsme tentokrát využili dosud nevyužitý "geočich" nášho nového pomocníka a tímto jsme ho okamžitě zlákali na geocaching :-))) (Moje třetí oběť :-))
Tento bodík byl za dnešek můj jediný, ostatní už mám doma, ale jelikož děcka z Pohanska nemají nic, tak jsme, po krátké pauze na zámečku, pokračovali v cestě.
U zámečku Lány jsme odlovili "Lány" a vraceli se zadem k Františkovu rybníku, kde je taky jeden poklad a taky ho děcka hned našli. Dalším cílem byla měsíční krajina při kalových nádržích Fosfy, tady byl odlov taky v pohodě a to byl - kromě Soutoku,který na nás musí počkat - konec pokladů na Pohansku.
Ale času bylo ještě pořád dost a tak jsme pokračovali podle "plánu B" přes město na zdevastovaný břeclavský zámek, což byl další cíl naší cesty a ještě rybochod u Dyje, tam už byla potřebná malá nápověda. Kupodivu to ještě pořád nebyl konec.
Ještě jsem měl naplánovaný odlov "muzikantské" přímo v Břeclavi, ale jelikož je tam velký provoz "mudlů", tak jsem chtěl místo navštívit až za soumraku.
Do soumraku bylo díky posunu letního času ještě daleko a tak jsme se vypravili na multinu "Židovské památky" a pak cestou zpět na vzpomínanou "muzikantkou", což je naše první mysterka. No popravdě řečeno, mysterka pro mě, děcka k tomu přišli jak slepí k houslím, ale zato poctivě hledali. Byla potřebná malá nápověda, jelikož skrýší je tam mnoho a poklad jen jeden, navíc "JaKrovsky" dobře ukryt.
Tím byl dnešek definitivně uzavřen a skóre 8 keší s mými geodětmi" nebude jen tak lehce překonáno. Na večer nás čekalo logování a ještě dlohé vysedávání u počítače, takže další den byl budíček před polednem. Ostatně, je totiž neděle a máme dost času :-)).
Skóre k dnešku tedy činí: P:27, M:17, R:8, T:1 D:2(neregistrovaná)
Uvažujeme o založení naší první keše, důstojné místo máme vyhlédnuto.
____________________________________
mudla - čumil, netušící člověk
geocaching - viz geocaching.cz ,(com) a jiné stránky
keš, cache- skrýš, schránka, poklad
lov, odlov - hledání téhož
log, logování - zápis do zápisníku, deníčku a na příslušné stránky geocachingu
geo- - v žargónu geocacherů předpona u všeho, co souvisí s geocacherstvím.
JaKr- autor a vlastník mnohých keší zejména na břeclavsku
multi, mystery- druhy keší
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek