Jdi na obsah Jdi na menu
 


Akce 2012

Akce 2012

leden

 • 14.1. Lednické kuželky s MCT

První tradiční setkání cyklotlupáků a jejich příznivců v letošním roce bylo dá se říci víc než zdařilé. Ač to tak prvně nevypadalo sešlo se nás třináct. Třináctka šťastné to číslo.

Po vyhlášení termínu na 14. ledna se prvně přihlásilo šest lidí tak jsem říkala, to zdravé jádro to zase zachrání. Pak začalo přihlášených přibývat, což mi zase trošku zamotalo hlavu s tím, že to na jednu dráhu stačit nebude. Přiobjednala jsem tedy druhou a k tomu vyhlásila ještě předpřípravu v podobě "čachtání se v termální vodě". Nakonec se to tak nějak vystříbřilo a na předpřípravu do bazénu dorazilo opravdu jen to nejzdravější jádro v podobě dvou. Nemělo to chybu, čas byl přímo skvělý, v době oběda se každý zabýval zaplněním žaludku a tak i já, která kdybych platila od uplavaných metrů tak chodím soustavně zadarmo, jsem temtokrát plavala a plavala. Po takové malé rozcvičce jsme se pak přesunuli na Myslivnu, která se stává tradičním zastavením po plavání i zastavením za sport - kuželky. Tam jsme se sice scházeli jako "švábi na pivo", ale do dvou jsme se sešli všichni. Dala jsem na radu šéfa cyklotlupy a prozřetelně čas srazu vyhlásila o půl hodky dřív než byly objednány dráhy. Hrálo se v poklidném tempu dvě hodinky, rozdělení do dvou skupin. Vzhledem k tomu, že jsem byla neustále připoutána k "pultu" tak to co se dělo za mnou a kolem mne jsem již nestíhala sledovat. To se snad dozvím od ostatních, kteří mi podají hlášení.

Nálada skvělá jako vždy, trošku toho šťourání - bez toho by to ani nešlo a radost se setkání se nesla celými dvěma hodinami.

Účast: Pavel, Jiřka, Mloš, Petra, Lenička, Iva, Jara, Věrka, Hanka, Majka, Alice, Květa, Anička

Anička

Foto  od dvorního fotografa Miloše již dorazilo.

Přehled komentářů
tož já sa klidně přiznám,
(Jiřka, 16. 1. 2012 12:12)

že tím posledním švábem na pivo, jsem byla já:)). Držela jsem se totiž úplně první informace. Ale dorazila jsem před druhou, zachránila čest brněnského jádra, tak co, že.... Hlavně, že nechyběl Pája a jeho soutěžívý duch, bez toho by to nebylo ono:)). Anička to náhodou zvládala, protože obsluhovat dvě dráhy a ještě i hrát, to není tak jednoduché. Příště, ať si to vyzkouší ti rejpalové:)). Důležité je, že jsme se zase po dlouhé době viděli, zasmáli a trochu se hnuli, ne?

Re: tož já sa klidně přiznám,
(Anička, 16. 1. 2012 15:14)

Náhodou Jiřinko, zachránila jsi čest Brňáků, kteří se ještě neprobrali ze zimního spánku, leden je moc brzy to bude až tak někdy v dubnu možná....

Re: Re: tož já sa klidně přiznám,
(Zdenula, 17. 1. 2012 16:26)

doufám, že v tom nepočítáš, Aničko, nemocné a kdybys nepočítala, tak klíďo budu mědvědem bruuuuuuuum :D, v dáli jsem vám držela pěsti, ať se máte fajn

Re: Re: Re: tož já sa klidně přiznám,
(Anička, 17. 1. 2012 16:47)

Nemocné Zdeni nepočítám, ty mají omluvu - nemoc si nikdo nevymyslí, ta přijde a musí zase odejít... Je to od tebe hezké, že držíš vždycky pěstičky a jsi v duchu s námi... Brzy se uzdrav.

Re: Re: Re: tož já sa klidně přiznám,
(Pája, 17. 1. 2012 17:03)

A co na to Zdenál? Že mlčí? Nebo zas nedostal propustku?

Re: Re: Re: Re: tož já sa klidně přiznám,
(Zdenula, 18. 1. 2012 19:56)

Zdenál? - ten propustku nepotřebuje neb je propustný plnotučným :D a pokud to nevíš, Pájo, Zdenál si dělá, co chce a já se mu do toho nemocu apokud ti není známo, tak zase se v sobotu zřítil na zříceninu(chalupu) jako obvykle :)
díky, Aničko, už se těším, snad příště dolezu

Re: tož já sa klidně přiznám,
(Pája, 17. 1. 2012 17:30)

ale původní termín byl v půl dvanácté v bazénu. Takže promenádu v plavkách vyhrála Anička :)). Ale tys zas byla nejlepší v kuželkách za brněnskou sekci, že..

Re: Re: tož já sa klidně přiznám,
(Jiřka, 21. 1. 2012 14:00)

Ty musíš mít vždycky poslední slovo, že? Původních termínů bylo více a já přece psala, že do bazénu nedorazím:)). Ale dojela jsem? - dojela... Hrála za Brno? - hrála... Tak co furt máš?:)). Někteří se probudí až na jaře, že... a nebo vůbec:))

gratulace
(Anička, 15. 1. 2012 18:59)

Já ti v tom zmatku nestihla ani pogratulovat k tomu vítězství, máš další prvenství - neměl jsi ani jeden rigól.

Re: gratulace - dík
(Pavel, 15. 1. 2012 23:00)

V jakém zmatku? Žádný přeci nebyl :)) A pro jistotu jsem se pochválil sám :-))

Re: Re: gratulace - dík
(Anička, 15. 1. 2012 23:19)

Ale doma v tom zmatku, když jsem psala tak mi tady lozila po klíně moje společnice v domácnosti...

kouželky
(Miloš, 15. 1. 2012 19:15)

Zdravím vsechny. Bylo tu super setkání. Svou pozici jsem si pojistil privedením skupiny krásek na rozptylovaní souperů... Fotky budou pozdeji, po navratu na zakladnu, k domácímu pc. Alice své druhé místo, můze brát jako pozornost k nedelnímu svátku :-) A také vsichni gratuleme našemu vůdci k vítezství.

Re: kouželky
(Pavel, 15. 1. 2012 22:56)

Bramborová medaile taky dobrá v takové konkurenci. Tak se nějak chlapče lepšíš. Ale příště kromě sličných děv dbej i na to, aby to moc neuměly, jinak to nevyhrajem :))

Kuželkování
(Anička, 15. 1. 2012 18:56)

Jaký chaos? Náhodou já to měla promyšleno do posledního detailu, jenže vždycky se najde nějaký ten šťoural co není spokojen a to pak člověk rázem neví kam první skočit.

Máš štěstí, že ten chaos na začátku byl, jinak bys o to prvenství musel těžce bojovat nebo by jsi o to přišel zcela. Ikdyž pravda, ty to vždycky nějak zprůměruješ a vyjdeš stejně jako vítěz :)))

Fotit už jsem u toho nestíhala tak musíme počkat až co pošle dvorní fotograf.

Re: Kuželkování
(Pavel, 15. 1. 2012 22:26)

nojo, šťourat se musí, zejména do bab. Jinak byste si myslely, že jste dokonalé. Což vy si stejně myslíte a požadujete pak dokonalé chlapy, kteří neexistují. A to je právě ta tragedie. :))

kuželky
(Verča, 15. 1. 2012 19:47)

akce se vydařila,Pavel byl první.nálada dobrá,organizace skvělá,článek na jedničku,co víc si přát,naviděnou příště.....

Tož co k tomu říci
(Pavel, 15. 1. 2012 18:10)

Tak jsem velitelsky rozhodl, že se nic odmazávat nebude a výsledky se určí podle průměru. Takže gratuluji vítězi :)). Anička mimo dobrou organizaci prokázala, že ještě pořád umí vyrobit i nějaký ten chaos. Ale zas by nebyla sranda. Já se toho žezla snad nikdy nezbavím :))

 • 28.1. soukromá oslava 

únor

 • 4.2. Ples na SK  
 • 14.2. První lednické kolečko     
 • 18.2. Kontrolní výjezd na Soutok  
 • 21.2. Ke zmrzlému Janohradu -večerní krátké kolečko

To jsem měl na plánu splnit únorový plán, ale nějak jsem zle spočítal a ještě mi chybí tedy 6 km. Trošku bláto od těžařů, ale kaluže pořád zamrzlé, k večeru se rychle ochlazovalo. Ujeto 21km, teplota 5,5...0,8.

 • 25.2. Sólo Přes 3 státy

březen 

 • 3.3. Lednickovaltické kolečko +A., v pohodovém tempu k Verči na kafe 

Padlo pěkných, leč pomalých 31 km. Návrat už za tmy.  Teplota přijatelná 12 až 6, ale na otevřeném prostoru se zvedal vítr. Naštěstí k večeru ustal.

 • 4.3.   Pohansko - Lánské kolečko

svižná rychlovka, dnes 20 km ale v tom větru se mi fakt nechtělo. 9 až 7°, ještě to šlo.

 • 10.3. Lednicko- nejdecké kolečko 

Zase jsem se rozhoupal až k večeru, ale bylo již jaro 13,5°, postupně to padalo, ale slunečno  a dal jsem pohodových 38km. V plánu jsem měl i víc, přes doposud neprobádanou trasu kolem Červené studánky k Hraničnímu zámečku, ale...opět bylo už pozdě a tak jsem pod Nejdekem obrátil. Do března mi chybí 111, ale vzhledem k dobrému termínu to snad dám.

 • 16.3. Ples MZLU s MCT v Brně

Ples Lesnické a dřevařské fakulty Mendelovy univerzity byl opět skvělou akcí. Připravili ho studenti a jako obvykle dokonale, smekáme před jejich prací! Takže celková známka studentům - výborně!!!! Kdo se chtěl bavit, přišel si na své. Program byl opět bohatý, nechybělo zahájení plesu s Hubertem a jeho družinou, velké množství předtančení taneční skupiny Single na střídačku s tanečními kousky nás, účastníků plesu. Dále se konala bohatá tombola, kde každý něco vyhrál - Jiřinka dózy na potraviny, Lidka s Lubošem pracovní rukavice a krabičku s čajem, Pája soubor historických map a Zdenál plechový květináč prý na pivo, ale to se plete :D. K tanci a poslechu hrála dechová hudba Bojané ve velkém sále a v restauraci v přízemí kapela Pavla Helána na střídačku s cimbálovou muzikou Grajcar z Dolních Bojanovic. Dámy dostaly při vstupu tulipán, i když ty naše tulipány do rána svěsily hlavy, naše hlavy zůstaly nesvěšeny a bavili jsme se všichni až do úplného konce plesu ve 2 hodiny ranní sobotní. Poněkteré odvezl Mirek červeným bleskem, za což mu díky a poněkteří stihli ranní spoj, či jinak se dopravili do svých domovů a snad v pořádku. Doufám, že to nebyl náš ples poslední a že se zas za rok dočkáme dalšího. Plesové sezóně a sportu zdar! :)

Toť je asi vše, ostatní jistě okomentují či připíšou své dojmy, už se na ně těším,

ahoj Zdenula ":o)).

Pár fotek již dorazilo..

Přehled komentářů
tak se mi zdá
(Zdenula, 29. 3. 2012 20:43)

že se tu vyskytl skřítek a ten smazal 1 či 2 komentáře, hmmm asi se mi to nezdá :D

Re: tak se mi zdá
(Jiřka, 31. 3. 2012 20:51)

No nezdá se Ti to, když nic jiného, tak ten první Pájův proslov se ztratil určitě...
A taky fotky pořád nejsou....

Skvělý ples
(Lidka, 19. 3. 2012 12:45)

Nám se ples taky velice líbil. Vyřádili jsme se pořádně. Nemuseli jsme domů táhnout žádného divočáka, pracovní rukavice se na zahrádku hodí :)). A tulipány taky narovnaly svěšené hlavičky, mám z nich doma krásnou jarní kytičku :)).
P.S. dodatečně vše nejlepší k narozeninám najmladší babičce !!!!

Re: Super plesík
(Pája, 18. 3. 2012 19:33)

Takže sečteno a podtrženo: zábava skvělá, společnost skvělá, obsluha a výběr jídla pokulhávající.

náš spisovatel,
(Jiřka, 18. 3. 2012 7:15)

aby nenapsal další román, že:)). Potom už člověk ani nemá co doplnit. Ale přece jenom musím podotknout, že někteří z nás měli takové snahy jako že si budou povídat u stolu a odpočívat, tak jsem je musela trošku popohánět do tance:)). Ples je od slova pesat, takže je třeba se věnovat tanci a nějaká chybějící zvěřina, nebo svěšený tulipán - to už je detail:)). Pravda, tombola upadá, ale to asi záleží na tom, jaké seženou sponzory a dnes se šetří všude. Já jsem spokojená, odhadli mě, že můj čistící a harmonizační program dle Antónie Mačingové - přítomní si vyslechli přednášku:)) - to jen uvítá:)). Celkově zhrnuto - bylo fain, jak říkají ti mladší - staříci si zadováděli:))

Re: náš spisovatel,
(Pája, 18. 3. 2012 8:59)

... a to jsem půlku odmazával, páč se to odmítalo odeslat :)) Ale mohu pokračovat, například naše nejmladší babička MCT slavila narozky (původně jsem říkal nejkrásnější, ale byl jsem pokárán, že není jediná), dokonce prozradila i věk, no být (já) mladší, neváhám, že... u stolu jsem toho moc neslyšel, páč mě rušila hudba a můj polosluch, ale zvykám si již přikyvovat a usmívat se :)) V tanci jsem bohužel nemohl naplno rozvinout svůj "talent" a vymést všechny kouty, ale zato byla hudba k poslechu, a kdo neslyšel rokec nebo Abbu v podání cimbálovky, tak neuvěří... atd

Re: Re: náš spisovatel,
(Jiřka, 18. 3. 2012 16:38)

Tak proč to rovnou nenapíšeš sám - tedy myslím článek:)). Nemusel by si nic odmazávat, že. Komentář má být krátký a výstižný:)).

17.03 - Výprava na Katzelsdorfský zámeček

"Letošní nebývale teplý nastup jara, vyhnal do přírody řadu milovníků aktivního pohybu. Také já jsem se vydal s přáteli nalézt místo, kde kdysi stával Katzelsdorfský zámeček. Z Poštorné jedeme okolo Františkova rybníku k bývalé celnici. Za ní pokračujeme přímo, ale záhy odbočíme na cestu lemovanou staletými stromy. Ta nás navede na samý okraj Katzelsdorfského lesíku. Zde zpevněna cesta končí a začíná poslední možnost adrenalinového užívání přírodního povrchu. Les konči a pak stačí nechat se vest intuicí a stočit na poslední odbočku. Zde už vidíme velké a přesně tesané kamenné základy bývalého saletu Lichtejštejnů. Jen díky úsilí nadšených dobrovolníků, tyto poslední zbytky nepohltil les. Katzelsdorfský zámeček byl postaven za vlády knížete Jana I. Josefa z Liechtensteina v letech 1805-1836. Tento významný objekt ležel v těsné blízkosti státní hranice s Rakouskem. A to se mu stalo osudným. Při budováním hraničního pásma a stavbou „železné opony“ , v 50.letech minulého století, byl zámeček (sloužící jako hájovna) zrušen. Stavba je postupně demolovaná, udatně proto aby se zabránilo přespávání narušitelům statní hranice. Postupně chátrá a nakonec vyhoří. Jeho zbytky použijí obyvatele nedalekých Valtic jako stavební materiál.."( 28.3.: V Břeclavském deníku)

 • 18.3. Přes Ladnou a Janohrad.

Podvečerní sprint, pravda, s větrem v zádi. 22 km, bylo velmi teplo (18,5°) 

20.3. Večerní výjezd na Pohansko, návrat pod hvězdičkami.

Přes 20 km, již docela chladno, 16...7,4°, zato již druhý letošní defekt. Naštěstí jsem byl zrovna u benzinky, tak jsem dotankoval vzduch a dojel bez lepení. Jdu udělat vědecký rozbor příčiny.

 • 24.3. K soutoku suchou nohou. 
 • 25.3. Lednice - večerní údržba kešek 

Byl krásný vlahý večer, nadměrně teplo ve 21h ještě 14°, svěží vítr, čili počasí se obrací. Celkem 31 km.

 • 31.3. Neplánovaná oslava u Aničky...

Neplánované zapíjení cyklotlupáčka s karbanem(Anička; A+P+V) 

duben

 • 7.- 9.4. Velikonoce na SK
 • 13.-14.4. Znojemské smuteční rozloučení
 • 21.4. Lednický trojboj

Lehký sportovní den zdravého jádra
Náhradou za zrušený Den Země se zbylé zdravé zbytky zdravého, tzv. karbanického jádra domluvili na klasickém Trojboji, tedy plavání, kužekách a karbanu a tentokrát opět s vynecháním romantické procházky v zámeckém parku. Akce klapala podle plánu, leč zdravé brněnské jádro poslední akci zkrátilo, aby se mohlo načerno prohánět po dálnici :)) No, někteří nepoučitelní ještě pořád nepochopili, že spěchat se nevyplácí, zejména když není proč.

Sešli jsme se podle plánu nejdřív v bazénu, zde ale byly volné disciplíny a tak se nebodovalo. Někdo pilně plaval nad i pod vodou, někdo se rochnil ve vířivce či nacvičoval akvabely 

Pak jsme se přesunuli na kuželnu, kde probíhala druhá a hlavní část klání. Vítěz byl od první chvíle jasný, leč holky mi šlapaly po krku a svými, naštěstí ojedinělými dvanáctkami, mi občas rozhodily formu. Ale zas to prokládaly nulama, čímž mi daly šanci na udržování náskoku. Takže po 25 kolech stav P133, A125, J107.

Po obědě byl naplánován karban, první hodinku si dámy splkly a já jsem při tom málem dal šlofíka. Pak zástupkyně brněnských draků zdrhla a my jsme dali tedy klasického žolíka. Tentokrát se mimořádně dařilo Aničce, což také dávala, baba jedna, patřičně najevo. Vydrželi jsme celých 29 her a skóre 1468:1212 ve prospěch Aničky sice nevyznívá tak dramaticky, ale stačil by pohled na průběžné výsledky a je to jasné. Ale to již tomu, kdo nebyl přímo u toho, nic neříká. Absenci píšeme Verči, která ignorovala naši skvělou nabídku a dala přednost svým mlhavým chimérám.

Opět jeden skvělý den, já jsem spokojen .

A zítra do průvodu... 

Pavel 

Přehled komentářů
Trojboj
(Anička, 24. 4. 2012 19:49)

Skvělá to disciplína, všichni si přijdou na své. Já byla spokojená, kdyby ty koule lítaly tak jak mají bylo by to ještě zajímavější. A najde každý si najde nějaké to prvenství najde.

kuželky......
(Verča, 23. 4. 2012 17:13)

hlavně,že jste se mi neutopili a jak tak čtu,tak hra v kuželkách byla vyrovnaná

Re: kuželky......
(Anička, 23. 4. 2012 21:40)

No máš u nás velké tlusté mínus za to , že ses ani neozvala.

Re: Re: kuželky......
(jiřka, 24. 4. 2012 9:56)
Ano, ano,připojuji se k Aničcce, mohla si dojít aspoň na pokec, opico jedna:))

Re: Re: Re: kuželky......
(Pavel, 24. 4. 2012 14:55)

Kdysi se tomu říkalo "upřednosťování osobních zájmů nad zájmy kolektivu" a byla z toho přinejmenším velká hanba na nástěnce :)) Ale nebylas jediná.
Občas tam patříme všichni.

tak to tedy nee
(Jiřka, 23. 4. 2012 15:07)

já vůbec nespěchala, na konci Rajhradu jedu max.50-tkou. Byla jsem asi rozhozena tou pochvalou v kuželně - prý a slečna si bude přát na pití? To jsi úpně přešel, co? To je porád stařešina, stařešina a ejhle. Pravda pan mladý číšník to vyslovil, když jsem byla otočená zády, ale to vůbec nevadí:)). Opravdu na špatné předpovědi se den nakonec vydařil, bezvadný relax. Nakonec pramen v Lednici také vyvírá ze země, takže akce splněna:)).

Re: tak to tedy nee
(Pavel, 23. 4. 2012 15:18)

já nemyslel spěchání v Rajhradu, ale obecně. Tu hlášku jsem zapomněl, ale od toho jsou komentáře. A kdyby tam nebyl pramen, my si to stejně zdůvodníme, třeba že kuželky se koulejí po zemi, žee... Ale celkový umělecký dojem z akce je příznivý, myslím, že program na příští dny země je jasný.

Břeclav, protest za zbitého chlapce

V neděli zažila Břeclav akci nebývalých rozměrů. Zatím co jindy, pres její svátečně ospalé centrum projíždí pár desítek turistů, nyní se pres něj valilo na tři tisíce lidí. Konala se zde demonstrace proti útoku na mladíka (15), který byl minulý týden napaden trojicí zatím neznámých pachatelů, prý romské národnosti. Setkaní účastníků pochodu bylo u vlakového nádraží a krátce po 13.hodině vyšel směrem na náměstí TGM. Policisté kvůli zbrani chtěli zatknout jednoho mladíka, nakonec jej pouze odzbrojili a pustili. V čele průvodu šlo zhruba padesát radikálů, kteří skandovali hesla, typu "Cikáni do práce". Akci pořádali přátelé zraněného. Bohužel se jim ji nepodařilo řádně ohlásit a tak se do toho vložila Dělnická strana a demonstraci si zaregistrovala sama. Část přátel zraněného uspořádala jinou akci, tzv. Nedělní oběd - za bezpečnost v našem městě. A to na trávníku před základní školou v centru města. Aby mimo jiné vyjádřili: Že, podporují Péťu a jeho rodinu, vyjadřují nesouhlas s pochodem neonacistů, že umí (něco u)vařit. Na náměstí se pak příchozí dav rozdělil na dvě částí. Starostu Břeclavi Oldřicha Ryšavého, ovšem lidé spíše kritizovali. Na druhé straně prostranství dlouze čekal šéf Dělnické strany sociální spravedlnosti Tomáš Vandas. Moc velký zájem o něj nebyl, musel se o své posluchače dělit se strarostou. Organizatoři pochodu se střídali za megafonem spolu s představiteli DSSS. Po hodině, se většina demonstrujících rozešla, jen část radikálů zašla do Riegrovy ulice, kde žije několik romských rodin. Zde pak vedli slovní přestřelky s antikonfliktním týmem, a dvě stovkami lidí z okolních domů. V záloze byli i policejní těžkooděnci, nemuseli vůbec zasahovat, jen dozorovali oblast. Celkově, měla celá akce klidný průběh, bez zranění. ((Zajímavostí, bylo například to, že šéf DSSS Tomáš Vandas, odmítl rozhovor s romským reportérem, kterého pak vytlačil Vandasův asistent. Antikonfliktní tým pouze přihlížel. Upřesnění: V neděli 15.4.2012 byl v Břeclavi tvrdě zmlácen patnáctiletý Petr Zhyvachivsky, pocházející z Ukrajiny. Byl převezen do nemocnice a přišel o ledvinu. Byl to brutální čin a tři pachatelé zaslouží být potrestáni (hrozí jim tři až deset let vězení). Chyby v textu vyhrazeny-dejte vedet)).Doplněk k 06 2012: Zvrat v případu Petra nastal minulý týden, kdy se mladík přiznal, že si vymyslel napadení třemi muži. Podle původní verze měl být minimálně jeden z nich Rom. Chlapec si však vážná zranění způsobil vlastní neopatrností, když se předváděl před kamarády.
Autor: Lukáš Ivánek, přeposlal Miloš

 • 23.4. Večerní výjezd za kopřivou 

Lednickou alejí a lesní stezkou zpět a ještě na česnek za nemocnicí. Již letní počasí, ujeto 30 km. Do dubna mi chybí 266 km! Uzavírám sázky, zda to stihnu.

 • 25.4. Noční téměř k soutoku, návrat ve 22h pod hvězdnou oblohou. Paráda! 38km
 • 26.4. Večerní k naftařské k tabuli a kříži Smrt na hranicích 

S Aničkou, 43 km. Keška nenalezena.

 • 27.4. Odpolední na česnek a kopřivu, pak k Frant.rybníku s Aničkou. 3 studánky nenalezeny

Večer krátký karban, kde se mi dařilo. 26 km

 • 28.4. Jedu do Znojma. (znojemská sekce MCT)
 • 29.4. Na Havelku s MCT do Brna

Koncert Melody Makers
Již tradičně se MCT - tedy její kulturymilovné jádro - zúčastnilo dubnového koncertu Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers.

Po menších manévrech jsme se sešli u Semilasa ve smluvenou hodinu. Protože bylo ještě dost času do zahájení koncertu, na radu znalců místních zahrádek a hospůdek, jsme zamířili  na kafíčko ke Třem opicím. To jsme ještě s Aničkou netušily, že se vrátíme asi tak o dvacet let zpět a budeme vlastně na odpolední procházce s malým umíněným chlapečkem Pavlíčkem. Usmyslel si totiž, že chce ruskou zmrzlinku. A oni ji v Albertovi neměli. Nechal se tedy přemluvit na ledovou kávu se zmzlinou a domácí šlehačkou. Jenže v ní zmrzlinku nenašel, v tom horku šlehačka zkysla a to byl malér. Nadurděně tedy odešel směr Lídl - prý tam mají. A aby toho nebylo dost, den byl sice slunečný, ale značně větrný a nejen že nám rozfoukal účesy, ale ještě to nevydržela omítka sousedního domu a spadla nám do kafíčka, do očí a zamazala nám i garderobu. Bylo tu prostě životu nebezpečno, tak jsme raději s Aničkou prchly a vydaly se hledat našeho zmrzlináře. Ten již postával s Mirečkem před Semilasem a nebyl uspokojen, protože svoji vytouženou zmrzlinku nedostal a musel se spokojit s kornoutem. 

Všechny ty naše útrapy ovšem byly zapomenuty nástupem Melody Makers na pódium. Celý koncert se nesl v duchu swingu, písniček Jiřího Traxlera, černošského blues zahraného i na netradiční nástroje - valcha, lavor s dírou, hrnec a pod., Ondřej zpíval, tančil, sršel vtipem a pomáhali mu v tom úspěšně i jeho dva houslisté a pianista. Jako host vystoupila Jaroslava Kretschmerová, která je nejen výborná komediální herečka, ale má i hlas jako zvon! Příjemným překvapením byl křest knihy o Jiřím Traxlerovi, kterého se zúčastnila jeho manželka Hana. Tato téměř devadesátiletá paní přiletěla až z Kanady. No prostě člověk se ocitl v době, kdy ještě neznali slovo stress, nebylo mobilů, managerů, poradců a všechno fungovalo, ženy byly ženami, muži galantní.... Jedním slovem paráda.

Odměnou hudebníkům byla dlouhá děkovačka a pro nás zase přídavek. 

Bylo to příjemně strávené nedělní odpoledne, kterého se zůčastnili:

Jiřka, Anička, Pavel a Mireček

 Jiřka

Přehled komentářů
....
(Anička, 6. 5. 2012 12:51)

Tak já nevím, kulturní zážitek jako obvykle skvělý, vždycky je program skvěle připraven a tentokrát host Jaroslava Kretschmerová. Pro mne trošku tvrdé pod prdelkou už jsem místy nevěděly na kterou stranu se otočit a pořád jsem šprtala do sousedících. A ten náš "stratég" je to prostě chlap, kdyby nebrblal a neměl ke všemu výhrady tak to ani není on.

Re: ....
(Pavel, 7. 5. 2012 10:26)

tož nebudu se hádat, kdo je víc ubrblanější. Asi jak kdy. Každý víme své :))

No jistě!
(Jiřka, 4. 5. 2012 19:53)

Ha, ha, ha. Nemlž zase,jo? Totok nevymyslí žádný stratég, ani vojenský:))

tož nebyl jsem asi pochopen...
(Pavel, 4. 5. 2012 19:42)

to vše bylo součástí mého strategického plánu, aby bylo o čem psát. Ve skutečnosti zas až tak vybíravý nejsem, není-liž pravda? Nakonec, ani padající omítka, životně mé nejhnusnější kafe nebo deficit ruské zmrzliny nemohly zkazit tak hezký den a tak skvělý zážitek.

než přibude článek..
(Pavel, 2. 5. 2012 16:09)

tož Havelka ani tentokrát nezklamal a excelentní koncert zanechal ve mně hluboký dojem :))

 • 30.4. Čarodky u Verči. soukromá akce MCT

Letošní čarodějnický slet měl být jubilejní, totiž pátý, kdyby vloni ta nejdůležitější „čarodějka“ se nerozhodla, že se koukne jak vypadá tato magická noc v zahraničí. 

Letos se konal čtvrtý tradiční slet spojený samozřejmě s prvomájovým líbáním pod rozkvetlým stromem. Co kdybychom do dalšího roku uschnuly, to by byla věčná škoda . Rok od roku jsou čarodějové a čarodějky dokonalejší. Sešli jsme se v komorní sestavě šesti. Dva ČARODĚJOVÉ (Pavel a Mirek), čtyři ČARODĚJNICE ( Jiřinka, Věrka, Hanka, Anička). 

Přistávací plocha pro košťátka, metle a různé jiné letecké stroje byla pečlivě připravena již od brzkých odpoledních hodin. Ve 20.00 hod. vše vypuklo. Menu bylo složeno opravdu s vybraných lahůdek. Věrka se předvedla opět jako skvělá hostitelka s domácí sýrovou roládou, naloženým masíčkem a vlastnoručně upečeným moučníkem. S takovým jídelníčkem jsme usoudili, že už se může klidně i „vdávat“. Jiřinka k tomu dodala skvělé lístkové tyčinky jako přílohu k vínečku. Já jsem dodala „bublinky“ abychom si měli čím připít a taky nějakou tu jednohubku a na rychlo upečený domácí jablečný štrůdlík. Pánové se postarali o to, aby bylo čím tyto lahůdky zapít. Můžu prozradit, že jídla bylo tolik, že některé už se pak ani neochutnaly, třeba ďábelská masová směs na topinky od Pavla (tu jsme ovšem někteří ochutnali následující den opět při nezřízeném karbanu).

Abych jen nemluvila o jídle, vytvořili jsme si i čarodějnici. Tak rychle připravenou a oblečenou podle poslední módy jsme ji snad nikdy ještě neměli.Tentokrát to nebyly šatičky ala „kde soudruzi z NDR udělali chybu“. Dokonce byla i zkrášlena kosmetikou zn. „co dům dá“ . Do půlnoci čas velmi rychle utekl a sled událostí šel dál. Zapálila se hranice a na ní se čarodějnice upállila. Zhořela beze zbytku. A to už nastal čas prvomájového líbání. Než jsme se nadáli tak už bylo těžce po půlnoci což nasvědčovalo tomu, žed bychom si měli dát rozchod pokud chceme na další vyhlášenou cyklistickou akci.

Žádná z přítomných čarodějnických dam do příštího roku neuschne a tak už se těšíme na další slet.

Tož tolik postřehů z proběhnuté akce. Nechávám volný prostor samozřejmě i ostatním, aby mohli přispět svojí troškou do mlýna.

Anička

Přehled komentářů
tož už jsem se lekl....
(Pavel, 4. 5. 2012 19:08)

...že prvomájové líbání nikdo nevzpomene, nakonec jsme si to splnili u Verči a tudíž vyhlédnuté jabloně cestou k soutoku nebyly využity. Potvrzuji skvělou zábavu a společnost, ostatně jako vždycky. Tentokrát nám vyšlo i počasí, teplá hvězdnatá noc s měsíčkem přímo vybízela k romantické půlnoční procházce...ale asi jsem z jiného století

Re: tož už jsem se lekl....

(Jiřka, 4. 5. 2012 20:01)
No to jsi, přece z minulého:))

Re: Re: tož už jsem se lekl....
(Pavel, 4. 5. 2012 20:21)

však právě :(

Re: tož už jsem se lekl....
(půlnoční procházka, 4. 5. 2012 20:59)

No a že jsi nic neřekl, bychom určitě vytvořili průvod a šli se procházet.... se nezmíníš a teď si ztěžuješ

Re: Re: tož už jsem se lekl....
(Pavel, 4. 5. 2012 21:22)

však už jsem to kdysi avizoval, ale odezva žádná. Tak jsem se chtěl nechat překvapit.

ano, slet byl super,
(Jiřka, 4. 5. 2012 20:06)

nikdo si nerozbil nos o Petrovy kameny, mana byla chutná, kostýmy opět vylepšené a sestra Belzebubka má z roka na rok čím dál tím vymakanější koště. Normálně mercedes mezi trabantama:)).

čarodějnice
(Verča, 4. 5. 2012 18:43)

moc krásně jsi to napsala,večer opravdu neměl chybu.....

čarodky
(Anička, 2. 5. 2012 21:53)

když chvíli ještě vydržíte tak něco vyplodím, ale dnes jsem hopsala po žebříku až skoro do devíti tak mám v hlavě akorát tak bílo a bílé skvrny od malováníCN5XU

čarodky
(Verča, 2. 5. 2012 19:20)

to si piš,že to byl skvělý večer.....Anička určitě napíše super článek...

čarodky...
(Pavel, 2. 5. 2012 16:15)

abych nepředbíhal události a nenabádal Aničku přebírat bezděčně mé dojmy, počkám chvíli na článek a snad vyplodí něco čtitelného :)). Prozatím můžu snad jen prozradit, že zábava byla skvělá, že...

květen

 • 1.5.   Prvomájový Soutok s MCT

Tož, i dnešní První máj byl jako obvykle zasvěcen tradičnímu cyklovýletu na soutok. Prvomájový průvod na soutok se nesl v slavnostním duchu a předzvěst počasí a příznivého stavu vody a komárů dávala tušit úspěšnou misi, což se také potvrdilo. Velmi teplý den byl zchlazován příjemným svěžím větříkem.

Programem dne byla pohodová jízda s kocháním a bavením se, proto poměr jízdy a zastávek byl přibližně stejný. Bylo vidět pár hnízd s čápy, kteří se nenápadně krčili, vyhřívaje své budoucí ratolesti. Zvěř byla zalezlá v chladných zákoutích a tak se kromě pozpěvujících ptáčků dalo kochat akorát divočákům v hájence U Doubravky. Osum pruhovaných selátek se mělo čile k světu a ze všeho nejvíc je zajímalo krmení. Celá rodinka se chvíli předváděla houfům turistů, ale po zjištění, že nedostanou nic k snědku, protestně odkráčela do houští.

Pak pokračovala pohodová jízda až na soutok, kde byla delší přestávka. Naše tlupa čítala mimořádných 11 členů, ovšem jak to na prvního máje chodí, k soutoku se vydaly další stovky turistů, většinou cyklistů a jako vždy bylo na české straně nabito. I tak si každý našel své místečko a ve stínu se posvačilo, pokecalo, kochali jsme se výhledy a fotilo se.

Když jsme se Soutoku nabažili a odpočinuli, jsme se vydali na cestu zpět. Byla zvolena trochu jiná trasa, námi zvaná Cahnovská spojka a tak stíněnými cestami jsme došli k Cahnovskému pralesu, posléze pak střední spojkou k Doubravce. Čěkalo se na opozdilce a někteří se opět byli mrknout na prasiatka, většina však raději relaxovala. To už nás opustil Miloš, aby se s rodinou věnoval předvolební zábavě oranžgutanů.

Závěr výletu se odehrál v hospůdce U Ludvy, kde při bezkonkurenční kofole, která trestuhodně došla, a "douzovaných" cigárách některých hladovců bylo příjemné posezení a pokecání. Pak jsme se již rozdělili podle cílů cesty.

Pohodová jízda v ideálním počasí po ideální rovince kochací rychlostí kolem 14 km/h nepředpokládaly potíže, přesto některým méně trénovaným, jenž letos vyjeli poprvé, dala zabrat. Nezbývá jim tedy, než se nad svou kondicí hluboce zamyslet. Oficiální trasa byla 32 km, břeclaváci dali 43, valtičáci 60, mikulovští již úctyhodných 90+ km.

Účastnili se tedy:  BV- sekce Miloš, Anička, Pavel; Verča, Hanka (Valtice); brněnská sekce Mirek, Jiřka; mikulovská delegace Ivana, Lucka a dnes výjimečně poprvé zástupci Rousínova mladí pánové Martin a Honza, kteří svým pojetím jízdy mohli klidně přiběhnout i po ose, ale na kompenzaci si dali alespoň dodatečně LVA kolečko. Nezbývá než poděkovat všem za účast a pokud budou hvězdy příznivě nakloněny, abychom se setkali na nejbližší akci již v tuto sobotu. Tož, tak!

Pavel

p2250126by-milos.jpg

Foto od Miloše ZDE 

Přehled komentářů
dohra...
(Pavel, 4. 5. 2012 19:55)

tož jak už vzpomenula Anička, dohrou za hezkým dnem byl taky karban, který jsme si dali v bunkru a musím se pochlubit, dařilo se mi tak, že mi jí bylo chvilkama i líto...:-))

souhlasím se všemi,
(Jiřka, 4. 5. 2012 18:16)

prostě paráda a vyslovuji pochvalu Hance, která statečně bojovala se svým kolem i vzbouřeným tělem:)). Příště to už bude určitě brnkačka! Kouzelná byla i malá prasátka v oboře. Škoda jen, že jsme jim nic nedonesli na pochutnáníčko:))

super
(Miloš, 3. 5. 2012 5:11)

Tož skvely relaxační výlet, s dobrou partou...

Soutok
(Ivana, 3. 5. 2012 0:11)
Přesně tak, super, Pavlovi moc děkuji, upřesňuji, že Honza s Martinem nás doprovodili až do Hlohovce a pak pokračovali na Lednici a Břeclav. Počasí se opravdu vydařilo a nakonec jsme i rádi, že byl termín přesunut ze soboty, na úterý, přece jen, vítr nebyl tak silný a i tak, na první větší vyjížďku, bylo na dceru 97 km pořádnou porcí.

soutok
(Verča, 2. 5. 2012 19:18)

byl to moc hezký výlet,účast velká,počasí krásné.....

 • 5.5.   Lichtenštejnské stezky s MCT

Akce LS se jela letos opět po mírně změněné trase: BV - Nad německými loukami - Bernhardsthal (nad rybníkem) - Reinthal po EV6 - Katzelsdorf (rybník, kostel, zámeček) - Valtice podzemí (mimo Rajstnu) - Hlohovec (sklepy Šulaperk) - Rybniční zámeček - Janohrad - BV loděnice.... někdo i s čestným kolečkem na Rajstnu, že...

 Již brzy ráno jsem stepoval u kostela, když teprve Anička ohlásila, že už jede, teda že dává věci do ledničky. Za drahnou chvíli se laskavě objevila, to už jsem ze zoufalství stál frontu na vyhlídku, která měla být za půl hodiny. Z toho tedy sešlo, páč již mohutně prozváněla, a tak jsme mohli krátce před desátou vyrazit. Na oplátku jsem ji hnal jak zdutou kozu, ze začátku se sice flákala, ale nakonec rozhýbala kosti a držela tempo tak, že se mi jen obtížně dařilo jí ujet. Teda až na ty kopce, tam na mě zatím nemá :-))

 Tak jsme poměrně bleskově projeli Bernhardsthal, Reinthal i Katzelsdorf, po cestě byly četné zastávky na focení. To jsme měli hodinu fóra, než Verča dojde z práce, dostal nás ovšem katzelsdorfský kopeček, který nám srazil průměr a většina břeclavských lufťáků ho šlapala. Nahoře u kapličky byla dlouhá pauza a nakonec jako snad jediní jsme ještě odbočili k Katz. zámečku, tedy k jeho zřícenině. Tam jsme taky pokecali se včelařem a dověděli se něco důvěrně zajímavého o zámečku. Zde je vidět mj. že většina místních o historii licht. památek ví kulový. Zajímavé byly i hlášky mnohých "turistů", kteří letos patrně omylem vyjeli na svou první a poslední cestu, brblání a hrůza z každého kopečku, něco jako MCT při první akci na Falkentein, že... je vidět, že již patříme do jiné kategorie.

 Do Valtic to bylo cobys kamenem dohodil, nakonec to bylo z kopečka a kdo se nespletl, nemusel ani na Rajstnu. Ve valtickém podzemí byla prohlídka a razítko, pak jsme již sešli z trasy a zakotvili u Verči. Tam jsme u pohoštění a kafi splkli dvě hodiny, hrál se i karban a i dnes se mi mimořádně dařilo. Nicméně, měli jsme ještě pořádný kus před sebou a tak jsme vyrazili vrchní cestou ke hřbitovu, kde jsme se napojili na oficiální trasu do Hlohovce....

 V Hlohovci jsem již neodolal a dal jsem košt bílého lahodného vínka, jehož odrůdu jsem okamžitě zapomněl. Razítkovači již zdrhli, tak jsme zdrhali taky a to již tryskem k Janohradu. Tam jsme dali kofolu, vybavili alibi na razítko a ještě jsme měli čas na partičku žolíka, kde jsem s potěšením konstatoval skóre 5:0. Tož lepší to být nemohlo a kdyby mě doma ještě čekala teplá večeře v posteli, byl by to vydařený den se vším všudy.

V pět hodin jsme odfrčeli do BV, Anička opět nasadila tryskovou rychlost, nicméně na slosování jsem přijel pozdě. Dnes to dalo kolem 53 km pěkným průměrem 15,2 i s těma kopcama, max. rychlost 54.6 pod Reinthalem asi můj rekord(bohužel neověřen GPS). Anička šlapala jak hodinky, musím ji opět pochválit, je vidět, že když nemá okolo sebe baby a nemá s kým vykecávat a občas se popožene, tak se pořádně snaží, což se potvrdilo i na minulé výpravě Přes 3 státy. Konečně hmatatelný výsledek po těch létech drilu, přecijen po mně něco zůstane

Dnes tedy pouze v komorní sestavě s Aničkou, řádně se omluvili Jiřka, Verča a Miloš, kterého jsem taky potkal s Petrou, to již prchali z loděnice domů.Doba jízdy 3:40, celková doba akce 8,5h. Slunečno a celkem teplo 24°, vítr boční i v zádech místy i dost svěží. Tož, tak!

 Pavel, FOTO

Přehled komentářů
...stezky...
(Anička, 7. 5. 2012 8:35)

Tak ty jsi byl v sobotu nějaký moc nažhavený či co, řeknu mezi 9-9.30 a ty už tam stepuješ v 9 hod, kdy já teprve jdu do sprchy. Pak aktivně, nedbaje pokynů pořadatele vyjedeš cvičně kopec na Rajstnu a odtud tě musím telefonicky odvolávat, jinak bys tam na tu kontrolu čekal ještě dnes a pak ještě ke všemu mně chtěl táhnout přes oranisko když o 200 m dál byla nádherná lesní cesta....

Re: ...stezky...
(Jiřka, 7. 5. 2012 9:03)

Co se divíš Aničko, jako by jsi neznala našeho " Plašáka". Jak sedne na kolo, nezná bratra ni sestru...Já jsem Vám jen tiše záviděla z bunkru a byla jsem ráda, že mám poblíž mokrý hadr a postel. Inu úplněk si vybral svoji daň. Ale hlavně, že jste čestně reprezentovali MCT aspoň vy:)).

Re: Re: ...stezky...
(Pája, 7. 5. 2012 10:20)

tož jako správný navigátor nedělám žádné okliky a jedu za šipkou, čili vzdušnou čarou přímo k cíli. Nakonec, jak říká klasik, je to sice delší, ale o to horší cesta :)) Ale jinak jsem na Rajstnu vyjel rád, páč bych stejně čekal na loudaly, kteří jdou pěšky i z kopce :-))

tož...
(Pavel, 6. 5. 2012 7:59)

pikantnosti jsou tajné, musí se ještě prověřit. A mně se zas zdálo, že v cíli bylo nadměrně moc lidí. Akorát že jsem přišel pozdě ke slosování. Holt v zápalu žolíku jsem zapomněl na čas i na hlášení.

SUPER
(Miloš, 6. 5. 2012 5:50)

Ano, další skvelá akce. Jsem rad, že jste našli i bývalý zameček. Ted bude i prednaška o nem, v Bv (24.5.. v 17h-kino). Jen ty včely jsou, dle meho, až priliš blizko... A jaké to pikantnosti, jste sedozvedeli? V pristavu rozdavali nové vyletní noviny, se seznamem akci na celý rok... Predpoved počasi nastestí nevyšla, bylo krasne, jen lidi bylo v cili nejak malo.... Konec hlašemí z poštorenského bunkru.

 • 6.5.   Žolíková sekce opět v akci (s Aničkou)

 Na dnes bylo domluveno klasické janohradsko - valtické kolečko, nicméně hlavním tématem se stal opět karban, páč karbanické jádro bylo téměř kompletní a byla by škoda toho nevyužít.

Čili první štace na Janohradě přinesla 9 kol s jednoznačným vítězstvím Aničky.., pak jsme se opatrně přesunuli ke 3 Graciím, páč Anička měla nějaký břichobol a dokonce hrozilo, že nás nadobro opustí. Holt měsíc v úplňku ji k sobě přitahuje, dokonce v tomto období bývá i o pět kilo lehčí :)). Leč přemohla se a jelikož výsledek v karbanu zde byl vyrovnaný a ona toužila v pokračování vítězného tažení, tak svolila plazit se kousek dál, nakonec to jakž - takž rozchodila a tak jsme mohli s velkou slávou zasednout u Verči. Zde nás pěkně vyklepla Verča, nicméně na body s předstihem opět vyhrála Anička. Však dobře věděla, že se má radši počítat nežli psát čárky. Já jsem dnes prý z jistých důvodů nárok na štěstí neměl. No docela bych souhlasil, nakonec co tam po kartách, jsou to jen čertovy obrázky. 

V zápalu boje u suprového kafe a pohoštění jsme nedbali výstrah počasí, to už byla všude okolo černota a teprve hřmění nás vyburcovalo k úprku domů. Tempo, jaké jsme nasadili, bylo ohromné, dokonce nám podstatně vylepšilo průměr z toho předešlého plazení. Nakonec začlo kropit, čím dál víc, ale díky Aniččiným pláštěnkám jsme dojeli bez újmy. Anička je tedy připravená na vše, deku, pláštěnky, svačiny, to je běžná výbava její kabely a nemůže ji nic ohrozit. Dokonce i přilbu po určité události nosí pečlivě připevněnou na řídítkách . Teda kromě světel, které letos systematicky ignoruje. A kromě lepení, spoléhaje se na chlapy, kteří zas spoléhají, že nepíchnou. Však již s tím máme také své zkušenosti.

Den se tedy opět vydařil, dali jsme kolem 30 km, já díky rannímu sprintu skoro dvakrát tolik.

Pavel

Přehled komentářů
-- karaban....
(Anička, 7. 5. 2012 8:45)

Tentokrát mi karbaníci dopřáli trochu toho usmoleného štěstíčka, ale prej jen proto, že jim nešla ze začátku karta. Nicméně hned na Janohradě jsem si vyspravila své pošramocené ego čtyřmi závěry přímo "z ruky" za sebou, tak pak už jsem to mohla místy i ignorovat stačilo když jsem jen vyložila.
A co se obsahu mé tašky týká, je vidět, že ses tam nekoukal pořádně, jinak bys zjistil, že tam mám i to lepení, klíče na kolo, imbusáky, hadičku na pumpování, gumacuky a kdoví co ještě a na řídítkách vozím pravidelně "první pomoc".
Jinak akce super až na tu moji chvilkovou indispozici, ale i to se někdy stává.

Re: -- kabela....
(Pavel, 7. 5. 2012 10:58)

tak tam se radši nedívám, kdoví co všechno by se tam našlo :)) S tím lepením máš samozřejmě pravdu, dokonce věřím, že bys to zvládla i sama zalepit. Ale o úspěšném nafouknutí duše přes ten utopený ventilek, byť se sebelepším šlauškem, pochybuju. Nezbývá tedy, než počkat na první defekt (a že jsem ti jich včera přál, co?)

karban...
(Pavel, 7. 5. 2012 10:39)

nakonec by se zdálo, že z karbanu máme hezčí vzpomínky nežli z kola, ale kochali jsme se také při četných zastávkách, nejhezčí výhled by asi od kolejí přes rybník na Apollonův chrám... Holky dnes vzorně nastoupily v cyklodresích, zato já jsem to pojal nalehko, páč jsem byl přehřátý z dopoledne a zachránila mě Aniččina pláštěnka, jinak bych umrzl. Břeclavské jádro zdá se objevilo nový typ zábavy, prý se naučíme i kanastu, čili je již jasné, co budeme dělat v cyklodůchodu:))

jak tak čtu,
(Jiřka, 7. 5. 2012 8:50)

někdo sázel karty, já zase sázela na zahrádce:)). Aničce vítězství přeju, nemusí pořád vyhrávat Pavel, že. I ženské dokážou vymyslet vítěznou strategii. A jak to tak vypadá, asi za chvíli budeme karbanotlupa a ne MCT. A nebo aspoň břeclavské jádro:)).

Re: jak tak čtu,
(Anička, 7. 5. 2012 8:57)

Jiřinko jsme cyklotlupa oddávající se nezřízenému karbanu na cestách...

Re: Re: jak tak čtu,
(Jiřka, 7. 5. 2012 9:05)

Tak je to správně:))

výlet
(Verča, 7. 5. 2012 8:43)

byl moc hezký,ale asi mám opravdu štěstí v něčem jiném,ale karty to nejsou...třeba se příště karta obrátí a vyhraju.....

 • 8.5. Lehká janohradská vyjížďka (s Aničkou)
 • 11.- 14.5. Expedice Weiden s BA - rodinnou tlupou
 • 19.5. Odemykání Prýglu akce MCT

 Letošní odkládání otvírání jara se opravdu vyplatilo. Po předchozích chladných, místy i mrazivých dnech, jsem objednala pěkné počasí, na kolo přímo ideální. Ráno sice bylo chladněji, ale " vymetená obloha" slibovala, že to bude jen a jen lepší.

Letos nebylo žádné okupování parkoviště auty, ze kterých by se vytahlo kolo, pěkně všichni dorazili až na místo "po vlastní ose".  Nejdál to mělo jádro břeclavské - tedy jeho část -Pavel a Milošek - ti vyrazili v pět ráno a díky přesně stanovenému minutovému harmonogramu dle Pavlíka, do Komárova na stanoviště č.2, kde jsem čekala já, dorazili - považte - se tří min. spožděním, u Ronda na mostě čekala dámská část BJ Anička, která bravurně zvládla cestu vlakem i s kolem a čekala připravená na stanovené kótě. Pak  už jsme frčeli směr Prýgl. Na parkoviště v přístavišti jsme dorazili také včas a tam už čekala Hanka ( ta dorazila z Popůvek), jediný zástupce mladší generace, čímž nám vylepšila věkový průměr  a taky Mireček a Zdeňula se Zdenálem, všichni odněkud ze Žabin. Zdeňulka měla sebou ještě takovou malou společnost -přilepil se k ní bacil mrňous a ne a ne se jí pustit. Ale zvládla to na výbornou. 

Opět dle harmongramu jsme všichni vyrazili přesně v 10,00 směr hrad Veveří. Žádné otálení nebylo povoleno, Zdenál sice loudil po cestě " jedno plnotučné", ale nebylo mu povoleno..

A tak jsme ani nevěděli jak, najednou jsme stáli na lávce pod hradem. Zde jsme si vyfotili právě připlouvající parníky z obou stran a zjistili, že na lávce je nový zvyk - dvojice sem na žbrdlení zamykají zámky se svými jmény, čímž asi předpokládají, že jim ten svazek vydrží navždy. No, neberme jim iluze, život je naučí, že...

Z lávky jsme to vzali rovnou na hrad. Akce na hradě a pěkné počasí sem vylákalo hodně návštěvníků, ale laviček, stolů, občerstvení bylo dost. Tradiční ochutnávka hradního vína byla pojata asi tak, že to všechno ochutnáme s Hankou a dojmy sdělíme ostatním. Tentokráte bylo opravdu na co se dívat a tak jsme prošmejdili, co se dalo. A také ochutnali. Např. pravý neošizený chlebík žitný z hradní pekárny, pivečko, grilované masíčko, kofolu, klobásky a nekteří svoje domácí  "zdravé krabičky". Z hradní šperkovnice jsme si vybraly s Aničkou i nějaký ten šperk a Zdenál si koupil pěkný pohár, prý na plnotučné k PC. Ovšem nejlepší bylo představení karetního dua - Anička a Pavlík  - nebudu to komentovat, stačí obrázky: Anička , Pavel.

Odjezd byl naplánován 13,10;  zavelilo se a ejhle - Milošek zjistil, že má píchlé kolo. Tak se ještě opravovalo, že... Vyšlápli jsme si  kopeček nad hrad a pak už dolů k lávce a po druhé strane zpět do přistaviště. Čas byl dobrý, tak jsme si udělali i tradiční přestávku U princezny na pitivo a hlavně zmrzlinku. Pája dostal jako bonus po tom hrozném neštěstí v kartách svoji "ruskou". Do přístaviště jsme dorazili ještě s malým předstihem, udělali si společnou fotku, důstojně se rozloučili a vydali se opět po vlastní ose domů. 

Myslím, že to byl zase jeden vydařený den.

Jiřka.

BV jádro : Anička, Pavel, Miloš

Brno : Jiřka, Mireček, Hanka, Zdenál, Zdeňula

Kilometry si napište každý sám prosím.

I fotky nějaké jsou....

Přehled komentářů
prýgl
(Zdenula, 21. 5. 2012 10:24)

hurááá, konečně jsem se dostala zase na nějakou akci, prýgl u mě stejně jako u Hanky -moje první kolo letos. Zdenál ten jezdí furtumfurt, každý den ať praží či mrzne; poslední dobou jsem přišpendlíkovaná k "berličce" a když ne, tak mě bací bacil, (to myslím toho vira ne Zdenála :D), ale jupííííí, pak jsem na vše celou noc kašlala a jsem skoro zase jako rybička, jen uplavat ;)), bylo skvěle díky vám všem
kilometrů snad 31

ještě se zapomnělo...
(Pája, 20. 5. 2012 18:49)

tož vínečko jsem koštnul nakonec taky, chválil jsem hradní sklepmistrovou že je fakt lahodné... nejlepší krabičky jsou kus špeku, to mi dalo potřebnou energii. Akorát jsem oželel pivo, páč to mi ji zase ubírá... Zdenulka nakonec přišla taky a poctivě šlapala, až z ní baciláci odskakovali... a Miréček líbal matičku Zemi, páč byl tak okouzlen mladou maminkou, že nakonec ve snaze vyhnout se srážce s jejím dítkem volil raději držkopád...Kontrolní otázka: Jestlipak si myslíte, zda to soudruh přežil? No přežil, protože.... načež byl hned obklopen houfem ošetřovatelek, až jsem mu málem záviděl:)) ale zas supluju, to si měl okomentovat sám.

tak co se týče té nahoty:))
(Jiřka, 20. 5. 2012 11:10)

mě neselhaly lýtka, ale svaly na stehýnkách:)). Proč, jsem vysvětlovala, ale nijak se na to nedbá, že. A nakonec my s Aničkou žádný harmonogram neměly, mohli jste valit klidně sami, ale to by ten jazyk Milošek vyplázl ještě dřív:)). A my se na žádné šneky přejmenovávat teda nebudeme. Jestli míníš furt jenom hltat km a ještě měřit rychlost, tak si sestav TMR plus jeden taťka a můžeš vyrážet:)). Ale ty bývají někdy ještě horší... Takže neremcat a trénovat žolíka:))
Moje km: 56 km
TMC : tlupa mladých rychlonožek

Re: tak co se týče té nahoty:))
(Pavel, 20. 5. 2012 14:38)

A jéje to jsem zas píchl do vosího hnízda. Nic žehlit nebudu! Však jsem vás taky i chválil, baby nevděčné. A kdo si furt utahoval, že jsem na Veveří poslední? Tak neremcat a trénovat !:-))
A co se žolíka týče, nechali jste mě v tom schválně a nikdo se nepřidal, abych tedy jako trénoval. S Aničkou toho tak natrénuju, když sotva uběhnou tři kola a končí. :-))

Re: Re: tak co se týče té nahoty:))
(Jiřka, 20. 5. 2012 16:23)

V mém případě tréning prostě nepomůže, leda že by jsi vymyslel, jak udržet Fe v těle. Nic žehlit nemusíš a to víš, že jo, dělat třetího , co furt prohrává, aby jsi si na mě vylepšil svoje ego:)). Ne,ne,ne, tak by to tedy nešlo. A nakonec netrénuješ jen s Aničkou, ale i na SK, ne?:)).

Prýgl
(Anička, 20. 5. 2012 9:08)

Opravdu vydařený den,ikdyž mně to nakládání a vykládání kola do vlaku a z vlaku nějak zmohlo. Na zpáteční cestě přímo vypočítáno takříkajíc na minutu. Měla jsem půlhodky čas a jel mi vlak couráček domů. Tam mně to bralo nějak k spánku, ale bdělost byla na místě, musela jsem si přeci hlídat toho svého "oře" , abych příště mohla zase vyrazit. Samozřejmě revizní kontrola ve vlaku tam i zpět, s tou samou kontrolorkou. Aspoň jsem zjistila, že už umím jezdit na IDS JMK.
Doufám, že mi Pavel odpustí ten duel v kartách, já se pro příště polepším, slibuju.

Re: Prýgl
(Pavel, 20. 5. 2012 9:53)

Těší mě, že harmonogram se ujal, byl sestaven z předešlých jízd na Prýgl. Akorát na zpáteční cestě měl hodinové zpoždění :)) Ale ne mojí vinou. Zpáteční cesta ukázala pravdu v celé své nahotě; holkám selhaly lýtka a Miloš v Modřicích vyplázl jazyk a táhl ho po zemi až domů... MCT si měla dát na trika slogan"šnek je náš rychlejší brácha..":)) Zážitků mám samozřejmě na menší brožuru, dík všem za vybranou společnost.
U mně 157 km... akce opět luxusní, článek porfektní, už nemám co dodat.

Re: Re: Prýgl
(Anička, 20. 5. 2012 13:27)

No to ani nedodávej nebo tě ti "šneci"příště utločou čepicemi nebo něčím jiným. Ještě , že u mne je tou omluvou "zapálené lýtko".....každý holt si najde to svoje ...
Hleď si to udobřit, v létě se jede zase na odpočinkový výlet....

nic si z toho nedělej Milošku,
(Jiřka, 20. 5. 2012 12:03)
i tak to byl nadlidský výkon...My přece jezdíme pro potěšení a aby jsme se hýbali a ne hltali km. To víš, na někoho se to svést musí:)).

ahoj
(Miloš, 20. 5. 2012 11:42)

Tož tak, mé treninkové jízdy polevily a to se včera projevilo. Pred 15.lety jsem ujel (hnán nízkými pudy) za den 170km, Břeclav - Tišnov - Tuřany. Včera to byl spiš indianský beh Modřice-Břeclav. 15.let starý plášt i s trhlinou, vydržel víc, než já... Snad může byt omluvou, že z rodinných důvodů, už mám čas jezdit jen do Valtic..

 • 25.- 27.5. Lehký kulturně-sportovní víkend s MCT

Židovské písně v synagoze
Akce Muzejních nocí v Břeclavě byla předepsaná v Synagoze, a čistě náhodou se přičiněním lázeňských švihaček z toho stal hezký víkend, každý si užil svou vlastní část a něco vyšlo i společně.

Předcházel tomu slavnostní příjezd brněnských dam, které dorazily a ubytovávaly se v lázních a následně absolvovaly nějaké atraktivní masáže. Krátce po nich jsem s nimi zasedl u kafe, abychom domluvili program na další den. A jelikož holky podle plánu naložily kola, byl dopolední program jasný. Udělali jsme tedy hezké kolečko skoro po všech památkách LVA, ve skutečnosti jich byla sotva půlka. Začli jsme Lednickým zámkem a zahradou, kolem Maurské vodárny a Hubertky k Janohradu, pak Lovecký zámeček, Rybniční, Hraniční, Tři Gracie, Hubert a Dianin chrám. Nakonec jsme dojeli do Valtic, kde jsme měli v plánu ještě na Rajsnu, to jsme ale zcela nezáměrně projížděli kolem Verči a když už jsme tam byli, neodmítli jsme pozvání na (jako vždycky vynikající) kafe. Splkli jsme docela dlouho, ale pořád jsme měli dost času sběhnout ještě do města a zkouknout mažoretky, které tam měly právě celonárodní soutěž. Krása...!

Verča měla naplánovaný košt růžového vína, který ve městě zároveň probíhal a Anička mezitím od rána organizovala zas nějaké oslavy a samozřejmě u koho jiného než vnoučka, okolo kterého se letos vše točí. My jsme měli před sebou ještě rychlý návrat do Lednice, který se trochu zpomalil neplánovaným pícháním, u koho jiného než u mě. Naštěstí jsem nějak dobelhal k Lednickým rybníkům a v časové rezervě hbitě zalepil (letos už sedmý) defekt. Doprovodil jsem tedy švihačky do lázní a mazal domů, páč večer bylo naplánováno třetí propojení tlupy, tentokrát s Aničkou. To jsem samozřejmě nějak opět nestíhal, holky už vyzváněly, nakonec se to přecijen podařilo a tak jsme posléze již procházeli výstavu v Synagoze a usedli ke koncertu, který právě začínal. No spíše to byl takový recitál s doprovodem a překladem textů,  zprvu se to zdálo být nejaké nezáživné, snad náboženské roráty, ale pěvecký a hudební doprovod účinkujícího dua z toho dovedl vykřesat velmi zajímavý a hodnotný umělecký dojem. K dispozici byla košer slivovice a nějaké židovské košer cukroví, paráda... hezká romantika na začátek večera...

Hezký víkend měl dohru ještě v neděli, a to doslova, páč se hrál jako o duši zase karban. Nyní již pouze za účasti Aničky a mě, u klasické janohradské vyjížďky s karbanem tamtéž. Anička si chtěla napravit po té oslavě náladu a těšila se na výhru, dokonce i Jiřka byla na její straně, nicméně jsem jí nedal šanci. A to přes pohoštění, které přinesla a připravila. Dokonce i teplé kafe s mlíkem, které asi způsobilo zbystření mé mysli a útlum její, páč pak se karta otočila a pokaždé jsem měl alespoň jednoho žolíka, častěji však dva. Zavíral jsem samozřejmě ihned z ruky,  Anička kroutila hlavou až si ji málem ukroutila, ale bylo ji to ...nic platné. To má za tu potupnou veřejnou porážku na Veveří. Dokonce mi už přála i ten defekt, který postihl zase ji. To už jsme byli skoro doma, povedlo se dát dohromady pumpy, šlaušky a redukce kompatibilní s jejími ventilky a tak jsme dokroužili k ní a tam teprve odborně zalepili defekt.

Shrnutím tedy možno říct, že někdo měl výjimečně vydařený, jiný zas smolný víkend, v průměru by tedy měli být všichni spokojeni :)) Zůstává jen nadále doufat v dobrou konstelaci hvězd, počasí, nálady a náklonnosti žolíkového patrona, páč noc kostelů pokračuje i příští týden a my chceme být u toho, že... není tajemstvím, že je již skoro vše domluvené.

Anička, Verča, Jiřka, Dáša, Pavel

(Pavel) Foto 

Přehled komentářů
je hezké,
(Jiřka, 28. 5. 2012 6:35)

že jsi napsal článek, ale přiznej se, že to bylo hlavně kvůli tomu popisu výhry nad Aničkou, co? :)). To je tak podrobně a květnatě:)). A než jsem stihla napsát komentář po prvním přečtení, už se tam něco měnilo, že?:)). Ale jinak bylo opravdu bezva, děkujeme za průvodcování po LVA, tak jsi nás provedl, že jsme nešly na večerní taneček a prošvihly lázeňské šviháky:)).

Re: je hezké,
(Pavel, 28. 5. 2012 9:20)

samozřejmě, že se musím karbanem pochlubit, a pokud to Anička zapře, tak mi stejně nikdo neuvěří. Škoda, že jsme nehráli i kuželky, když se tak ve všem dařilo... :))

Re: Re: je hezké,
(Anička, 28. 5. 2012 11:52)

Já ti to klidně potvrdím, prvně se mi dařilo a zavřela jsem třikrát za sebou, ale jak se Pavel rozhodl, že je na pořadu kafíčko se zákuskem tak mi spadl řemen a šlo to se mnou z kopce. Sem tam - zhruba po sedmi hrách se mi zase podařilo usmoleně zavřít Nevím čím to bylo, jestli ty karty nejsou cinknuté, jinak to není možné, co hra to dva žolíci a já žádného zgrčenca nedostala.
A kdybychom netrajdali kdesi po bylinkách tak bych ani nepíchla. Ale na druhou stranu jsme vyzkoušeli výbavu, kterou vozím pořád na kole a zjistili, že se můžu klidně spolehnout, že se oprava vždycky podaří a taky jsem si zopakovala - teda pouze teoreticky - jak se lepí duše.
Jinak skvělé.....

Re: Re: Re: je hezké,
(Pavel, 28. 5. 2012 17:24)

no tak příští sobotu, pokud ovšem nebudu mít lepší nabídku, budeš mít možnost svou pošramocenou žolíkovou pověst napravit. Tož abys už začla trénovat :))

Re: Re: Re: Re: je hezké,
(Anička, 28. 5. 2012 19:18)

..... hele, ty lepší nabídko.... já jsem našla jiný systém hry. Jednou se bude hrát s tvými kartami a druhou hru zase mými a když to tak vezmeme, budeme se pravidelně střídat ve vedení
Bude spokojenost na všech frontách, co?

Re: je hezké,
(Pavel, 28. 5. 2012 17:58)

tak snad není co litovat, lázenští šviháci počkají, budou tam i příště, takže jste zvolily dobře, jedinečné zážitky se mnou se nemusí opakovat. I když, pořád je tam ta druhá půlka památek, a to mám v rukávu ještě nějaká esa, že....:-))

červen

 • 2.- 3.6. Valtický relaxační víkend s MCT

Noc kostelů podruhé aneb ..zdravé jádro opět na jihu

Tož, druhý kostelní víkend byl sice perfektně naplánován, ale s blížícím se datem dostával náš harmonogram dílčí trhliny; nakonec se ale vše povedlo skloubit k obecné spokojenosti.  

Začalo to tím, že se nepovedlo přesvědčit Mirečka o naší lepší nabídce, pak se z kostelů omluvily Anička a Jiřka a nakonec do toho začalo vytrvale pršet. Noc kostelů tak zachraňovala Verča, která na toto téma zajisté napíše referát. Nicméně, sobotní valtické bárbekjú už jsme si nenechali ujít, každý ještě večer klohnil nějakou dobrůtku, dokonce byl stanoven i náhradní program pro případ nepřízně počasí.

Sobota byla zachmuřená, ale k večeru se začalo vyjasňovat a již bylo jasné, že to vyjde, to už přifrčela i Jiřka; Verča začla rozdělávat oheň a zakrátko nato jsme již kotvili ve Valticích všichni. Zase jsem zůstal na své ovečky sám, ale mohl jsem alespoň předvést, jak se rozdělává oheň a tak mi bezděčně připadla i funkce Hlavního udržovače ohně. Pěkný večer s posezením byl prokládán klábosením, kdo zrovna nedržel dietu, tak vydatně ochutnával ze všech specialit a kdo neřídil, také odborně degustoval vzorky vínka... Domluvili jsme se také na nedělním programu, pokročilá doba a společenská únava již velila uhasit oheň a vylézt na kutě, měsíček před úplňkem a svěží noc sice ještě lákali na romantickou procházku pod hvězdami, ale o to jsem se po předchozích zkušenostech ani nepokoušel, je přece TMA, LES a ZIMA, nebo cokoliv jiného, a každý normální člověk přece v tuto dobu už spí. Ach jo...

Nedělní ráno nás přivítalo spěvem kosů a hrdliček a jasná obloha zaručovala dobré podmínky pro výlet; bylo též poměrně teplo a  tak jsme již s předstihem zevlovali u Kančí obory, kde jsme krmili kačenu, která učila plavat svá čtyři kačátka, zatímco kačerům bylo zakázáno házet, páč si jenom čechrají peří :-)) Nakonec za to můžu zase já, že... To jsme ještě chvíli seděli a kecali s jakýmsi klukem, ale to už  přijížděly zbylá děvčata a dlužno říci, že jako obvykle na minutu přesně. Hanka dnešní akci podle očekávání vzdala :))

Naším cílem bylo opět klasické valtické kolečko, s krátkou zastávkou na Janohradě a s delší zastávkou u Verči na kafe a karbanu. Podle očekávání nás vykleply Anička s Verčou, konečně tak vánoční štěstí bylo spravedlivě rozděleno na všechny. I když... Nakonec bylo dohodnuto, že se akce pro velký úspěch bude brzo opakovat, opět v komorním obsazení.  Ale to již Jiřka zatroubila na odchod a dlužno říct, že v hodině dvanácté, páč domů dorazila za pořádné průtrže... zatímco tady spadlo pár kapek. Tož, tak!

Pavel

Účast Verča, Anička, Jiřka, Hanka, Pavel

Přehled komentářů
víkend
(Anička, 5. 6. 2012 19:24)

Tak lidičky, už jsem konečně vstřebala ty skvělé zážitky z víkendu. Až na to, že mi u grilovačky byla nějaká velká zima, což je u mne nějak neobvyklé to byl fantastický gurmánský večer. Původně je domluveno grilování a pak se z toho stávají hotové hody s vybranými lahůdkami. A tentokrát to zase bylo menu hodné prvotřídní restaurace. Jako předkrm nakládaný sýr s olivami od Verči, pak na stole ležely dva druhy moučníků - kynuté koláčky od Jiřinky prej její první pokus kynutých buchétek, ale opravdu by se za ně nemusela stydět ani zkušená kuchařka a pak koláč z lístkového těsta od Verči, 2 druhy placek od Pavla - teda neměly chybu, mému jazýčku lahodil spíš ten ostřejší s kopřivou a k tomu výborná houbavá omáčka a pak přišly na řadu grilované pochoutky - špekáčky a dva druhy grilovacích klobásků a nakonec ještě i uzené žebra. K tomu všemu se podávala horčice a domácí jogurtová bylinková omáčka, celozrnný chléb a to všechno se zazdilo ještě domácími lístkovými tyčinkami. Zapíjelo se lahodným vínkem, kdo mohl a zrovna nesedal pak za volant, někdo zapíjel nealko pivíčkem anebo chutnou citronovou vodou ochucenou sirupem s černého bezu. Nevím jestli jsem v tom výčtu na něco nezapomněla. No prostě tohle naše "sezení" je lepší a lepší a lahůdky vybranější a vybranější.
Po takovém obžerství je pak na místě zvolit druhý den i trochu pohybu. Takže naplánovaná cykloakce přišla velmi vhod. Mně zmohla natolik, že jsem po vrácení se z cyklovýletu padla za vlast a dvě hodinky si pěkně schrupla.
Spokojenost nade vše. Tohle si žádá opakování. Všem dík za společnost.

Teda koukám jsem se nějak rozjela chi..chi...

Re: víkend
(Pája, 5. 6. 2012 20:09)

tož skladbu jídla jsem do článku nedával, aby nedocházelo k samochvále, a Anička skromně neuvedla, že ten skvělý jogurtovobylinkovočesnekový dresing byl z její dvorní kuchyně, že... tudíž jsme dospěli do stadia, kdy už jídlo nemusíme domlouvat a pokaždé se sejde přehršel specialit. Navíc v pátek přestalo lít a v neděli začlo, takže někdo nad náma držel ruku, asi odměna za ty kostely... teď jsem zjistil, že nemám zásoby kopřivy, tak musím ještě rychle napravit, když už ty placky slavily u dam takový úspěch :))

Re: Re: víkend
(Anička, 5. 6. 2012 20:33)

Předpověď počasí nám hlásí na příští tři dny zlepšení počasí tak buď v klidu, kopřivu ještě doženeš, mimo jiné fantazii se meze nekladou, ostrou směs máš pořád v zásobě a zelené se vždycky nějaké najde.

Re: víkend
(Jiřka, 6. 6. 2012 19:00)

Tak jsem si říkala, co je s tou Aničkou, že nic nekomentuje a ejhle:)). Hezky jsi se rozpovídala:)). Tvoje chvála mi dodala odvahu, že budu s kynutým těstem bojovat dál a dopracuji se třeba i frgálům, posvícenským koláčkům a pod. Je to užásné, jak to těsto kyne a co všechno se dá z něho udělat:)). Jinak se už těším na další degustaci!

tož koukám,
(Pavel, 3. 6. 2012 20:43)

že komentáře přifrčeli ihned, chválím... Velký Cenzor opět zasahuje.. :))... a to jakože už je celý referát?

ano,ano...
(Verča, 3. 6. 2012 20:26)

neboj se nic,další grilování koncem měsíce......

ano,ano
(Jiřka, 3. 6. 2012 20:24)

zdravé jádro, je zdravé jádro:)). Ještě, že jsme to nevzdali, protože ty děsivé předpovědi opět nevyšly a my měli perfektní grilovačku a výlet v neděli ještě lepší. Opravdu paráda. Kdy bude další akce?:))

sobota,neděle.....
(Verča, 3. 6. 2012 20:24)

moc krásně jsi to napsal,byl to hezký víkend....bohužel až na to,že se mi nepodařilo rozdělat oheń,holt chce to chlapa,aspoń,že občerstvení se mi povedlo....a koncert v kostela neměl chybu

 • 20.6. Červnové houbové a bylinkové hlášení
 • 23.6. Moravským krasem potřetí - výlet jedna báseň

​Tož jsme jeli na Macochu
pokochat se s tlupou trochu
se Zdenálem, Zdenulou
s Jiřkou, ba i Janulou?

Ta dnes s náma nefrčí
leží doma s kostrčí
Prý se - možná - Miloš přidá...
ale vlakem, což je bída

Vyrazil jsem zavčas rána
počasí holt žádná sláva
šlapu, šlapu ostošest
v Hustopečích bije šest

V černovické ňáké stezce
kochám se už, šlapu lehce
v jedné ruce k uchu mobil
na asfalt jsem držku hodil

Rána musí zůstat čistá!
desinfekci Jiřka chystá
jedeme pak bez úrazu
směr Obřany k místu srazu

Na obřanské točně právě
Miloš chytá lelky v trávě
hodinu už stepuje
z příchodu se raduje

Akce se mu zatím líbí!
Akorát že garde chybí
Už jen Zdena se Zdenálem...
Sláva! Pozdě přišli málem

Konečně je tlupa celá
nálada je vesměs skvělá
počasí se umoudřuje
sluníčko už vykukuje

Babice i Adamov
máme dávno za sebou
kilometry padají
všichni cestu zvládají

Zdena mluví s oslíky
krmí kočku rohlíky
U Žalmana pějem ódu
tankujeme čerstvou vodu

A po další hodině
parkujeme na Mlýně

Naše první starost bylo
zda se ještě točí kolo
točilo se kolečko
rozlívalo pivečko...

Nebylo to ale všecko
těšil jsem se jako děcko
druhá starost byla totiž
zda Japonci zase fotí

Ti však jeli za své jeny
na exkurzi do cihelny :-))
No nic, dál zas šlapeme
podle plánu klapeme

U Balcarky velká skála
Jiřka hlásí: Došla pára!
Dál ať šlapou jenom blázni!
...jak by bylo dobře v lázních!

Do Sloupu jen hodlá dojet
dobře spočnout, dát si oběd
já s Milošem pokračujem
Ostrov svižně přeskakujem

Ještě Holštejn, prdel světa
bude to hit tohto léta
U šošůvské kaple zase
zoncna pálí jako prase

Pak už naše koléčka
samy frčí z kopečka
Nejvyšší čas! Jiřka řádí
že zde nechce strávit mládí

A duo Z neomylně
na obídek čeká klidně
Já si dávám u lavičky
hrst cibule a rybičky

Konečně už jedem dále
svatba zdržela nás málem
Sloup za sebou taky máme
kostel zvenčí, zevnitř známe

Pak už sešup Pustým žlebem
u mlýnu se krmím chlebem
do Bílovic, do Brna
nejede nám šalina?

No tak opět naše zadky
libují si cestě zpátky :-))
v Bílovicích na zahrádce
hlásí Jiřka konec akce

Máme slušně domů dojít
ne se cestou někde opít!
Já pak ještě šlapu domů
mám to místo maratónu

Tam bych ovšem šlapal více
ušetřil jsem dneska plíce
naštěstí to frčí samo
nezdržuje žádný kámo :-))

A tak devátou když bije
v bunkru se už špína myje
rekordní čas zapisuji
dobré zdraví konstatuji

Ostuda by byla, aby
ukázal šéf, že je slabý!
Kilometrů přes dvě kila...
Akce se holt vydařila!

Pavel

Jak se říká - do třetice všeho dobrého, tak opravdu, třetí ročník  Za krásami Moravského krasu se vydařil.

5 věrných odkazu MCT se sešlo úderem deváté na stanovišti v Obřanech, ( pravda Pája již na startu poněkud zbarven do zelena v důsledku ošetření desinfekční tinkturou po jeho zkoumání brněnských cyklostezek opravdu nízko nad zemí ), a bez dlouhého otálení vyrazilo směr Bílovice. Tam jsme byli coby dup a pokračovali na Adamov. Cestou jsme u Žalmanovy studánky doplnili zásoby vody a  na adamovské cyklostezce byla  první malá přestávka u zvířátek - oslíci, kozénky, kočičky, ovečky. Dobrodějka Zdenula si odtrhla od úst a nakrmila kočku svojí svačinou, neboť ta byla tak hladová, že nepohrdla ani rohlíkem. Asi nejsou myši... Pak už jsme pokračovali do Blanska a na Skalní mlýn.Tam jsme posvačili, Zdenál doplnil vitamíny plnotučným a už jsme frčeli na plánovanou okružní jízdu - Kateřinská jeskyně, jeskyně Balcarka, Ostrov u Macochy. Zde jsme se na chvíli rozdělili. Ti trénovanější - Pája a Miloš jeli z Ostrova do kopce na Holštejn, Zdenula, já a Zdenál jsme si vyšlápli menší kopeček v Ostrově ke kostelu a pak jeli zkratkou do Sloupu, kde byl sraz opět u místního kostela. Původně byl v předstihu směr Holštejn rozhánět jakési bouřkové mraky i Zdenál, ale pak usoudil, že je to zbytečné, a doprovodil dámskou část do Sloupu již zmiňovanou zkratkou. Duo Z a Z zapadlo do místního restauračního zařízení na oběd a já tedy hlídkovala u kostela  a čekala na naše dva závodníky. Obsluha v restauraci nějak vázla, neboť celá obec žila svatbou, která se konala pod širým nebem, přímo u Sloupsko - Šošůvské jeskyně. Já a závodníci jsme tedy pro jistotu posvačili ze svých zásob. 

Po opětovném stmelení kolektivu jsme vystartovali směrem  ke  Sloupsko-Šošůvským jeskyním, následně je odbočka na sjezd Pustým žlebem, který je takovou sladkou odměnou. To se frčí jedna báseň až na Skalní mlýn.  Ale ještě před Skalním mlýnem je Punkevní jeskyně a tam jsme se zvěčnili na památku.

Ona vlastně celá cesta zpět z krasu je taková odměna za tu vynaloženou námahu, v podstatě je buď z kopečka, nebo po rovince. A tak jsme zpět v Bílovicích byli docela brzy a zbyl čas i na plnotučné, zmrzlinku, teplou polévku - tradičně v Sokolovně.

Kolem páté už měl Milošek obavy, aby stihl spoj na Břeclav,  tak jsme opustili Z a Z - ti si ještě poseděli a já, Milošek a Pája vyrazili směr Brno. Postupně jsme se odpojovali, Milošek směr nádraží, Pája směr Břeclav po vlastní ose - asi toho neměl ještě dost a já s jazykem na vestě směr Julec. Ještě musím dodat, že počasí bylo přímo na objednávku, jako stvořené pro cyklovýlet . Co se týče kilometrů, tak já mám na kontě 85,5 km, Pavel 210 km, ostatní si doplňte, prosím.

Barvy Brna hájili: Zdenula, Zdenál, Jiřka

Barvy Břeclavi: Pavel, Miloš

Jiřka

FOTO od dvorního fotografa Miloše

Přehled komentářů
Macocha
(Pavel, 24. 6. 2012 22:58)

Tož akce naprosto luxusní! Sice jen taková slabší náhrada za maratón, co se kilometrů týče. Zato ale zas s jedinečnými zážitky. Až to vše vstřebám a vyhodnotím, tak se možná ještě rozepíšu. A pro ty, co nosí přilbu na řidítkách: Od kdy nosím přilbu (na hlavě), padám jen na ruce a kolena. Asi reflex, abych si ji nepoškrábal(tu přilbu, samozřejmě) :))

Re: Macocha
(Anička, 24. 6. 2012 23:05)

Já občas nosím přilbu i na hlavě.

Macocha
(Miloš, 26. 6. 2012 1:21)

Tož skvelá akce, byl jsem kupodivu jen mirně unaven... Zavzpominal jsem na davnou akci, kdy jsem po Krasu chodil pěšky... Jen toho asfaltu bylo na mne moc, ale adrenalinový sjezd byl nakonec taky - kolik vam to jelo nejvic? Hlavne, že jsme ve zdraví dojeli do cíle. Jen si šplhnu do knihy hříchů - hned po ránu jsem mel tři dobré skutky: Třem děvčatům jsem pomáhal s koly, i s kočárkem, do železných povozů hromadné dopravy.

Re: Macocha
(Pavel, 26. 6. 2012 3:54)

Tož já to nějak nesledoval, leč na hezkých souřadnicích 49 24.8383n 016 44.8383e, což je sjezd ze Šošůvky, jsem měl něco nad 48, ale s výrazným bržděním. Přecijen, příděl peroxidu byl na dnes vyčerpán :)) Pustým žlebem jsem kvůli mizerné cestě držel ticítku beztak s vykoulenýma očima, od Skaláku a Blanska jsem už nechtěl trhat partu. Ještě jedna šance na rekord byla z rebešovického kopce (zpáteční cestu jsem bral "zkratkou" na Blučinu), ale tam jsem vypnul motor a oddával jsem se relaxu... a na hříchy kašli.

Re: Re: Macocha
(Miloš, 26. 6. 2012 20:09)

fotky mi nejdou nahrát - na Uložto.cz, ale na Rajčeti už jsou. Pavle, pošli mi prosim plan/mapku ujeté trasy, děkuji.

básnička
(Verča, 26. 6. 2012 19:04)

ty jsi se minul povoláním,na psaní by jsi určitě zbohatl

Re: Souhrnné hlášení
(Zdenula, 26. 6. 2012 17:18)

ty jo, tvé básnické střevo, Pájo, mělo žně :), klóbrc dolů

Macocha
(Zdenula, 25. 6. 2012 7:03)

Krásně napsaný a výstižný článěk, Jiřinko!!! Bylo opět úžasně, počasí suprové, zážitky unikátní. Kilomentrů na Zdenkově tacháku 93, na mém o mnoho více, protože byl oblouzen magnetickým polem mobilu :D

Re: Macocha
(Jiřka, 25. 6. 2012 15:12)

No a mě zase chvíli nefungoval při sjezdu, magnet se otočil zády:)). Ale to už je jedno, stejně to byl můj nadlidský výkon:))

Re: Re: Macocha
(Pája, 25. 6. 2012 15:15)

Poslal jsem Ti korekci z GPS mašinky :))

Re: Re: Re: Macocha
(Jiřka, 25. 6. 2012 17:37)

Inu dobrá, tak tedy mám ujeto 90 km a ramena přes celá záda:)). Básnička bezvadná, ale vypadá to, že akce byla ukončena na naší zahrádce:)). Musím to upřesnit, že na zahrádce restaurační v Sokolovně, ale pak jsme šlapali ještě dál domů, že...:)).
P.S. Nevím, proč se tím neživíš:))

.. tak to je paráda
(Anička, 24. 6. 2012 22:17)

Teda úctyhodný výkon... včera bylo počasí opravdu výstavní na cyklovýlet, ikdyž po ránu tak hodinku sprchlo, teda asi jak kde... já mohla jen tiše závidět, tentokrát by pro mne výlet na kole byl asi procházka růžovou zahradou proti tomu jak jsem byla utahaná já... večer jsem ještě neměla nohy na posteli a už jsem spala....
holt plním ty Pavlovy předpovědi opravdu do puntíku... fakt....

Re: .. tak to je paráda
(Pavel, 25. 6. 2012 11:11)

Tak vidím, že se pořád máš co učit. Úkolem babičky je potěšit se, pochlubit a když toho má dost, odevzdat rodičům. Ale teď, když sis ho rozmazlila, budeš muset příštích deset let tiše nést svůj osud a nestěžovat si. :-))
Mělas jet se mnou po ose, opravdu bys byla méně utahaná.

Macocha
(Verča, 25. 6. 2012 9:40)

jsem ráda,že se Vám výlet vydařil.Jiřinka napsala moc hezký článek.V sobotu jsem taky byla na kole,ale na Vás nemám,jen 30 km.Snad Pavlova zranění už nebolí,měl jsi přilbu?

červenec

 • 1.7. První prázdninové grilování u Verči

... a zdravé jádro opět u toho...- tím by mohlo být řečeno vše, neboť se akce opakuje v klasické komorní sestavě se stejným programem, a mohlo by se zdát, že na tom už nemůže být nic tak zajímavého, co by stálo za zmínku. Nicméně, krom neopakovatelné atmosféry a skvělé péče paní domácí i dnes bylo možno zaznamenat pár postřehů.

- Verča se konečně naučila nějaký grif, jak rozdělat a udržovat oheň, a tak již žádného kubu k tomu nepotřebuje :))

- domácí speciality, o kterých bude ještě řeč, se pro mně stávají žádanějším artiklem, nežli sebelepší opékaniny. Naše dámy jsou ze staré školy a tak vyvedení dobrého koláče, štrúdlu nebo slané variety buchet zvládají za pochodu levou zadní

- hromada jídla jak u lukulských hodů ohrožuje náš hubnoucí harmonogram, a tak bychom se měli nad sebou vážně zamyslet. Pro příště tedy bylo nařízeno nic nenosit, což zajisté všichni poctivě dodrží. 

- tentokrát to bylo i s využitím masérského umění Aničky, což si dámy užívaly se spokojeným vrněním :))

- je třeba navrhnout nějaké aktivity, abychom neměli v létě víc nagrilováno než našlapáno

- dnes pod krásně rozkvetlým exotickým trumpetovníkem jako v rajské zahradě. Už jen kolibříci chybějí. Úžasné!

-hafan se v kotelně přijatelně zabydlel a již moc nevyrušoval

Další grilování je již naplánováno. Mezitím ovšem s grilováním na chatě.

Hostitelka Verča + Anička, Jiřka, Pavel

(Pavel)

Přehled komentářů
obžerství
(Pája, 3. 7. 2012 1:42)

tož tentokrát to bylo opravdu obžerství, ale tolik dobrot, byl by hřích vydatně neokoštovat :)) Byl jsem nafouklej jak žaba, přímo jsem se vznášel. Z toho, co jsem snědl, by se najedlo deset černoušků, budeme se za to smažit v pekle. Příště teda přísná dieta, čumět do ohýnku, pozorovat jiskřičky a uhlíky, ať to alespoň symbolicky odčiníme. No a dostal jsem nabídku na chatu na Vranově, dám echo jestli by byl zájem.

Re: obžerství
(Anička, 3. 7. 2012 23:23)

budeme se kochat romantikou u ohýnku

Tož děcka
(Jiřka, 2. 7. 2012 20:36)

vám to říkám pořád, nenosme toho tolik a necpěme se:)). Já jsem se tentokrát ovládla, ale pro změnu jsem v tom teple, decánku vínka usnula uprostřed grilování:)). Ale jako vždycky bylo fain a Aniččina masáž neměla chybu. Na co já vlastně jezdím do lázní v Lednicích? (nebo snad v Lednici?:)) ).

oheň
(Verča, 2. 7. 2012 16:23)

grilování nemělo chybu,článek vše vystihl,ale to noční jezení mi moc nesedí,nejsem na to zvyklá,ale byl to hezký večer.......

Oheň
(Anička, 2. 7. 2012 0:17)

Ten grif na oheň jsem ji vlastnoručně předvedla já a světe div se, ono to hořelo jako bych ho rozdělaávala pětkrát do týdne . Sem tam za pokřiku "Antoníne, topiči elektrárenský do kotle přilož" jsme ten oheň udržovaly, aby nevyhaslo než se všichni sejdeme a ogrilujeme. Ale nemělo to chybu až na jednu, jsem se přejedla a bylo mi šoufl... příště dieta....

Re: Oheň
(Miloš, 2. 7. 2012 15:48)

... až mi slina ukápla...

 • 4.-10.7. Expedice NITRA s BAT
 • 22.7. Chataření Lhota dvorní akce MCT
 • 30.7. Houbařské hlášení červenec

srpen

 • 5.8.   Myjavské kopanice, expedice Grnča - dvorní akce s BAT
 • 11.8. Chuck Norris Bridge open - cykloevent  GC3QM7E  Devínská N. Ves
 • 19.8. Chata Lhota počtvrté.. dvorní akce MCT
 • 26.8. SK na otočku

září

 • 1.9. Nach Falkenstein! 6. ročník, akce MCT

Odložený šestý ročník oblíbeného cyklovýletu "Nach Falkenstein!" je úspěšně zakončen. Tentokrát nepochopitelným blouděním samotného šéfa, který strhl na svou stranu ostatní nevinné a ještě jim notně vynadal. Tož ke cti jim budiž poznamenáno, že nakonec ani moc nahlas nebrblali a dokonce se některým zajížďka i líbila :-)). Sypu si popel na hlavu. Nakonec, po korekci trasy se navýšení projevilo jen o pár kilometrů. Ale nepředbíhejme události.

Tedy, jak známo, spokojenost Jiřky je základním předpokladem úspěchu; dnes se skoro jako obvykle vypravila tragicky pozdě, k čemuž přispěla i údajná komplikace v dopravě. Nepomohlo ani slavnostné uvítání a samozřejmě jsem byl všemu na vině opět já :-)). Naštěstí jsem už dostatečně vycvičen a zafungovalo propojení uší (jedním dovnitř, druhým ven). Skluz ale nebyl tak dramatický, vešli jsme se do akademické čtvrthodinky a vynecháním shromážďování na startu, Rajstny a centra Valtic se brzy eliminoval. Nicméně, čestné kolečko okolo Schrattenbergu bylo sice romantické, ale přibylo nám osum neočekávaných kilometrů. To už Jiřka šlapala prázdnou duši a na pořad dne nastoupilo dofukování a výměna duše. Hrůza, pomalu půl jedné a my osum km od Valtic. Nakonec jsme přecijen obrzdili a doháněli fiktivní harmonogram, který na dnes jako na potvoru nebyl vypracovaný. A to byla asi ta chyba. Pak už to šlo jako na drátkách, košt hroznů, což už se stává hlavním cílem výletu, pak sjezd do Falkecu proti větru, ale z dobrého kopečka. Ještě obědní přestávka u kapličky a pramene. Záhy Jiřka opět šlapala na měkko, naštěstí dofouknutí vydrželo po zbytek cesty. Pak už se jelo až do Valtic prakticky bez zastavení. Smůla Jiřku ale neopustila nadobro, v závěru testovala tvrdost asfaltu, naštěstí měla poctivě přilbu i rukavice a tak to skončilo jen lehkými pohmožděninami a odpisem kalhot. Inu stanou se i horší věci a nevyhnou se ani profíkům. Anička zase mohla předvést ošetřovatelské uíměn, navíc je vybavená lékárničkou a tak odborná první pomoc byla po ruce.

Cesta samotná ubíhala v poklidu a ve velmi dobrém tempu, veškeré zastávky se zkrátily na minimum a krásná panoramata, pokec a košt hroznů stály za to. Trochu to kazilo počasí, půl cesty byl dost protivný vítr, ve zbytku se zase ochladilo, ale nepršelo a bylo pořád relativně teplo. V závěru bylo posezení s gilováním u Verči. Kromě zážitků jsme si odnesli památný glejt a vizitku. Technické závady: Jiřka 2x defekt, jeden pád, ostatní bez újmy. Přežila i Anička s namoženýma šlachama, i když v závěru také měla toho dost. 

Chytrá mašinka se v navigaci moc nepředvedla, nicméně zaznamenala některé události takto:
Start v 10:13 od Verči
Celnice u sudu 10:29-10:35 2.km čekání na "růžovku" (která nepřišla)
Šroťák 10:45-11:25 14,27. km po čestném kolečku 8 km
Za Šroťákem, odpočívka a výměna duše: 11:48 - 12:21 16,77. km
Max.rychlost v úseku za tímto místem 48,7 (jindy větší, ale dnes protivítr; klesání 11%)
Hernajs, košt hroznů 12:47 - 13:06 21,8. km
Falkec kaplička, pramen 13:46 - 14:12; 28,93. km (skluz 45 minut a 8 km stále zachován)
Mikulov, za celnicí 15:17 40,88. km ( časový skluz eliminován) 
Valtice konec 16:23 km53 
Najeto 53 km, nastoupáno 1000 m, průměrka 13,0; celkový průměr 8,0; čas jízdy 4:07h, celkový čas 6:42 h.

 Po pečlivém zvážení dodatečně konstatuji, že tuto skvělou akci, z osobních i pracovních důvodů, již nebudu organizovat.

Účast: Anička, Verča, Jiřka, Zdenula, Katka, Zdenál, Miloš, Pavel.

Foto u Miloše.

Pavel

p2320134.jpg

Přehled komentářů
falkec
(Miloš, 18. 9. 2012 16:53)

Tak akce se v souhru vydařila, i když mi bylo težko na duši (nedelní večer to pak vše zvrátil :-)) Pavel by mel aktualizovat navigace, nebot i ta má (obyčejna, v mobilu), mi ukazovala ten správný směr. Sice škoda, neučastí mnohých, o to vic budu moci frajeřit, až tam s nimi pojedu solo:-) Jiřince preji brzké uzdravení a když bde potrebovat,můžu ji zapůjčit chraniče na lokty i kolena (páteřak nemám). Také noční jizda lesem z Valtic byla skvěla (holt 2*3W výkonu udelá z noci den), nebot vrcholila dalším pozvaním na burčák... Také jsem mel defekt, ale až v nedeli na jiném kole.

foto - falkec
(Miloš, 19. 9. 2012 15:21)

a fotky už jsou na rajčeti...

Re: foto - falkec
(Pája, 19. 9. 2012 15:58)

odkaz jsem přidal. Ještěže máme dvorního fotografa, jinak by nám nikdo neuvěřil:))

...tož Falkec
(Anička, 17. 9. 2012 20:42)

už jsem to přežvejkla to sprdnutí kamže se to ženu nesprávným směrem a musím konstatovat, že výlet ikdyž byl v duchu "čestných koleček" byl skvělý , počasí vyšlo - moje předpověď se nekonala, nelilo.. vše odpuštěno. Spokojenost . Dokonce jsme viděli i to co doteď ne - kombajn na hrozny jak jsme rejdili mezi vinohrady. Už se to pořádá tradičně několik let, ale každý rok je to zajímavé něčím jiným. Tož vzhůru do dalšího ročníku.

jak jako obvykle tragicky pozdě?
(Jiřka, 16. 9. 2012 14:04)

To bylo poprvé, co jsem já došla na start pozdě! A krásně bych to stihla, kdyby v Hustopečích nebyl semafor, který mě zdržel nejméně o 25 min. Plus další motáci po cestě dál:)). To zkoumání asfaltu nebylo zase tak bez následků, sice jsem statečně dojela ještě domů, díky Aniččinému odbornému ošetření, ale pak následovala bezesná noc, pravá ruka je mino provoz, koleno nateklé a další drobná poranění, které jsem v tu chvíli ani nevnímala:)). Takže vypadám opravdu jak ten polámaný mravenec :)). Asi jsem si tentokrát vybrala všechno naráz, co jse mi do této chvíle nikdy nepřihodilo....A to ještě Pavel zapoměl na spadlý řetěz...Ale příští ročník jedu zase:))

Re: jak jako obvykle tragicky pozdě?
(Pavel, 16. 9. 2012 14:56)

tož je tam psáno skoro.. musíš vyrazit dřív, abys měla rezervu na kafíčko, důstojné přivítání a nepředvídané události. A to buď ráda, žes neztratila kolo :)) Holt dneska nebyla ta nejlepší konstelace, asi obzvlášť silné protuberance :)).

Re: Re: jak jako obvykle tragicky pozdě?
(Jiřka, 16. 9. 2012 16:38)

:))

Re: Re: Re: jak jako obvykle tragicky pozdě?
(Pája, 16. 9. 2012 20:47)

tak to už je lepší :))

defekt
(Pavel, 16. 9. 2012 20:44)

tož aby vám to nebylo líto, taky jsem měl dneska prázdnou duši, malinkatá dírka z Falkecu se projevila až ráno. Letos tedy 20., kdybych měl kupovat pokaždé novou duši, jak káže Zdenál, tak bych se mohl radši vyvážet taxíkem :))

hlavní je
(Zdenula, 16. 9. 2012 18:19)

že jsme se zúčastnili a všichni dojeli, Jiřince přejeme brzké uzdravení, příště bude určitě líp :), neb smůla se nemůže lepit na paty pořád, i když něco můžeme na někoho svalit - kdo se ti stará o technický stav kola, hááá? ;) a za ten pád nemůžeš, chtělas zabránit srážce, neb někteří cyklisti jsou neohleduplní a pak na to ti ohleduplní doplácí, v tomto případě pádem

Falcek
(Verča, 16. 9. 2012 12:30)

napsal jsi to jako vždy moc hezky a výstižně,tentokrát výlet nabyl moc veselý,ale pěkný den to byl.Díky všem,těším se zase příště,a ta lepší nabidka je doufám naše cyklotlupa......

říjen

 • 6.10. Birkovo kolo geoevent(V.) při příležitosti Koulení kola z Lednice do Brna (VII.) 
 • 10.10. Znojemské soukromé kolečko a geoevent
 • 13.10. Švihačky lázeňské
 • 20.10. Uzamykání Prýglu, 7. ročník
 • 27.10. Soukromá oslava na SK
 • 3.11. Dušičky na SK

listopad

 • 4.11. Kontrolní výjezd po okolí: Gránický potok
 • 10.11. Martina na Martina
 • 17.11. "Kolaudace" ve Znojmě

prosinec

 • 14.12. Podnikový raut
 • 15.12. Soukromě na SK
 • 21.12. Vánoční posezení s kolegy
 • 23.12. Vánoce na SK
 • 31.12. Silvestr

Jak se vyvíjel letošní (cyklo)plán - zatím rekord, který nebude už nikdy překonán: 4757 km