Jdi na obsah Jdi na menu
 


Akce 2013

Akce 2013

leden:

 •  19.1. Oslava narozenin
 • 24.1. Plovdiv služebně
 • 29.1. Brněnské kafe s dvorní společností

únor

 • 1.2. Brněnské kafo oficiálně, na závěr brněnského pobytu

MCT se probouzí
Sníh roztál, teploty stouply , tedy první medvědi se probouzí. Aby ten skok ze zimního spánku nebyl tak velký, tak se zástupci všech sekcí MCT sešli v teplíčku kavárny AIR na " Zelňáku".
Úderem čtvrté jsem tam stepovala já, jako organizátor, vzápětí náš školící se šéf - budoucí certifikovaný mistr lepič Pája, no a pak už Jaruška, z daleké Břeclavi Anička - bod plus, Zdeňulka a nakonec i Mireček. Ostatním do toho vlezlo určitě něco důležitějšího. Lidka nás také chtěla navštívit, ale bohužel pracuje dlouho, tak snad to vyjde příště!
Setkání proběhlo v družném hovoru, probíralo se všechno možné, včetně plánů na další období, samozřejmě se trochu pomluvili ti nepřítomní a ochutnávali se místní specialitky. Tedy čajíčky, kafíčka, koktejly a sladkosti. Plánů je hodně, ale co  skutečně proběhne, ještě ukáže čas, že...
Zatím se plánuje další únorové kafe, protože toto mělo být původně lednové, ale nějak se to nestihlo a potom kuželky a relax v Lednici.
Anička nás i zdokumentovala na fotkách, tak snad  brzy přibudou do fotogalerie.
Po šesté večerní jsme to zabalili a rozprchli se domů, místní šalinó, přespolní vlakem, či autobusem.
Brno hájili : Jiřka, Jarka, Zdenula, Mirek
Břeclav : Anička
Znojmo : Pavel
Jiřka

 • 19.2. Soukromé valentýnské kafe
 • 22.2. Další, post-valentýnské brněnské kafíčko s MCT

 I když venku sněží o sto šest a vidina jara se zase trochu vzdálila, tlupáci jsou čilí a opět se sešli na pokec v kavárně AIR. Tentokráte byla sestava trochu inovovaná. Lidka měla wellnes pátek, tak trochu toho času věnovala i nám, po dlouhé době se dostavila  Blanka s Valérií (ta nám tedy vyrostla) a i Hanka svojí přítomností prokazatelně snížila věkový průmer přítomných .
Zdeňulku na poslední chvíli objal jakýsi drzý bacil a Mireček se omluvil z rodinných důvodů. Evka slibovala, ale asi jí to nevyšlo, že...A zbytek? Hádejte! No přece skalníci: Pája, Anička, já a Jaruška. Anička si dokonce vzala dovolenou, aby si dobrůtky v klidu vychutnala a ne jak minule. 
Pája svému harému (neboť byl tentokráte jediný chlapisko) připravil milé překvapení - sladkůstku v podobě velikánské Milky -  dodatečně k Valentýnovi. Jinak jako nápoj No1 bylo bombardino. Následovala klasika - čajíčky, presíčko, kapučíno i s obrázkem, horká čoko. Semlelo se všechno možné, plánovalo, Anička nás pobavila vyprávěním, jak se nechtěně stává při označování lístků IDOS černým pasažérem, já jsem se opět nedobytně uzamčela na místním WC, Hanča líčila zážitky z tanečků, ovšem třešínkou na dortu bylo oficiální představení pana "Colomba", tedy přítele Hanky. Ten byl určitě velice rád. Ale nesl to statečně. Nevím, nevím, jestli se nechá nalákat aspoň na Falkenstein pod vidinou ochutnávky hroznů. No a je jasné, že se opět probrali nepřítomní, že.
Kolem půl sedmé jsme usoudili, že je čas opustit tuto milou kavárnu a odebrat se domů.
Další kafíčko možná i s bowlingem bude v březnu. Včas upozorním.
Přítomní: Pavel, Jiřka, Anička, Blanka, Valerie, Hanka, Lidka, Jarka
Jiřka

Přehled komentářů
...pohodička
(Anička, 23. 2. 2013 17:15)

U mne to prostě nemělo chybu od rána. Připravovala jsem se a zážitků opět hafo. Puste mně do "velkoměsta" a máte o zábavu postaráno. S takovým velkým předstihem jsem se dostavila na nádraží a nakonec mi to málem ujelo. Jsem si stoupla na ohlášené nástupiště, zírala kolem sebe , myslela na bůhví co a naráz jsem zjistila, že nástupiště je prázdné a do odjezdu zbývají asi tři minuty. Jsem zbystřila a zjistila, že je změna nástupiště. Tak jsem pobíhala jako splašená včela a už jsem myslela, že mi to ujede. Naštěstí pro mne bylo ohlášeno pětiminutové zpoždění tak jsem vlak za pomoci jednoho vlídného průvodčího u jiného vlaku sthla. Zádrhel jsem měla opět jen v označení jízdenky. I to se mi nakonec podařilo a skočila jsem do posledního vagonu.
Mimo jiné už je v plánu další akce na konec dubna. Jen to pořádně naplánuji a dám na vědomost.

Prostě pohoda
(Pavel, 23. 2. 2013 14:52)

ani toto kafe nemělo chybu a tak se již připravujeme na to další, které se ponese v již předjarním, možná i sportovním duchu.

březen

 • 12.3. MDŽ-kafee soukromě
 • 15.3. Žabinské bóvlink s MCT

I když si ještě nemůžeme zpívat "jaro, je to v suchu, zima už nemůže,....", páč zima ještě vystrkuje rohy a i když sluni se snaží, teplota je zase chvíli pod nulou. A tak to bylo i v pátek, kdy se před 16. hodinou sešlo část tlupy k letošnímu třetímu dýchánku, který byl věnován bowlingu na Makáču (Makovském náměstí).
Podupávaje zimou  na náměstí se mi rozšířil úsměv, neb se ke mně jako první přibližovala Jiřinka. Na trolejbusy jsme už s Jřinkou nečekaly a ubíraly se směrem k bowlingu, když si Jiřinka všimla, že přijel další trolejbus, ze kterého vystoupili Anička s Milošem, oba obětovavše jeden den své dovolené, a Pája, který jim přišel naproti k vlaku. Než jsme se pořádně usadili ke stolu v příjemném teplíčku, dorazila Pájova posila - Milan (z Liberce) - z kurzu, který oba dva zmínění absolvovali jak jinak než úspěšně,  ještě jednou gratulujeme! A pak ještě doběhl na poslední chvíli Zdenál.
Pak už jsme hráli, hráli a hráli. Nehledě na křivé dráhy, šišaté koule a jiné nedostatky zmíněného zařízení, například záhadné sečítaní bodů a hledě na nejlepší výsledky dokončených her pořadí je následující:
1. místo – Milan – 126 bodů
2. Anička – 102 bodů
3. a 4. místo – Jiřinka a Pája – 101 bodů
5. místo – Zdenula – 88 bodů
6. místo – Zdenál – 87 bodů
7. místo – Miloš – 59 bodů (nedokončená hra 63 bodů)

Výherci gratulujeme! Je vidět, že jsme už dlouho nehráli, ale nevadí, že výsledky poněkerých byly slabší než obvykle. Hlavní je, že jsme se sešli, zahráli si, pokecali. Po hře se k nám ještě na chvíli přidal Aniččin známý – Karel (z Brna). Probíralo se také plánování několika příštích akcí. Pak už zbylo jen loučení a odchod, neb dopravní prostředky nepočkají .  
Myslím si ale, že to byla zdařilá akce.
Účast: Jiřinka, Anička, Pája, Miloš, Milan, Zdenál, Karel z Brna  a já (Zdenula)

Přehled komentářů
Žabinské bóvlink
(Pája, 17. 3. 2013 20:38)

Konečně bylo zdravé jádro pohromadě a chlapi dokonce v přesile, ale dámy také koulely velmi dobře a vyrovnaně. Byl jsem tady poprvé, ale pivo měli vynikající a k tomu dobrý pokec - nakonec i s ohledem na mé úspěšně ukončené školení - tož to byl velmi zdařilý den, není-liž pravda?

.. kouling - bowling
(Anička, 17. 3. 2013 18:37)

Setkat se s příjemnými lidmi je vždycky velká výhra obzvláště když to ně, kdo stíhá v "maratonu" všelijakých jiných povinností, které vymyslí ovšem někdo jiný. Tentokrát má dovolená nebyla plánovaná, ale byla žádoucí, nicméně já jsem byla nadmíru spokojená. Musím říct jen, že jsem to nějak nedomyslela a nevzala si své vlastní boty a ty vypůjčené to bylo jako do tanečních - pěkně to v nich klouzalo a občas to vypadalo, že i já poletím po té dráze jako další "koule"... nakonec jsem to vždy nějak ustála. Díky všem za skvělou zábavu.

koulink 2
(Miloš, 17. 3. 2013 16:40)

Byla to opet vydarená akce. I mě se podařilo opet dorazit se sympatickým doprovodem, ktery mi ovšem po skončení setkání dal košem a tak jsem se vracel dostavníkem sám....

koulink
(Jiřka, 17. 3. 2013 11:09)
Ano, souhlasím, zima nás nějak nechce opustit. Ale my se nedáme a sportujeme aspoň pod střechou, že:)). Po delší době měli pánové přesilu a nekraloval si tam jenom Pája se svým harémem. Asi ho to trochu rozhodilo, páč tvrdil, že došel vyhrát:)). Ale hra je hra a důležité je, že jsme se sešli a bylo fain.

duben

 • 1.4. Velikonoce na SK

Švihačky lázeňské
 Po dlouhé zimě a množství sněhu v nepravou chvíli (např. velikonoce) bylo třeba tělu dodat eneregii a taky se nechat trochu hýčkat, vypnout z každodenního stresu. Tak jsem se za zdravé jádro MCT vypravila s kamarádkou Dášou, která je už taky tak trochu členem opět do lázní Lednice. Ta sebou přibalila ještě dceru i maminku a ku podivu, slet třech generací proběhl v pohodě.
Hned první den jsme vyrazily na menší procházku do zámeckého parku a ten opravdu nezklamal. Upravený, plný jarních květin, ptačí zpěv - balzám na nervy. Také tradiční zastávka v místní cukrárně nechyběla. Potom jsme si daly hoďku plavání v bazénu, první procedury, večeři a den byl fuč. Druhý den po výborné snídani jsme vyrazily na delší výlet až k minaretu a zpět. Cestou jsme ještě stihly navštívit zahradnictví a koupit si kytičky do truhlíků. Odpoledne nás už čekal opět bazén a to nás navštívila i Anička a zaplavala si s námi. Následně dorazila Verča a tak jsme se po zdravém pohybu usadily do místního báru na pokec a kafíčko. A protože sedmička je šťastné číslo, doplnila na ni náš počet Alenka, která byla nedaleko na školení.
Kolem páté jsme se rozloučily, protože na nás čekaly zbylé procedury. Masáž z léčivého konopí thajskou rukou neměla chybu.
Lázeńský pobyt se tedy vydařil a už plánujeme, kdy si ho zase zopakujeme na podzim. 
Možná budou i fotky....
Jiřka

Přehled komentářů
lázně
(Verča, 5. 5. 2013 12:56)

to máš pravdu,byl to takový malý nácvik na čarodky,ale moc příjemný,kafíčko super a setkání také

Re: lázně
(Miloš, 8. 5. 2013 21:06)

Tak my dali prednost( v tento den) prechodu pres Palavu. Pro mne kondične pro Petru to byl test prežití :-) Pokud by bylo spatneho pocasi, meli jsme v zaloze navstevu devčat v lázních u kavičky.

lázeňský minirelax
(Anička, 6. 5. 2013 1:22)

tak po menším zmatku a nepředvídaných překážkách - u mne to ani jinak nejde - jsem se dostavila s mírným zpožděním,nicméně jsem si též zaplavčila v bazénu, osvěžila tělo i ducha a pobyla v dobré společnosti. Příjemné setkání v klidném prostředí nemá chybu, jen jsem tiše záviděla, byť se to nemá, našim lázeňským švihačkám některé procedury. Taky bych si dala říct.

Tož ještěže jsem tam nebyl
(Pavel, 5. 5. 2013 9:52)

předčasný slet 7 čarodějnic bych nejspíš nepřežil :)). Asi příprava na oficiální čarodky, že.. ale měl jsem alibi, bylo to pro mne daleko a žádná mi nenabídla přespání :))

Re: Tož ještěže jsem tam nebyl
(Anička, 6. 5. 2013 1:17)

Jen se nevymlouvej, nechtěl jsi se hrkócat vlakem a kdoví co ještě.....

 • 28.4. Koncert MM..

 ..A my byli u toho, jestli správně počítám - již po čtvrté. A bylo nás pět : Anička, Pavel, Jarka, já a Mireček, který po nedávno prožité autohavárii zulíbal přítomné dámy, považujíc si, že mu je to vlastně ve zdraví umožněno.
Tentokráte mistr Havelka neměl tu svoji malou předehru v předsálí ještě před koncertem, nicméně na kvalitu koncertu to nemělo vliv. Celý se totiž nesl v rytmu swingu, byl prokládán jeho milým humorem a tradičními dialogy s druhými houslemi (pan Zbrožek), pianistou Lackem, stepem.... A jako obvykle se zase našel návštěvník, který nevypnul svůj mobil a Ondřejovi nahrál na smeč a ten svými průpovídkami skvěle bavil publikum. Celý koncert provázela příjemná atmosféra let dvacátých a třicátých min.století. Dvě hodiny uběhly jako voda. Spokojené publikum odměnilo účinkující bouřlivým potleskem. Ani se nám nechtělo zpět do reality doby současné.
Ještě jsme chvilku poklábosili před Semilasem a pak se rozprchli domů. My Brňáci na MHD, Anička na vlak a Pavel na autobus. A tím skončila zase jedna kulturní akce MCT.
Jiřka

Přehled komentářů

koncertino

(Anička, 6. 5. 2013 1:25)

opravdu skvělý zážitek jako vždy, člověk se přenese hned do jiné doby a uživá si to. Jedinou chybou, kterou jsem zaregistrovala jsou židle, nevím tedy jak kdo, ale já mám problém na tom vydržet sedět tak dlouho dobu, kroutím se tam, přesedám z jedné strany na druhou - chudáci co sedí za mnou. Budu si ani nosit nějaký nafukovací podprdelník...

Re: koncertino

(Jiřka, 6. 5. 2013 8:26)

Máš pravdu Aničko, ty židle by mohly být lepší. Aspoň takové nějaké malinké podprdelníčky by se hodily. Taky si tam různě přesedávám z půlky na půlku:))

souhlas...

(Pavel, 4. 5. 2013 19:58)

a ten malý zmatek se zasedacím pořádkem jsme bravurně vyřešili a dále k tomu není co dodat. Snad jen, že pokud se ve zdraví dožiju, přijdu i na ročník pátý. Tož, tak!

souhlas...

(Pavel, 4. 5. 2013 19:58)

a ten malý zmatek se zasedacím pořádkem jsme bravurně vyřešili a dále k tomu není co dodat. Snad jen, že pokud se ve zdraví dožiju, přijdu i na ročník pátý. Tož, tak!

 • 30.4. Čarodky Valtice

 Stejně jako každý rok i letos se pořádal čarodějnický rej. Pozvánky s přihláškami byly včas rozeslány. Vzhledem k tomu, že tato akce se pořádá jen v kruhu MCT zůčastnili se ji  čtyři skalní členové. Za brněnskou sekci Jiřinka, za znojemskou Pavel a za břeclavskou Věrka a Anička. Už se stává tradicí, že se tohle setkání pojme jako přehlídka různých dobrot. Abych ale nepředbíhala událostem. Slétli jsme se v určenou hodinu na místě k tomu určeném a přesunuli se přeletem do sídla reje – Valtic. Ani tentokráte jsme samozřejmě nezklamali a snesli si všechno možné, od masíčka počínaje, přes buchty, dresingy až po dobré vínko. Verča se ukázala jako skvělá hostitelka. Mimo jiné tedy se rok od roku zlepšuje a vede věci k větší dokonalosti. Připravila skvělé koláčky – ty teda měly búdečky jedna radost. Už se může ohlížet po ženichovi a vdávat se, koláčky už umí. Připravila dva dresingy ke klobásům a masíčku a v neposlední řadě i vínko připravila. Když jsme dorazili už jí plápolal ohýnek a výtečné šunkové klobásy už měla opečené . Mohli jsme jen přistoupit ke komzumaci. Byla obrovská legrace a po malém občerstvení jsme si našli chvilinku na zdokumentování akce fotečkama. Snad se sejdou a nějaké i budou. Moc dlouho jsme v té noci plné kouzel nesetrvávali poněvadž nás čekal  první společný cyklovýlet na soutok Moravy a Dyje. Rozcházeli jsme se něco po půlnoci jen mírně unaveni, abychom se přesunuli do „hlavního stanu“ ke spánku.
Tak to byl jen takový krátký průřez.
A hurá vstříc dalším společným akcím.
Anička

komentáře:

slet
(Jiřka, 12. 5. 2013 9:45)

jen k těm dekoracím - belzebubka jedovatá si po dlouhé zimě nevyzkoušela slavnostní šat a těsně před sletem už bylo pozdě:)). To už ani čarodějnice nezvládne - upravit si profil:)). Tak pro jednou nedbalá elegance všedního šatu snad nevadila, že jo? Jinak atmosféra opravdu skvělá, všechno jak má být! I počasí nám bylo nakloněno teplou hvězdnou nocí. Verči díky za přípravu stanoviště a pro ty skvělé koláčky se určo co nejdřív najde nějaký ten konzument:))

(čarodky, 11. 5. 2013 17:05)
neměly chybu,Anička byla jak z pohádky,počasí nám přálo,jídlo dobré,děkuji za pochvalu,jen ten ženich mi nějak chybí..........ještě že mi Pája dal polibek,jinak bych Vám uschla...

(Pavel, 10. 5. 2013 20:35)
jako již tradičně neměly chybu, i když dekorace dnes byla slabší a ani tentokrát nám nebyly obnoveny prošlé letecké průkazy. Zejména jsme se však dobře bavili a pochutnali na specialitkách. A hned po půlnoci bylo prvomájové líbání, pravda, Anička si to nechávala na lepší nabídku a odmítla, aby "nebyla použitá" :)). Tak napřesrok doufám už každý se svým, jak se patří.

květen

 • 1.5. Prvomájový průvod na Soutok

 Tož, 
tradiční a sváteční termín akce jsme ani tentokrát nepropásli a část tlupy do něj plynule přešla z předešlých čarodek. Tím byla základní účast jasná a o další se postarali naši noví i staří přátelé.
Na výchozí souřadnice se všichni dostavili včas a někteří i s notným předstihem. Po krátké přípravě, seznámení a instrukcích jsme vyrazili ke kýženému cíli. Jelikož nikdo z místních neprovedl rekognoskaci, museli jsme se spolehnout na hlášení potkavších dobrodruhů, leč informace o přístupnosti soutoku byly rozcházející. Ale trasa byla naplánovaná tak, abychom se vyhli vysoké vodě, což jsme také viděli posléze u těžce brodivších amatérů, kteří byli líní zaopatřit si zkušeného šerpu. Ani harmonogram neměl chybu a tak jsme se, po luxusní svačině u Lánů - o kterou se postarala Anička coby náš dvorní proviantní náčelník - a krmení divočáků, svižným tempem blížili čím dál víc k soutoku. Poslední fázi jsme vzali po břehu Moravy, sice trochu delší, ale suchou nohou dostupnou trasou až na samotný Soutok... Tam byla delší pauza prokládaná kocháním, občerstvováním, focením a mírným odháněním komárů; při pití Lubošova piva a v neposlední řadě též zkamaráděním s jedním Lanžhotčanem, co měl s sebou dobré vínko  ...a když jsme se dostatečně nabažili, čekala nás už jen cesta zpět.
Zpáteční cesta vedla hrází a pak po dvorní trase přes Cahnov, pak jsme se napojili na původní trasu a dojeli zdárně až na Pohansko. Tam by byla možnost trochu spočnout u muziky a tradičního volebního programu oranžgutanů, ale to by se vymklo harmonogramu, kdy bylo předepsáno závěrečné posezení U Ludvy. 
Ludva opět nezklamal a našlo se i místo a tak po občerstvení a některých i u dobrého žebírka či zbytků domácích zásob proběhl pokec a na závěr pak, jak jinak, důstojné rozloučení. Děkujeme všem za účast a příjemnou společnost.
A pak už nám nezbylo nic jiného na práci, než se pobalit a rozejít do svých domovů. Byl to excelentně prožitý den.
Základní trasa 35+4 km, někteří i o dost víc. Krásné počasí i příroda, plno zážitků a dobrá nálada nás provázely po celý den. Tož, tak!
Zúčastnili se:
Anička (BV), Verča (Valtice), Pavel, Milena, Petr (ZN), Jiřka, Luboš, Lidka, Věra, Ivoš (BM). Ostatní dali zřejmě přednost lepší nabídce, Zdenálovci prchli za hranice a Milošek se ujal zvelebovat rodinné hnízdečko, zajisté s nadšením :-))
Pavel

Foto již k nahlédnutí

Přehled komentářů

...ještě jednou soutok

(Lidka, 8. 5. 2013 15:11)

Nám se taky akce líbila, počasí skvělé, společnost milá, převýšení 16m nemělo chybu :)). Druhý den jsem sice na židli vzpomínala, jelikož to byl letos můj první výlet na kole, ale už je to dobré...

..soutok

(Anička, 6. 5. 2013 1:31)

Pod vedením zkušeného "vedoucího zájezdu" jsme dosáhli kýženého cíle suchou nohou, nikde jsme nemuseli brodit, což byla velká výhoda i přes to, že terén nebyl dopředu prozkoumám. Dostali jsme se tam kam jsme chtěli a bylo to velmi příjemné potrénování. Pro mne teda to byl první letošní výlet na kole. Až na menší otlačeniny docela pohoda. Společnost skvělá a důstojné zakončení "U Ludvy" taky. Takže když se rok s rokem sejde pojede se znovu doufám.

Zdenálovci NE, pouze hezčí půlka ;D

(Zdenula, 4. 5. 2013 19:24)

se zúčastnila akce plánované už začátkem roku čili 5 babek na cestách po Košicích a okolí na oslavu nejstarší 80-tileté,...... hlásím, že počasí furtum furt letní a vše kvetlo i účastníci :D a krásy Slovenska netřeba opěvovat, stačí se jen dívat a vstřebávat ":o))..... takže snad příště s vámi :)

Re: Zdenálovci NE, pouze hezčí půlka ;D

(Pavel, 4. 5. 2013 20:08)

tož tedy ta škaredší půlka se bez dozoru flákala, nebo měla lepší nabídku, jinak si nedovedu představit, že by nedojel. Tak či onak, značím si tučné mínus :))

Re: Re: Zdenálovci NE, pouze hezčí půlka ;D

(Zdenula, 5. 5. 2013 20:17)

:D :D tak ten se vybaloval z Polska a dodělával, co zameškal

ještě doplněk:))

(jiřka, 3. 5. 2013 8:46)

přiznám se, že ten krkolomný název "rekognoskace" jsem si domyslela a pak ověřila ve slovníku cizích slov:)).

slet a soutok:))

(jiřka, 3. 5. 2013 8:39)

slet kamarádek čarodějnic i výprava na soutok neměla chybu - teda drobnou ano, co se týče místního rojení jakýchsi brouků a komárů. Ale proti komárům stačil repelent, či svižná jízda a u brouků stačilo nemluvit, aby náhodou nebyl nějaký pozřen:)). Anička opět nezklamala jako proviantní náčelník, nově příchozí si to také pochvalovali a myslím zapadli do tlupy celkem rychle:)). A já mám radost, že jsem nebyla nejslabší a nedostala padáka:)).

soutok

(Verča, 2. 5. 2013 19:54)

napsal jsi to moc hezky,výlet neměl chybu,počasí super...ještě jednou díky všem za pěkný den

 • 4.5. Liechtensteinské stezky

Domluva na tradiční veřejnou akci byla docela rychlá. Ráno jsme dali sraz v Poštorné u kostela: Miloš, Pavel a já. Miloš tradičně byl s přáteli tak jsme se na startu k nim přidali. Ovšem našemu kochacímu tempu docela rychle ujeli tak jsme pokračovali jen ve trojici. Po cestě si Pavel odlovil nějaké kešky, což mně přišlo docela vhod, neboť jsem si udělala krátkou přestávku na odpočinek s pokochala se krajinou. Cesta byla trošku od minulých v některých částech pozměněná, nicméně měla velmi rychlý spád. Místy mi bylo hlášeno – jedeme průměrnou rychlostí 20 km v hodině – tak šup šup pokračujeme ať neztratíme tempo. Ani tradiční pauza u „kačáku“ se nekonala, cesta vedla mimo ni. Zřejmě jsme tam vždycky moc udupali trávu a to se našim sousedům nějak nezamlouvá. Ještě před polednem už jsme stáli zpátky na českém území a na Rajtsně jsme poobědvali a udělali delší pauzu. Tentokrát těsně pod kopcem přišla vhod i moje lékárnička. Teda nezávidím holčině co měla nehodu a odřeniny.
Po obídku a kafíčku s fit tyčinkou jsme kontaktovali další skalní tlupačku Věrku a domluvili si zastávku na další kafíčko a pokec.Opustil nás akorát Miloš, který pokračoval dál na tu nejdelší trasu přes Úvaly na Sedlec a dál do cíle.  U Věrky jsme sdělili své dojmy, poseděli a pak už jsme se vypravili zpět domů. Ještě jsme udělali zastávku a hodili si cvičně pár partiček žolíka.
V rámci zdravého životního stylu jsem se nechala přesvědčit a ještě jednou vytáhla kolo a jela na půl cesty na medvědí česnek. Pak jsme se důstojně rozloučili – Pavel pokračoval na nádraží a k domovu a já se vrátila.
Nádherný den, tempo  svižné. Prostě jedním slovem paráda.
Anička

Přehled komentářů
tož Milošku,
(Jiřka, 12. 5. 2013 9:55)

co furt s těma defektama děláš:))? Jinak já měla stezky bílovické na zahrádce. Neboť příroda obrovským tempem dohání dlouhou zimu a plevel, ten teda vede. A tempo z traktu horního do dolního a naopak bylo také svižné:)).

Tak opět jedna pohodová jízda
(Pavel, 10. 5. 2013 20:20)

a já byl shodou okolností zase u toho. Byla s námi i větší parta již známých břeclaváků, ale dali jsme přednost pohodovému tempu a chvála Milošovi, že zůstal při MCT. Což se mu stalo osudným, páč jako jediný ze stovek jezdců dostal defekt. Ale zas zjistil skrytou vadu pláště a předešel tak mnohem větší katastrofě. No a my jsme, jak je psáno, důstojně zakončili vydařený den u Verči a pak ještě u Aničky. Napříště musí přijet břeclavské jádro sem, abych jej mohl provést krásami zdejšího kraje a na oplátku také pohostit. Do té doby dobře potrénujte nožičky.

Re: Tak opět jedna pohodová jízda
(Miloš, 10. 5. 2013 21:46)

ano, byla to fajn akce, jen škoda neučasti "mých" děvčat. Jeden defekt byl uspešne zvladnut, ale nová duše mela taky dirku, takže jsem si na každem odpočivadle dofouknul a v pohode dosáhl cíle. jen v tombole jsem nic nevyhrál, natož to kolo od Baranka... Moje holky na mě čekali v Lednici, kde jsme si užili Májové slavnosti a potkali i Blanku (s dcerou) z Husovic.

 • 9.5. Jarní Znojemské kolečko (soukromě)
 • 13.5. Gránickým údolím
 • 19.5. Na Šobes s odskokem na Hardeggskou vyhlídku sólo akce

červen

 • 15.6. Moravský Kras, akce MCT

Moudří lidé kolem počasí tvrdili, že tento víkend bude konečně letní, s teplotami kolem 25 st. a tak jsme dali urychleně do plánu kolečko po Moravském krasu.
Sešlo se ovšem opravdu jen zdravé jádro MCT - no, zdravé - jela jsem vybavena jako lékárna, ale jela. Barvy Břeclavi hájili Anička a Miloš, Znojmo kolmo po vlastní ose Pavel a Brno Zdenulka a já.
Vystartovali jsme z Obřan kolem desáté a frčeli známou trasou směr Bílovice, Adamov - zde byla první přestávka na občerstvení a psaní SMS - viď Aničko? Pokračovali jsme kolem řeky na Blansko. Krátce se fotilo "u oslíků", ke kterým přibyla kůzlátka a malá prasátka. Vyšlapali jsme si mírný kopeček na začátek Blanska a pak už zase ujížděli směr Skalní mlýn. Tady bylo hodně lidí, motaly se autobusy, vláček a tak jsme Suchým žlebem raději urychleně pokračovali dál, směr Ostrov u Macochy. U jeskyně Balcarka byla přestávečka na mlsání, focení, doplnění tekutin.... Stoupání na Holštejn jsme vynechali a nahradili ho menším pouze k ostrovskému kostelu a zkratkou po "náhorní plošině" jsme ujížděli směr Sloup. Tentokráte nás popoháněla vidina delší přestávky na dobrý obídek v hotelu Broušek. Krom dobrého jídla a příjemného posezení venku pod slunečníkem jsme viděli i pěknou nevěstu a na to konto Anička prozradila, že vlastní manuál na přípravu svatební hostiny, víme tedy, kam se obrátit, až budeme něco takového podnikat.
Čas běžel a nás čekala cesta zpět, hlavně přespolní potřebovali dorazit včas na nádraží v Brně. A tak jako vždy krásným sjezdem Pustým žlebem nastal čas návratu. Něco po páté jsme už byli zpět v Obřanech, Anička dojela na nádr šalinó, hošani si to struhli kolem řeky a my se Zdenulou každá domů svým směrem.
Výlet se opravdu vydařil. Děkuji všem, že měli se mnou trpělivost a ač nejslabšímu, mi nedali padáka. 
Jiřka

 Foto u dvorního fotografa Miloše

Přehled komentářů
super akce jako vždycky
(Pavel, 16. 6. 2013 13:28)

tož opět jeden krásně prožitý den, jeli všichni, co chtěli, ostatní budou mít sice v předstihu dodělán plot nebo zahrádku, ale tyhle zážitky už nedoženou. Musím pochválit všechny dámy, že šlapaly jako hodinky, nejprve jsem předpokládal, že budu cestou relaxovat na zpáteční cestu do ZN, ale takové svižné tempo jsem ještě nezažil. A to jsem šlapal nalehko, narozdíl od některých s dvacetikilovými brašnami. A tak jsem se ještě v půli mise rozhodl, že zpět pojedu vlakem, čímž jsem zradil svou hrdost a sám sebe :)). Nakonec nelituju, i ve vlaku jsme se dobře bavili a těch 160 km mi pro tentokrát stačí.

Re: super akce jako vždycky
(Miloš, 17. 6. 2013 22:03)

.... to potvrzuji a jen velká škoda, že ty zažitky nemohla sdílet i má snoubenka .-) Jinak fotky, ke stažení i ke kontrole závadnosti: http://defenger.rajce.idnes.cz/2013_07_15_-_Podel_vody%2C_pustym_zlebem%2C_kochame_se_Moravskym_krasem/

kilometry
(Anička, 17. 6. 2013 19:51)

jsme spočítali ve vlaku při cestě zpět, když odečtu jízdu šalinó i tak mi to dělalo 92 km což je na mne úctyhodný výkon. Na třetí jízdu letos opravdu. Ale myslím, že jsme na tom skoro všechny (myslím ženské pohlaví) stejně. Moc jsme toho letos vzhledem ke špatnému počasí nenajezdily.
Výlet opravdu skvělý se vším všudy.

já letos
(Jiřka, 17. 6. 2013 9:50)

dle tachometru jen 87 km, neboť jsem si to dala zkratkou po silnici a ne podél řeky:)). Ale i tak jsem na sebe hrdá:)). Na tu prcinku si budeš muset Aničko pozvat nějakého obkladače:)). ( aby přikládal léčivé obkládky, masíroval a utěšil ).

Re: já letos
(Zdenula, 17. 6. 2013 16:58)

no to je supr nápad, Jiřinko, ty jo,........ tak Aničko, tak šupšup :)

:)
(Zdenula, 17. 6. 2013 7:13)

článek supr, Jiřinko, i počasí, které jsi objednala na lampárně :) a i díky vám všem bylo supr. Aničko, tebe jsem litovala, to sedlo je na prd (promiň); koukla jsem se na minulý ročník a opisuju, z Žabin do Žabin 93 km

.. opravdu super
(Anička, 16. 6. 2013 22:51)

Tedy tentokrát jsem to doma několikrát probírala jak si zkrátit trasu jestli při cestě tam to protáhnout vlakem až někde k Blansku nebo při cestě zpět nasednout někde po trase, zvažovala jsem jet do Obřan i při cestě tam šalinó, nicméně jsem se nechala přemluvit a jela jsem to od nádraží pěkně kolno. Nicméně nechtějte vědět jak jsem dopadla tím, že jsem testovala nově zakoupené sedlo. Už to fakt víckrát neudělám... z toho se budu léčit dalších 14 dnů. A ona ani ta moje zpáteční cesta na nádr nebyla jen tak, pěkně mně ta šalina vyšoupla na náměstí s tím, že dostal hlášku o odklonu a k nádraží se nejede, prej máme přesednout na jedničku. Na žádnou jedničku jsem nečekala a dojela to na kole. Pak už to byla hračka. Na nádraží v Břeclavi jsme udělali doprovod k přesednutí prej, aby si to náhodou nerozmyslel....

Re: .. opravdu super
(Pavel, 16. 6. 2013 23:34)

to nebude novým sedlem, ale nevyseděným zadkem. Holt zanedbaný trénink se projevil v plné nahotě. Ale teď budeš připravená na znojemské kopečky. A žádné že přijedu k obědu, ten bude až po zasloužené jízdě.

super akce
(Verča, 16. 6. 2013 20:04)

je dobře,že se zdařila,myslela jsem na Vás z bunkru,mě se dnes výlet na kole taky vydařil,moc hezká neděle..Těším se na fotky

 

 • 30.6. Znojemské kolečko- léto

 Tož,
 myšlenka na znojemská kolečka se pomalu začíná uchytávat, obzvláště patrně proto, že účastníci mají zajištěn veškerý komfort okolo.
Dnes tedy v podání výběru zdravého jádra bylo pořádáno první oficiální kolečko, na kteréžto bylo předepsáno pořádné provětrání faldíků. K tomu sice bylo hodně daleko, pro začátek se zdolával pouze Šobes, což byl jen slabý odvar toho, co bylo zamýšleno a co bude jistě v blízké budoucnosti realizováno. Nicméně, základní kámen byl položen a my teď můžeme zpětně sestavit harmonogram, jak věci postupně nabývaly smysl.
Vše vězilo pouze v tom, aby účastníci dojeli včas a zbyl patřičný čas na akci; byly tu sice pokusy přijet až k obědu, ale my víme, jak by to dopadlo a tak po zralé úvaze přijíždějí Anička s Milošem již v 9 hodin a Jiřka hned v hodině následující. Po ubytování a nezbytné přípravě se tedy konečně v poledne vyrazilo, k čemuž musel být program přehodnocen a tak se konala pouze základní varianta na Šobes. Po vlastních zkušenostech jsem zvolil opačný směr než je doporučován, což má výhodu zejména v tom, že to nejhorší má člověk v první půli za sebou a v druhé půli si veze zadek skoro zadarmo. Tak tedy svižně ubíhala cesta spodem přes Loucký klášter, Sedlešovice, Havraníky až po Hnanice, kde se trasa stočila do lesa k lávce a začlo stoupání na Šobes. Kouskem jsme křižovali trasu místním závodníkům, kteří se ovšem docela flákali a pojali to patně jako kochací jízdu, jinak si to hlemýždí tempo neumím vysvětlit. Ale před námi se zvedly terasy Šobesu a mezi hlemýždi jsme se rázem ocitli i my. Naštěstí hned v úvodu byl stánek s občerstvením, lépe řečeno s koštem vín a my jsme toho ihned patřičně využili.
Nuž koštovka byla skvělá a zajisté by to mohl být i důstojný závěr naší výpravy, ale to bychom neudělali kolečko, které by se muselo v neděli zopakovat. A tak jsme zvedli kotvy, vzdorovitě vyšlapali nekonečný kopec a pak jsme se ocitli na krásné lesní rovince směrem k Podmolí. Kdyby byl čas, jistě by se i trochu zahoubařilo, ale to bych musel mít s sebou taky nějaké houbaře, co by přispěli troškou do mlýna. Po zkušenostech z Prýglu tedy tuto myšlenku opouštím a dojíždím skupinu s jediným, zato krásným kozákem. Po chvíli kotvíme u rybníčku s občerstvením, relaxujeme a pozorujeme vzdáleného vodníka, kterého někteří naši jasnovidci v lepším případě označovali za kupu smetí, či ho neviděli vůbec. Pak s takovým materiálem sbírejte houby :))
Po občerstvení a odpočinku nás čekala už jen půlka cesty domů a to převážně z kopce, kterou jsme si trochu prodloužili a zpestřili vybranou lesní cestou, nicméně i zde se jelo velmi rychle a tak jsme se záhy rozhlíželi na vyhlídce v Hradišti. Když už jsme kochání měli dost, zůstával už jen sešup do Gránického údolí a krátký výstup do Znojma, co už jsme zvládli levou zadní a zakrátko jsme parkovali ve sklepě, resp. na Řídící věži. Pak následoval již kýžený odpočinek. Na kontě nám přibylo 33 horských km.
Neděle byla krásná, leč krátká; někteří se nemohli vyhrabat z postele a tak se dopoledne stihla jen prohlídka centra a hradu, s neplánovaným erudovaným výkladem chovatelky dravců. Malé sůvičky sněžné byly obtloustlé a nemotorné, ale krásné a zajisté rychle nabydou tu správnou garderóbu. My jsme ale již pádili k obědu a poté se rozloučila Jiřka, s vidinou dalšího odpočinku na zahrádce :))
Po dobrém obědě se zbytek tlupy vydal ještě jednou do města; omylem jsme objevili překrásné starobylé uličky a terasy pod hradem a četné vyhlídky, sluníčko už také začlo příjemně hřát a tak jsme tam chvilku spočli. Zakončení proběhlo vyhlídkou z ochozu kláštera a rozjímáním v kostele sv. Mikuláše. Pak už následoval návrat domů, balení a odjezd na stanici, kde jsme se důstojně rozloučili. Tož, tak!
Pavel

FOTO

Přehled komentářů
ve všem souhlasím
(Jiřka, 1. 7. 2013 18:22)

s Aničkou, opravdu Znojmo od dob, kdy jsem se tam narodila, udělalo veliký skok, opravdu krásné okolí i opravený historický střed města. Ochutnávka vínečka neměla chybu a posez v hospůdce U rybníka jakbysmet:)). Já teda náhodou vodníka viděla - měl zelené šatky a botky rudé. Všeho moc škodí, buď jedu na kole, nebo sbírám houby, ty materiále! Ale, že materiál ještě večer pekl domácí chlebík a slané tyčinky, či chystal ingredience na guláš, to neřekneš, co?:))

Re: ve všem souhlasím
(Pavel, 1. 7. 2013 19:19)

Já tedy jedu na kole, fotím, sbírám houby, a ještě bych mohl u toho kojit, kdybych mohl :)) Tož holky šikovné, to je pravda, ale události z domova jsem neuváděl, to by bylo na další článek. A detaily nemusí vědět každý. Tak se tedy pochlubte, včetně žolíku, že...

Re: Re: ve všem souhlasím
(Jiřka, 2. 7. 2013 15:31)

No jo, to bych taky stihla, kdybych jela sama a nemusela nikoho dohánět:)). Ale člověk se jenom trochu zastaví a už jste v nedohlednu, že. Tak už raději ani nefotím:)).

super
(Miloš, 1. 7. 2013 21:50)

skvely članek, skvělý vikend s prateli. Skoda, že bez mých děvčat. Sice, na můj vkus vic asfaltu, než polních cest. ale i tak jsem si oživil vzpomínky na místa v minulosti navštívená a cesty zcela nově projeté. Jen ty kopce byly v paměti uložené mnohem menší, než ve skutečnosti. Zaverem ješte jednou diky za skvelé pohoštění... PS: Mé fotky budou pozdeji na Rajčeti.

článek
(Zdenula, 1. 7. 2013 20:13)

se četl jedna báseň i všechna ostatní písmenka pod ním, ještě teď mám pusu od ucha k uchu :) a gratuluji k výkonům, my na vás mysleli od zámku slavkovského.....jen doufám, že holky už přestaly nebolet sedinky :)...... a aby naše faldy byly provětrány, daly jsme si my dvě s Káťou v neděli kolečko (50 km), jak jsem už psala na živé stránce

První znojemské kolečko
(Anička, 30. 6. 2013 20:57)

Musím konstatovat, že jsi bral ohled na něžnější polovinu a abychom moc neremcaly tak jsi vybral opravdu skvělou trasu. Není to sice rovinka tak jako LVA, ale dá se to zvládnout. I ten kopec, do kterého jsme šplhali pěšky. Já si to užila. Jsem nadšená a spokojená. Počasí jsi naplánoval skvělé, nádherně se jelo a ta nedělní procházka neměla chybu. Na terasách se dá bloumat celý den a kochat se pohledem do okolí. V tomhle Znojmo snad nemá konkurenci. Tolik uliček a zákoutí ve starém městě, jedním slovem nádhera. Díky všem za společnost.

červenec

 • 20.7. Valtické grilování
 • 27.7. Znojemské chataření

srpen

 • 3.8. Üvalské posezení
 • 11.8. Donauradweg a dovolená na SK (reportáž 1, 2, 3, 4)
 • 31.8. Oslavany

září

 • 14.9. Znojemské vinobraní
 • 21.9. Rodinná sešlost
 • 28.9. Burčákfest

říjen

 • 5.10. Koulení kola

 Tož,
osmý ročník koulení a byl jsem opět u toho! Letos opět v pomalu již tradiční sestavě - já a Miloš na trati, Anička na startu, Jiřka v cíli - k tomu 50 kačerů a hafo jiných účastníků, styloví kouleči a koulečky - no co bych chtěl víc.
Ve stručnosti: červený burčák docela dobrý (ale krapět horší než jsme zvyklí), bílý byl velmi dobrý; počasí excelentní slunečné (ale nebývale chladné), vítr blížící se uragánu (naštěstí tlačil příjemně do zad) a tomu odpovídalo i tempo koulečů i doprovodu. Spoznal jsem další kamarády a pozdravil jsem se s mnoha skalními. Byl překonán rekord tratě, všichni dokouleli s velkým předstihem na radnici a tak se tam po 16. hodině již nic zvláštního nedělo. Díky těmto okolnostem a soukromému odvozu jsem byl již poměrně brzy doma. Jedinečné zážitky, které uvíznou v paměti.
Nyní tedy nezbývá, než poděkovat holkám za nezištnou pomoc, díky níž jsem se mohl této akce zúčastnit a zorganizovat ji, a Milošovi za účast a doprovod do půli cesty.
Pavel

Foto Miloš

Přehled komentářů
koulení
(Pavel, 15. 10. 2013 19:00)

Taky jsem si koulení užil, letos bylo sice dost chladno, ale pak se udělalo pěkně a k tomu nás hnal vítr. I burčák byl dobrý, nicméně jsem měl i jisté povinnosti a tak jsem se sešel s některými přáteli na dobrém obědě v Blučině. Tam jsme samozřejmě chvilku spočli. ale i tak jsem dorazil do cíle neobvykle brzy. Takže příští rok opět jedu, budu-li moci.

koulení
(Miloš, 14. 10. 2013 20:03)

tak dobře se nám jelo. Až k Brnu temer po paměti, teprve tam se muselo davat bacha na šipky a objiždky. Kde se Pavel zasekl u pohárku? My už frčeli vlakem po 15h k domovu. Mé fotky tradičně na Rajčeti.

tak aspoň v cíli
(Jiřka, 14. 10. 2013 13:05)

když ne na trati, že.... Klíče od garáže jsem dodnes nenašla. Tak aspoň, že Ty a Milošek jste zachránili čest MCT:)). Snad nás bude příště víc ....

 • 12.10. Prýgl

 Tož tedy symbolický vzorek zdravého jádra se opět sešel na další dvorní akci MCT. Ani letos jsme nezaváhali a tak se mohl konat již tuším 8. ročník Podzimního Prýglu. Odklad termínu o jeden den se ukázal jako prozřetelný tah, neboť po dlouhé době právě a jen v tento den vykouklo sluníčko v celé své kráse a příjemně hřálo.
Tak jsme tedy veselo vyrazili, i když prýglovské kopce jsou rok od roku strmější a tentokrát Jiřka již sesedla, ale budiž jí uznáno, že měla rozbité kolo. Nuž nejvyšší čas vyměnit servismana, že..
Ale kvůli mokrému terénu jsme volili trasu po silnici, což mne trochu mrzelo, neboť jsem byl připravený na václavkobraní. Nicméně rostly i na Veveří hned u stezky a tak jsem alespoň něco málo nasbíral i tady. Nakonec, mám stejně sýpky naplněny k prasknutí a proto je již zkvašuji, což je, jak známo, můj oblíbený recept.
Na Veveří jsme jako již tradičně spočli, něco pojedli z místních specialit a nakonec se opět vrátili na výchozí pozici. Zde se již rychle rozloučili žabinské holky, neboť Zdenula si jen tak narychlo odskočila od plotny a byla jako na trní, aby se jí něco nepřipálilo :))
A tak jsme již valný závěr nedělali a vyrazili ke svým domovům. 
Fotky nebudou, páč fotografové neměli připraveny aparáty na tak významnou akci, což je docela ostuda. Ale něco málo přecijen vyšlo.
Prýgl je tedy důstojně uzamknut a kromě toho jsme rádi, že jsme se opět sešli. Nuž tedy zas někdy jindy v hojnějším obsazení tamtéž.
Pavel
(Zdenula, Katka, Jiřka, Pavel) 

Přehled komentářů
:)
(Zdenula, 21. 10. 2013 9:22)

přidávám se: ráno sice mlhavo a sychravo, ale když jsme byli na Veveří, začaly se mraky protrhávat a v přístavišti bylo už slunečno a pěkně. Ano, spěchaly jsme domů s Katkou, neb jsme měly doma nemocného človíka ...

jé, já myslela
(Jiřka, 16. 10. 2013 10:40)

že budu psát, takže děkuji za pomoc:)). Ale náhodou fotky jsou, to podstatné je přece zachyceno. Něco jsem posílala a zbytek můžu ještě dodat. Je pravda, že kolo neposlouchalo, ale i ta dlouhá pauza nesezení na kole učinila své:)). Na Veveří jsme krom tradiční ochutnávky ještě navštívily s holkama stánek s dobrotkama přímo ze staré vojenské pece, můžu vřele doporučit!. Placky s různými příchutěmi neměly chybu. A taky jsme po troše tápání zjistily, že nám je připravovala Ilča, která občas taky navštívila sportovní akce MCT:)). Celkově shrnuto, bylo fain, počasí nakonec vyšlo, důstojně jsme tedy sezónu ukončili a trochu si protáhli tělo...

 • 28.10. Lednický relax

listopad

 • 1.11. Dušičky/ SK

prosinec

 • 13.12. Předvánoční kafe s bowlingem a MCT

Poslední akcí letošního roku byl bowling v Komíně :). Původně jsme chtěli dvě dráhy, ale bohužel vedlejší dráha se uvolnila později a ostatní dráhy byly plně obsazené. Takže jsme hráli nakonec jak se dalo i nedalo na jedné dráze. Pája se zúčastnil i přesto, že byl nemocný, což bylo od něj pěkné, ale podepsalo se to na jeho výkonu, jinak by jistě zase vyhrál, že :). Všichni se snažili o co nejlepší výsledek. Jarušce se několik devítek nezapočítalo a nakonec jsme zjistili proč. Protože udělala vždy přešlap a v tom hluku kolem, oznámení o přešlapu zaniklo. Škoda, měla by moc hezký výsledek. Po kolapsu zařízení před koncem se nám přece jen podařilo hru dokončit a tady máte výsledky. Na prvním místě se umístila Natálka, která nezapře, že se pomamila. Na druhém místě Anička a na třetím Jiřinka. Odměnou všem byla dobrá nálada a vzájemný pokec.
Zúčastnili se: Jaruška, Jiřka, Anička, Janula, Natálka, Pája, Zdenál, Zdenula.
Teď už zbývá, abychom ve zdraví vykročili do nového roku a aby ten příští rok byl ještě lepší než ten právě končící. Přeje za všechny Zdenula.

Přehled komentářů
Předvánoční posez
(Anička, 30. 12. 2013 10:31)

Opravdu skvělé sportovní odpoledne v kruhu dobrých kamarádů a přátel. Toho není nikdy dost. Jinak kupodivu se mi dařilo, že by přeci jen na ten konec roku trochu potěšení když jinak stál za prd? To spí se to štěstí spletlo a sedlo si špatně..
Další setkání až v novém roce. Užívejte zítřejšího Silvestra, slavte každý dle svých možností, ale nic nepřehánět, všeho moc škodí. Do nového roku vyšlápněte tou správnou nohou. Mějte se skvěle. Těším se na Vás.
PS: 25.1.2013 jsem mimo mísu

posez
(Jiřka, 29. 12. 2013 12:45)

byl super, opustili jsme aspoň na chvíli ten předvánoční shon, pokecali, zahráli si. Zdeňulka nám připravila i ceny a vzájemně jsme se obdarovali dárečky, což bylo miloučké. Natálka nám předvedla, že i když byla "za dámu" v šatičkách, má dobrou mušku a zvítězila:)). Teď už máme po vánocích a očekáváme příchod roku nového. Copak nám asi připraví? Doufám, že zdraví, pohodu a taky ty naše bezva setkání:))

Předvánoční..
(Pavel, 28. 12. 2013 19:19)

Tož tentokrát mi neúspěch nikterak nevadil, páč jsem zabil několik much najednou, rád jsem vás viděl a mimo jiné jsem byl úspěšně vykurýrován z moribundusu, žee...

 • 23.12. Vánoce na SK
 • 31.12. Silvestr a Nový rok ve ZN, soukromě

​-------------------------------------------------------------------------------

najeto: 3673 km