Jdi na obsah Jdi na menu
 


Leden:

Tuhá zima s nevlídným počasím způsobila obecný odpor k jakýmkoliv fyzickým aktivitám, což mělo za důsledek, že se tento měsíc zhola nic nedělo. Důležité ovšem je, si to pořádně zdůvodnit

Únor:

 • 16.2. Valentýnské sportovní kaffe v Brně. (Jiřka) úspěšně proběhlo

​Přátelé, kamarádi, tak premiéra v nové hale "Bowling Brno"  v Líšni je za námiwink.

Musím všechny pochválit, že se dostavili včas až na jednoho absentérasmiley. Milošek, který měl obavy, že to nenajde, dokonce stihl před hrou i poobědvat. Byla jsem překvapená, jak se během chvilky obsadilo všech 20 drah, které jsou mimochodem kvalitní a v pozadí běží velice pěkné obrázky. Tentokráte to byla většinou krásná zimní krajina, hory, venku naopak bylo na únor nezvykle pěkné počasí.

Koulelo se o sto šest! Dařilo se více děvčatům a proto se celkovým vítězem stala Zdenulayes. Věčný bojovník Pája se nakonec taky rozehrál, ale na Zdenulu to nestačilosmiley. Ale snažili se všichni, to musím říct. Hodina utekla jako nic, chtěli jsme si to prodloužit, ale bylo beznadějně obsazeno. Na štěští jsme měli zamluvený stúl na pobowlingový posez, tak jsme se přesunuli tam. Hezky do koutečka, za námi obrovské akvárko, pěkné to bylo. Ujala se nás okamžitě obsluha, tak se objednalo kafíčko, pivečka, tataráček, lívanečky.....Probralo se všechno možné, prohlédli jsme si Miloškovi nádherné fotky. Poseděli jsme asi do půl páté.

Myslím, že to bylo příjemné odpoledene.

A další akce bude ples dřevařské fakulty, listky už máme zakoupené.

Zúčastnili se: Jiřka, Zdenula, Zdenka, Pája, Lidka, Luboš, Dáša, Vladimír, Milošek a Mireček.

Jiřka

Foto Miloš

 

Super bowling

(Pavel, kníže z Klentnic, 19. 2. 2019 17:55)

než sem pořadatelka vloží příspěvek, napíšu něco krátkého, než to zapomenu:))
Tedy pro mne bylo důležité hlavně setkat se s přáteli, což se mi povedlo. Výsledky bowlingu byly pro mně druhořadé, ale v posledním "vrhu" jsem rozbil bank a to mě posunulo na přijatelný výsledek. Gratulace vítězům! 
Prostředí bylo vybráno parádní a organizace fungovala bezvadně, chválím.

Ještě se ozvu.

Re: Super bowling

(Jiřka, 19. 2. 2019 18:58)

Tak přesně do hodiny tam článek byl:)). Jsem ho právě v tom okamžiku psala:)). Nedočkavče.

Re: Re: Super bowling

(Pavel, kníže z Klentnic, 19. 2. 2019 20:05)

Prosím připsat body z 1. dokončeného kola. Další postřehy:
Luboš: jako nehrající zapisovatel, chválil si místní pivo (Hauskrecht), dost jsme pokecali
Zdenula: Zazářila výsledkem, přinesla lístečky a přivedla Zdenu; Zdenál dal přednost chalupě
Dáša: ta zářila již na pohled, víme proč :)) i když v bowlingu to bylo slabší, než čekala
Miloš: přinesl kupu vydařených fotek; škoda, že nejde na ples, letos se asi mockrát neuvidíme
Mireček: paní Colombovou holt uvidíme až na plese (jen aby)
Jiřka: krom zmíněného také zasponzorovala a rozdala ceny pro vítěze
Všichni: rozdali jsme si různé malé dárečky k Valentýnovi, jak už je u nás zvykem; dále jsme konstatovali, že se sešla víceméně celá plesová sestava...atd. Tož, pěkné to bylo.
No a doma jsme pak v rodinném kruhu slavili dodatečně dvojí narozky a jedny jmeniny, u dvou pečených kachniček :))

Re: Re: Re: Super bowling

(Zdenula, 20. 2. 2019 17:28)

soulasím se vším, opět jedna suprová akce díky Jiřince, dodávám, že Zdenál měl na chalupě povinnosti, jinak bych tam musela jet já......bylo s vámi moc prima a já ruce olšové a zase se mi něco povedlo, nebojte příště to už nebude :D, těším se, že se s vámi uvidím na plese a s těmi ostatními na jiné akci tlupy, mějte se sluníčkově papáčko

Re: Re: Re: Re: Super bowling

(Jiřka, 20. 2. 2019 17:45)

Jsem tím absentérem myslela Aničku:)). Zdenál měl za sebe náhradu:)).

Re: Re: Re: Re: Re: Super bowling

(Zdenula, 25. 2. 2019 13:29)

já to ani na Zdenála nevztahovala :)

Březen:

 • 3. 3. 2019 První březnové odbrždění

Takže.. po včerejším sychravém dni se dnes trochu vyčasilo a tak jsem vyrazil k Dunaji, že bych alespoň tu dvacku dal. Vzal jsem to na Ottensheim po elektrárenské hrázi, pak nějaké focení v dědině - spíš takové ospalé městečko poblíž (koby)Lince :-)), ale velmi hezké. Zpět po druhé straně do Aschachu, to už jsem věděl, že to bude trochu víc. Na mostě přes Dunaj se vylouply zasněžené vzdálené vrcholky Alp, osvětlené posledními paprsky slunce. Nádhera... za soumraku už jsem byl "doma" (já jsem doma všude:)) ..54 km.

 • 15.3. Brněnské plesání  (Zdenula)

Tak jako každým rokem jsme se i letos zúčastnili Reprezentačního plesu Lesnické a dřevařské fakulty pořádaného Spolkem posluchačů LDF. Letošní ročník se nesl v duchu oslav 100 let výročí fakulty, a tak se návštěvníci těšili z bohatého programu – slavnostního zahájení plesu družinou bohyně lovu Diany za zvuků trub a zpěvu, zahájením plesu slovem - vedením fakulty a pořadatelem z řad studenstva, hudebního doprovodu dvou kapel, předtančení, stepu, módní přehlídky a bohaté tomboly. Milovníci zvěřinových specialit se mohli dále těšit z chutných pokrmů. Dík studentům jsme mohli obdivovat úžasnou výzdobu na stolech, v místnostech, nádhernou výzdobu na schodech spojujících přízemí a první patro. Každá dívka či žena si mohla vybrat ze 4 druhů dřevěných broží vyrobených umně studenty. Organizátoři plesu mysleli prostě na vše, zaslouží pochvalu a velké, velké díky.

Naše skupinka seděla opět dole „v podpalubí“. Dámám i pánům to moc slušelo. Užili jsme si hudby i tance do sytosti. Zakoupené losy jako vždy přinesly své výhry.

Za sebe můžu napsat, že se mi ples s vámi všemi moc líbil, takže snad za rok zase J.

 

Zúčastnili jsme se v hojném počtu 10 lidiček:  Jiřka + Pája, Lidka + Luboš, Mirek + Jana, Dáša + Vladimír, Zdenál a Zdena.

 

Na co jsem zapomněla, to jistě doplníte, za což předem díky a díky i za komentáře. Mějte se sluníčkově. Zdena

 

křepčení

(Jiřka, 22. 3. 2019 9:09)

Tak letos se to opravdu povedlo, jídlo, výzdoba, tombola, křepčení:)). Kéž by to takto vyšlo i příště, už se těším:)). Díky Zdenule i Zdenálovi za obstarání vstupenek. Jakou barvu šatů budeme děvčata preferovat na dalším úžasném večírku?:)) Žeby zelenou s potiskem lesní zvěře?:))

Plesík

(Pavel, kníže z Klentnic, 21. 3. 2019 18:21)

Dojmů nepočítaně, mohl bych napsat tři romány: Před plesem, Na plese a Po plese... Ale ve zkratce- jsem rád, že jsme se všichni potkali, tentokrát nikdo neseděl a pořád se tančilo, parádní pokřepčení... dámy, jakoby se domluvily, skoro všechny v modrém, všem to nesmírně slušelo... jídlo vynikající, o půlnoci jsme si dali nášup.. atd.,atd., těším se na příště!

 • ČK

(Pavel, kníže z Klentnic, 30. 3. 2019 19:50)

aneb Český Krumlov- dnes jsem si udělal výlet za nákupy sem, abych si mohl dát bodík na mapu, který zde doposud nebyl... nojo, jeden den je dost málo, ale prošel jsem to nejhlavnější, staré klášterní město, zámek i zámeckou zahradu. Dal jsem si fantastickou černou zmrzku.. už bylo přeturistováno, s trochou nadsázky bych řekl miliony asiatů, hemžili se všude jako mravenci :)) Už ty tyče na focení používají jenom oni, motají se všude, nechápu, že jedou přes půl světa a berou si tak mizernou výbavu. Také jsem mohutně fotil, bylo vše zalité sluncem, i nos jsem si spálil :)) ale tu veverku v parku jsem nestihl. Den byl dlouhý a nikam jsem nespěchal. Paráda!
Po velikonocích tedy začnu s tím Grázlem :))

Duben:

 • Hluboká
(Pavel, kníže z Klentnic, 7. 4. 2019 16:41)

Tak jsem se sem vrátil, abych se se trochu zrelaxoval a podrobněji zdokumentovat tento zámek a okolí. Zámek pěkný, vysoko nad Vltavou, pěkná pidizahrada a park, kde se ale dají objevit zajímavá klidná místa u rybníčků. Vystihl jsem i krásné slunečné počasí. Cožpak o to, ale čistě subjektivně, zámek na mne působí jaksi nekompaktně, navíc jsem za hodinu, kdybych se neloudal, už neměl CO fotit. To se mi v Lednici ještě nestalo, že...

 

 • 20.4. Pálava; SK (Pavel)

​Tož,

opět se nám podařilo domluvit se )) ; na pořadu dne byla velikonoční Pálava a tak se šlo přes Pálavu. Teda jen z části, páč už nejsme nejmladší. A taky nás tlačil čas. Zato jsme si dali přídavek na pěknou vyhlídku na Stolové hoře a nášup ve "Skalním městě". A ještě jsme měli dost energie na menhiry, ale to už došla na mne krize a uklidili mne do chladné hospody. Bylo to několikáté varování, abych trochu zvolnil a v tom vedru nic nepodnikal. Dnes už vím, že to byla to má poslední cesta na Pálavu a mohla být vůbec poslední..

Myslím, že se akce povedla, všichni pilně šlapali a ani se nahlas nenadávalo. Pokochali jsme se výhledy, prodrali chroštím a nezapomnělo ani na Líbání matičky Země, že...zkrátka bylo i veselo. I jídlo bylo dobré.

Posléze jsme se důstojně rozloučili a rozprchli.

Sešli jsme se v hojném počtu; za Znojmo já, za Brno Jiřka, Zdenula a Katka; Břeclav zastupovala Anička s Milošem a za Mikulov nás přišla podpořit Majka. Krom nás tam samozřejmě bylo hafo dalšího lidu. 

Foto u Miloše a další na MCT

Pavel.

 

hektický víkend

(Pavel, kníže z Klentnic, 26. 4. 2019 21:31)

tak jsem sice stihl vše dle harmonogramu, ale jsem si vůbec neodpočal. Takže příště lehce přibržďuii.

Pálava

(Jiřka, 23. 4. 2019 7:42)

Tož stručně a jasně - za mě dobrý:)). Bylo krásně, příroda nádherná, co více si můžeme přát. A taky jsem ráda, že se k nám přidala po delší době Majka!

.)

(Zdenula, 23. 4. 2019 5:58)

škoda, ale s Katkou jsme se musely odpojit, šly jsme pěšky do Mikulova, koncert Tomáše Kočka s orchestrem byl moc pěkný, ještě jednou dík za odvoz - Jiřince, návrat do Brna vláčkama, ušly jsme celkem asi 12 km, další den kolem prýglu 19 km

 •  

Květen:

 • 4. 5. Prígl nebo Moravský kras (Jiřka) zrušeno... ale víkend to byl hezký, že?
 • 18.5. Otvírání Lichtenštejnských stezek (veřejná akce, Anička) Odskok z Bratislavy. A,P,J,(M) . Čekám na článek. Foto Miloš

​Tak jsem se článku nedočkal. Tedy akce jakoby nebyla. Tak za sebe- byl jsem tam, pobrouzdal lednickým parkem, pofotil, nakonec jsem se spojil s ostatními, dali oběd a na závěr dlouhý závěr :)), který mne totálně vyčerpal. Kolikrát jsem si říkal, že takhle ne? Tak mi třeba, jsem nepoučitelný.

 • 24. 5. Noc kostelů, ZN

​Krásná akce. Tentokrát nově Loucký klášter a sv. Alžběty.

Tak většinou jsou za náma a doufám, že jste nic nepropásli. A že jste se pochlubili.. ale třeba je to tajné. Já jsem si letos zvolil Loucký klášter, prolezl všechny zákoutí, lodě, kůr i půdu a byl přímo pod zvonem i u hodinového stroje. Navíc tam hrála živá hudba. Úžasné. Pak jen letmo jeden kostelík, na nic jiného mi už nezbyl čas.

Červen:

 • 1. 6. Levandulová farma Starovičky

MCT opět v akci, tentokrát pouze návštěva zahrady. Úmorné teplo mi vymazalo všechny zážitky, pokud vůbec nějaké byly. Jsem blbý a nepoučitelný.

 • 8.6. SK +NR (pod Zoborom)
 • 15. 6. Hudba na kole zrušená
 • 24.a 25.6. koupání na kaolince
 • 29.6. Neckář, Janů a další- Léto s Blaníkem

pro nemoc akce pozastavené

Červenec:

 • 7.7. Slavonice s Jiřkou

​Malý výlet do Slavonic a po cyklostezce č.8 do Rakous. Začíná na nádraží ve Slavonicích a je totožná se zrušenou trasou do Waidhofen a.d. Thaya, odkud již vede železnice. Pokračuje pak oklikou zpět. My jsme tak daleko nejeli, kousek za Waldenkirchen a.d.Th. jsem to zapích, protože tady les končil a už mne zmáhalo horko. Taky v červnu se vydat na výlet nebyl dobrý nápad. Nicměně, Slavonice mají co nabídnout a Jiřce se to líbilo, a tak se tam určitě podíváme znova.

 • 28.7. zahrada-stavba pumpy

Srpen:

 • 12.8 Anička+ Jindříšek ve Znojmě
 •  

Září:

 • 13.9. Vinobraní

​Pouze v rodinné sestavě

Říjen:

 • 6.10. Test baterie

Již jsem elektrokolista. A napůl Neplatný (invalida). Ale zdá se, že budu fungovat. Dnes jsem vyjel otestovat Éčko. Zajímal mne max. dojezd, tedy pomalu, po rovině a úsporně. Rozložil jsem to na víc dní, celkově to dalo 110 km se zachováním asi 15 km rezervy. Již dříve jsem testoval terén (Šobes, Kravák, Gránice a p.; asi napůl šotolina a kameny) a baterie vydržela min. 50 km, opět s rezervou. Po čase to otestuji znovu.

 • 26.10. oslava narozenin(J) + Seisfeldův kámen, autem+pěšky

Listopad:

 • oslava narozenin(M)

Prosinec:

 • * 2.12.2019(M) Tak jsem děda.
 • advent ve ZN
 • adventní kafé Brno
 • 25-7.12. vánoce SK
 • 31.12.Silvestr + J

najeto celkem 974 e-km