Jdi na obsah Jdi na menu
 


Akce 2007

Silvestr 2007 (31.12.2007)

Silvouše jsme pořádali opět v Brnisku a opět se vydařil. Sice jsme toho tolik nevypili jako vloni, zato jsme toho víc viděli a dobře se zabavili.

Tentokrát jsme si vybrali restauraci Swoya, což byla - po předchozím otestování a zvláště v porovnání s Vrtulí - zdánlivě dobrá volba.

Bohužel, nebyla tam ta pravá atmosféra; ječící "hudba" kazila dojem a komunikaci. Tma jak v pytli, což by normálně nevadilo, kdybych nemusel luštit při svíčce v jídelním lístku a nimrat se v rybě. Šetřílo se taky na topení, to by se zase, při trošce představivosti, dalo pojmout jako příprava na následující pobyt venku. Ale jídlo bylo prý skvělé, což se o tom mém pstruhovi říci nedá. Tohle mi předložit nějaká byť jinak nadějná děva, viděla by mě naposledy. A to nejsem kdovíjak vybíravý, že jo.Lépe bych ho udělal i já a to si vůbec, ale vůbec nefandím :-)). 

Je to škoda, tahle luxusně se tvářící restaurace by si zasloužila trochu víc péče a o dvě třídy lepšího kuchaře.

A tak mám dojem, že -s pravděpodobností, hraničící téměř s jistotou - do tohohle lokálu, jinak s docela příjemnou obsluhou, už nikdy nepáchneme.

Takže jsem se logicky docela těšil do domečku, abych si spravil chutě. Tam jsme vyzkoušeli všechny vzorky od pití až po skvělé jídlo a cukroví. 

Vidět, že dámy nezahálely a pořád ještě znají poctivou českou kuchyň a vánoční tradice.

Pak jsme vyrazili ven, zapalovali prskavky a vypustili pár raket a postupně vyžehli všechny šampusy.. A hlavně se kochali tou krásou, co vytvořila příroda s nasněženými stromy, ozdobenými žárovkami.

Neutichající ohňostroje byly překrásné, a to jsme ještě netušili, co připravili Vinohradští pánové. O půl jedné se rozzářilo nebe přímo nad našimi hlavami množstvím krásných efektů z připraveného ohňostroje. Taky jsme zkusili jejich svařené červené, které mi konečně rozmrazilo ruce a zahřálo i zevnitř.

Pak pokračovala oslava už v teple, kde jsme si vylosovali dárečky a pokračovali v zábavě až do rána. Zkusili jsme aj karban a podle výsledků to vypadá, že se mi bude dařit - kdyby už v ničem jiném - takalespoň v těch kartáchPodle množství přání a skvělých přípitků budeme asi zdraví jak řepy a štěstí bude nekonečné. No uvidíme. Jsou tací, co by pro práci vypustili aj duši a na vlastní zábavu jim nezůstává čas a síly. Tentokrát to z bunkru řídíla Jiřka, která by měla změnit léčitele, neboť Becher už zjevně nezabírá a Julínek jí odpomůže leda tak od peněz. Ale komu není rady... Jůra to prý pozoroval za zavřenými víčky; no a další se podle svého zvyku opět odebrali do svých klubů důchodců -(no comment)- a zatím od nich nemáme ( bohužel, nebo naštěstí ?) žádné zprávy.

Tak ať je tedy ten nový rok příznivější a mnohem lepší, než ve skutečnosti bude !

=pgnext= foto na vyžádání

Poslední letošní tajný... 17. 12. 2007

Jelikož jsme ještě potřebovali upřesnit nějaké záležitosti, tak ještě před Silvestrem jsme chtěli otestovat naši Silvestrovskou restauraci.Naštěstí jsem to nestíhal, prý ta Vrtule je otřes. No tak jsme navštívili variantu "B", luxusní restauraci La Swoya a prostředí, jídlo a ochotná obsluha nás nadchli, navíc ceny nejsou nijak přemrštěné. A tak je rozhodnuto. Takže dík Zdeňule a Jiřce za účast, Vánoční přání a uvidíme se na Silvestra, doufám odpočati, abychom vydrželi až do rána :-))

doplnění

(Jiřka, 28. 12. 2007 7:41) 

Také je výborné,že se tam najdou i nekuřácká místečka,takže konečně nebudeme jako reklama na tabákový průmysl....

 

Bowlingové finále 13. 12. 2007

Tak jsme důstojně zakončili bowlingový rok. Bylo vidět celoroční poctivou přípravu a dřina se určitě vyplatila. Na Putovní pohár jsme sice nedosáhli, ale za výsledky se nemusíme stydět. Naše nejsilnější družstvo Sokolíků se umístilo na krásném 8. místě, družstvo Žabákůna 14. a cenu útěchy nakonec dostalo aj družstvo Pálava.
Nikdo nepřišel zkrátka, kromě koulení to chtělo aj šťastnější ruku při losování cen, snad ty soudky Černé Hory budou příště naše (čímž tímto děkujeme sponzorovi cen pivovaru Černá Hora a organizátorům KVIC Vinohrady). A musím se pochválit, vrátila se mi zase forma. Špatně na tom nebyla ani Andulka a Zdenál; další holky byly trochu pod mé očekávání, ale co naplat, Jiřka si uhnala "bowlingový loket", Zdeňula byla přeleželá z lázní a Džínou lomcují hormony :-)) 
Verča musí víc trénovat a Kamil se teprve učí. Tak nějak.
Zdeňula nezapoměla ani na lázeňské oplatky a Mikulášský revanš,Andulka potěšila zase drobnými dárky. 
Zároveň to byl předvánoční sraz, i když trochu předčasný, tudíž ještě nikdo neměl napečeno (nebo měl, ale nepřiznal se :-))Takže není vyloučeno (a už je to téměř jisté) že ještě jedno pracovní a tajné kafe, porada, někdy příští týden, bude.
Kromě toho jsme se domluvili na průběhu Silvestra ( všichni souhlasí), už se to začíná rýsovat, organizace se ujala Zdeňula. AVerča zase bude organizovat tombolu, takže si každý něco nachystejte (jako minule, instrukce budou rozeslány).
Ještě jednou díky za účast a díky organizátorům. 
Pár fotek je tady, na další se čeká.
Pavel. Foto na vyžádání.

Obrazek
Obrazek

 

Aničce

(Zdenula, 18. 12. 2007 23:17)

 

a jak jsi z toho vybruslila?:D

Vrtule, vrtulky

(Anička, 15. 12. 2007 23:11)

No nevím jak kdo, ale já už začínám trénovat, abych neskončila jako vrtulka, včera jsem si dala trénink "U zlomené brusle"

Vrtule

(Pavel, 15. 12. 2007 22:48)

A jéje, abychom jak ty vrtule taky neskončili :-))

jujky vy ste rychlíci)))

(Zdenula, 15. 12. 2007 22:19)

Pájo, to je rukama, když nic nedělají, nic nezkazí hihihiih, no a tak proto, prostě mám obě levé. Jiřinko,není zač, mi chutnaly,tak jsem dopřála i vám.....Andulko, tobě díky za dudlíky, suprrrr!!!! nápad.Večeři už máme zamluvenou na Silvestra U vrtule, tak snad to bude v poho.

No jasně

(Pavel, 15. 12. 2007 12:02)

poslouchám, ale jsem vytrénovaný - jedním uchem dovnitř a druhým ven :-))

Emoce

(Anička, 15. 12. 2007 11:59)

No to je vidět jak mě posloucháš, když jsi to nepochopil :)))))

Jaké čtvrteční emoce?

(Pavel, 15. 12. 2007 11:56)

Tak tohle jsem nepochopil zase já :((

fofr

(Pavel, 15. 12. 2007 11:52)

Tož článek byl napsán hned po příchodu, ještě "za tepla". Jinak fotky dost mizerné, víc se nedá použít. Tak uvidíme, jestli ještě někdo pošle. A co se týče formy, zanechte řečičky a ukažte fakta, to mě přesvědčí :-))

vánoční turnaj

(Jiřka, 15. 12. 2007 11:47)

To byl fofr,ten článek,takže jak vidím a čtu,dojeli jste dobře,tlačit jste nemuseli,Páju opět hřálo vítězství,co?:)).Já teda budu muset trochu víc jíst,abych měla větší páru na odhoz a nebyla nejslabším článkem Sokolíků.Ale zase kdybychom se umístili ještě výš-to by už s Pájou nebylo k vydržení.Budeme mu to dávat po kapkách.Hlavně,že jsme se dobře pobavili,Anička těmi svými dudlíky opět zabodovala!A Zdeňulce díky za lázeňskou pozornost.

... to je fofr

(Anička, 15. 12. 2007 11:47)

tedáááááá než jsem napsalka komentář tak už jsou tady i tři fotky... to je fofr... to je fofr...

Forma......

(Anička, 15. 12. 2007 11:46)

No to teda koukám, jsem to včera nestíhala neb jsem měla jiné povinnosti, ale dneska hned po ránu jsem se na to vrhla. Musím prozradit, že mám ještě skryté rezervy a to dost velké, ale přeci si nebudu dělat problémy, to dá rozum, bych byla nejlepší a to by Pajá buď nepřežil nebo bych musela cvakat domů pěšourem a ani jedno se mi teda nelíbí. Takže radši budu ten zlatý střed.
Jiřinko už mi to v hlavě zase šrotuje co vymyslím za dárek, ale žádná spásná myšlenka nepřichází tak teda nevím nevím....
Jinak to bylo super a nepřišla jsem ani o své "čtvrteční emoce", měla jsem to sice jako doma skoro bez zvuku, ale děj jsem pochopila.

 

Neoficiální Mikuláš21. 11. 2007

Tentokrát jsme se setkali u opravdu dobré večeře (smažák přes celý talíř, palačinky se zmrzkou skoro přes dva..) a teplém čaji pouze ve třech, páč do poslední chvíle se ještě nevědělo, zda to bude nebo ne. A bylo, poté co se Jiřka vrátila k mobilu. A předčasně chodil i Mikuláš, čímž má Zdeňula zároveň omluvenou příští nepřítomnost a schválenou "léčbu", budiž jí to přáno :-)) Podrobnosti žádný stenograf nezachytil (naštěstí) :)).
Škoda toho zakouřeného prostředí, zas jsem musel všechno vyprat (blee)

papáááááááááááááááá

(Zdenula, 29. 11. 2007 21:11)

jídlo i pitivo skvělé u Pantátů jako vždy, příště zalezu dozadu..... jsem se mrkla na Sabaidy, ale jen mrkla, protože jsem vyhazována dcerou, no jako vždy, takže páčko, mějte se skvěle a díky Mikulášům za Mikuláše)

nebo něco nového?

(Pavel, 25. 11. 2007 17:16)

Tak mě napadlo, co kdybychom zkusili něco extra nekuřáckého? Dle referencí a ceny snad "Sabaidy "?? Ano, je to trochu z ruky (jak pro koho :)) http://www.fajnsmekr.cz

bez

(jiřka, 24. 11. 2007 16:54)

Ale jídlo bylo výborné,co.Příště si zamluvíme retro salonek,abychom se nemuseli odkouřovat.A dík za pozdrav od našich lázeňských švihaček:))

souhlas

(Zdenula, 24. 11. 2007 0:04)

taky jsem se musela odtoxikovat :D

 

Listopadový srazík7. 11. 2007

Na dalším posezení jsme opět probrali zdravotní, srdeční a pracovní záležitosti (hlavně těch, co tam nebyli :)).
Setkali jsme se opět v naší nově objevené restauraci, inu, pantátové vaří vydatně a skvěle a za poměrně slušné ceny, což je kombinace pořád ještě ojedinělá. Sice se déle musí čekat, už jsme zase mysleli, že na nás zapoměli, ale je vidět, že kuchař(ka) si dává záležet. Jedinou chybu mělo to, že televize je zavěšena proklatě nízko a může se na to v zápalu boje zapomenout :-)).
Mimo to se pořádal košt domácího vaječňáku, co donesla Džína (prý málo rumu) a kvašených hřibků, co jsem donesl já, které ale byly slušně odmítnuty (no neva, v této chvíli už nejsou).
Přítomni byli DžínaJiřkaMirekJarkaEvča a já, omluvila seZdenula, která teď bojuje sama se sebou a Kamil, který nestačil rozmrznout z práce :-))))).
Fotky jsme nepořizovali, přestože bylo na co koukat, dámy vypadají pořád líp (jsem si šplhnul, co?). 
Příští sraz bude už Mikulášský, takže tematické zaměření je jasné.

Pájovi

(Zdenula, 17. 11. 2007 1:16)

":OD

nic kloudného

Pavel, 11. 11. 2007 23:55)

Na to je těžká odpověď. Každou chvilku něco a pokaždé něco jiného :-)))

napadá

(Zdenula, 10. 11. 2007 19:51)

hele Pájo, si šťournu: a co tě napadá nekloudného? ":D

komentář

(Pavel, 8. 11. 2007 19:28)

článek jsem ještě doplnil... bylo fajn (teď mě nic kloudného nenapadá, co bych dodal :-)))

díky za článeček

(Zdenula, 8. 11. 2007 16:45)

jsem si ho přečetla a kašlu tu, na nic a nikoho ":D, jen mi to prostě nedá))....Jiřinko neotloukej se, otlouká se píšťalička, ty ne ;)

narážka

(Jiřka, 8. 11. 2007 14:47)

Tou televizí zavěšenou dosti nízko se naráželo na to,že jsem stolek i s ní vzala hlavou:))(přiznám se,že pouze po jednom grogu)

 

Babí léto na Prýglu 28. 10. 2007

Náš občasný přispěvatel Andulka už stihla zaznamenat tento postřeh:

Babí léto na Prýglu

 Tedy po pravdě řečeno, bylo to důstojné zakončení cyklosezóny, ikdyž vzhledem k počasí se nekonalo na jízdních kolech, nýbrž pěšky a mělo být spojeno s pouštěním draků. Ale protože je počasíčko velmi vrtkavé tak to nakonec byl jen nádherný pěší výlet se spoustou legrace.

 Sraz byl u přístaviště přehrady. Ty zodpovědnější se dostavili včas (Zdeňula) a holt ty z té dálky trošku se zpožděním. Protože po takové cestě se vám může přihodit tolik nepředvídaných událostí až někdy zrak přechází.( skoro vystojíte důlek před domem jak čekáte na „taxi“, vyhnete se zácpě městem, už jako pravidlem v rámci protažení těla skoro tlačíte auto před sebou k načerpání pohonných hmot a změna plánu-vyložení batožin a nabrání zbytku jádra Jiřka,Evča a Mirek) .

 Vybaveni dráčky, draky a různými létajícími tělesy vyrazilo zdravé jádro „tlupy“ od přístaviště kolem přehrady. Ťapkali jsme nám velmi příjemným vycházkovým tempem za padání ranní mlhy (kolem 11.00) a radili se kolik, že to ujdeme. Shodli jsme se , že půjdeme dle času. V 17.00 jsme už museli být zase zpátky ve městě,protože jsme měli další akce v plánu. Na večer jsme se nemohli zase moc utahat, abychom nepadli brzy za vlast. Dle našeho samozvaného „vůdce“ jsme zdolali kolem 12 km. Při cestě tam jsme se v pravé poledne někteří posilnili polévkou, ostatní jen něčím teplým do žaludku – grog, káva… Příroda je v tuhle dobu velmi barevná, lákavá, tak jsme se kochali její krásou. A kdo koukal i do lesíků kolem cesty našel i houby – bedle, klouzky, holubinku….. Při zpáteční cestě se občas někteří zapomněli pod nějakým tím stromem, nicméně ve vytyčeném časovém limitu jsme se vrátili zase zpátky do přístaviště a protože nás lákala nabídla posezení v teple u krbu posilnili jsme se ještě palačinkami, topinkami, čajíčkem, čokoládou a jinými dobrůtkami a vraceli se zpět.

 Na 18.00 už byla v PROBE objednána bowlingová dráha na trošku toho sportu. Přidal se k nám zbytek jádra – Džina a Kamil a Verča., opustil nás Mirek.V počtu osmi jsme si dali bowlingový trénink na vánoční turnaj . No a hádejte kdo z přítomných měl nejvíc sil?

 A to nejdůležitější nás ještě čekalo. Po turnaji posezení s oslavou Jiřčiných narozenin. Někteří vytrvalci, nechci teda jmenovat vydrželi až do ranního kuropění.

 Vzhledem k počasí jsme vypustili v neděli Špilas.
(Anička)

A ještě dodatek

Tak popsalas to do detailů, doufám že sis pochutnala na houbách, ale ty krabaté červené, co se tvářilo jako jedlá muchomůrka, jsi raději neměla... no, ještě jsem neobjevil, co to bylo, a už na to nikdy nepřijdu. A tak doufám, že ještě žiješ :))
Jinak Evča se ukázala jako znalec a vynikající houbař- stopař, najde aj tam, kde nic není, měli bychom ji otestovat na lanýže :)) Konečně jsem si odborně podebatoval o hřibkách. Zdeňulka se tentokrát projevila jako mlčenlivý doprovod, asi nám nemohla odpustit tu hodinu (a víc) čekání :(
Večer se myslím taky vydařil, sice jsme trochu nestíhali a blbla dráha, což některým vyhovovalo, protože mohli házet aj čtyřikrát. Akorát nevím, kdo bude hádat vítěze, když jsme tam byli všichni.:)) No, prozradím, že vyhrál ten, kdo minule nejvíc brblal na tu "blbou pravou dráhu ".
Večer jsme pak poseděli v domečku, kde se Jiřka důstojně rozloučila se svým mládím. A ještě se braly míry na trika. Pak bylo veselo až do svítání, kupodivu vydržela aj Verča
Na druhý den, zavčas rána okolo jedenácté, nás zastihl déšť a tak další akci jsme odročili. Ještě předtím nás ovšem vzbudili vlajkonoši, co se dobývali do domečku :)) Odročili jsme aj drakiádu a Kančí oboru, takže máme na jaře o program postarané.
Přivítali jsme mezi sebe Kamila (konečně zas chlap), myslím že je fajn a napoprvé se docela osvědčil. No ještě měla přijít ta nová kočka od Jůry, prý jí to nevyšlo, tak se necháme překvapit příště :))
Díky všem za společnost, Jiřce a ostatním za připravené dobroty aJůrovi za zajištění "logistiky".

Pavel. Foto na vyžádání.

i

 

mlčení

(Zdenula, 24. 11. 2007 0:08)

mlčení NE! to je ten největší trest to nedělej ":D

mlčení

(Pavel, 22. 11. 2007 20:17)

no jo, už mlčíííím :-))

a mimochodník

(Zdenula, 22. 11. 2007 19:29)

Pájo,ještě k článku: já na vás nebyla vůbec (NIKDY)) naštvaná, jen jsem si myslela, když jsem na vás čekala: Zdenulo, Zdenulo, že tys to zase vymňoukla a dopletla...no a proto jsem vás pěkně probombardovala SMSkama a bylo hned vše jasné a bylo hned vymalováno a ještě jedna věc, buď rád, že někdy mlčím, kdybych jo začala kecánkovat a nemohla přestat, třeba jako zrovna teď":D, chraň tě pánbů ":oD

hezkýýýýýý

(Zdenula, 22. 11. 2007 19:22)

tedaááááá teď se mi to líbí ještě víííc ":o)

fotky

(Pavel, 13. 11. 2007 22:26)

Tak už jsou tam další

dotaz:

(chosé-kamil, 12. 11. 2007 21:30)

sraz i bouling,,byl bezva i děkuji za vlídné přijetí,

dotaz.máš tam málo fotek z boulingu

poděkování

(jiřka, 30. 10. 2007 19:36)

Ahojky všichni,moc všem ještě jednou děkuji za dárečky a Jůra-ten mě teda dostal!Škoda,že jsem musela tak brzy odejít a taky se omlouvám,že to nebylo všechno tak O.K. ,další dobroty zůstaly doma,ale to je tak,když se na člověka náhlí,to je honem,honem a pak si člověk na všechno nevzpomene:))

(nezůstala tam někde igelitka s táckem,prkýnkem a dvěma noži?Domů jsem to nedonesla...)

prý

(zdenula, 30. 10. 2007 18:37)

žije:D, ale nevím, jestli ještě dýchá, jsem ji nekontrolovala)))...teda některé ty fotečky se vám fakt povedli, se tu kochám ":o)) ještě jednou díky za ně)

pink-pong

(Pavel, 29. 10. 2007 20:31)

Jéé Zdeňula, žije!!!

Rozdýchat 2

(Anička, 29. 10. 2007 19:45)

Rozdýchávat umím, jsem prošla kdysi kurzem první pomoci. A neboj on nebyl někdo doma......

Rozdýchat

(Anička, 29. 10. 2007 19:35)

pink sem a pink tam

(Zdenula, 29. 10. 2007 19:27)

zanechte smečů a přidejte nějakou fotečku raděj ":o) a Zdeňula je taky ukecaná ale taky někdy ráda poslouchá druhé)

Pravá dráha

(Pavel, 29. 10. 2007 19:24)

aha, to se to mluví když to jde, co? Ale minule jsi to nemohla rozdýchat a Jiřka teď taky málem zkolabovala. Já teda nenadávám, u mě je to rukama, nebo spíš mi stoupla sláva do hlavy

Pravá dráha

(Anička, 29. 10. 2007 18:35)

Anoooooooo, jsi šikulka. Myšlenka byla správná jen chybička se vloudila ... on to zas tak velký rozdíl není jestli levá nebo pravá, hodně lidí má obě ruce levé a vůbec jim to nevadí. Zajímavé, že???

Pravá dráha

(Pavel, 29. 10. 2007 18:19)

ano, byla to pravá, ale myšlenka sedí. Jdu to opravit :-))

Blbá dráha

(Anička, 29. 10. 2007 18:13)

Až teď jsem si všimla, kdože to ten bowling vlastně vyhrál? Nevzpomínám si kdo brblal na blbou levou dráhu, ale já brblala na pravou......

Koule

(Pavel, 29. 10. 2007 18:12)

Tak tohle nenapsat, bych na to nikdy nepřišel :))

Trénink

(Anička, 29. 10. 2007 18:09)

No promiň, přeci už víme, že nejsou koule jako koule.Některé jsou malé, jiné velké nebo měkké a tvrdé, lehké a těžké atd. atd...

Trénink

(Pavel, 29. 10. 2007 17:33)

tak to máte povoleno. Ovšem opatrně, některé koule přináší pro naivní děvy následky!! Ale to snad už ve svých letech víte...

článek

(Verča, 29. 10. 2007 16:28)

moc pěkně napsané,v lázních ještě mimo plavání vyhledáme bowlingovou dráhu na trénink

Bowling

Anička, 29. 10. 2007 14:33)

No nemysli si Pavli,že budeme s Verčou zahálet.Taky budeme tajně trénovat s koulemi.

Bowling

(Pavel, 29. 10. 2007 13:33)

No, dal jsem si závazek na turnaj, že se polepším, jinak odcházím do bowlingového důchodu. Takže jak vy budete v lázních, já budu tajně trénovat :))

Mykolog

(Anička, 29. 10. 2007 11:24)

Tady se fakt jeden nezavděčí. Chci mu ušetřit mozkové závity,aby nemusel tolik tvořit a jen doplnit a zase remcá. Buď rád, že jsem ti tam neudělala tři tečky... to by ses taky ptal jaká je to houba? A už nemusíš mít obavu, že by něco bylo jedlé jen jednou, jsme si doma pochutnali na houbové omáčce a ještě dnes budou smažené bedle. Vidíš jak umím využít situace? Kde ušetřím, tam ušetřím. A ta otázka,kdo měl nejvíc sil, byl prostor pro tvé myšlenky.

Pro upřesnění

(Pavel, 29. 10. 2007 10:05)

Á, promluvil rodilý mykolog. A který je ten klouzek? No jinak, klídek, vše je jedlé, sám jsem to posvětil :)) A pokud se týče bowlingu, odpověď na tvou otázku je jasná: nejvíc sil jsem měl já. Spíš by ses měla zeptat, kdo měl nejpřesnější mušku :))

 

Koulení kola podruhé6. 10. 2007

Druhý ročník Koulení kola z Lednice do Brna (CK Kudrna) je tedy za náma.
U této skvělé akce, která jistě vstoupí do dějin, jsem podpořil našeSokolíky aby se mohli akce zúčastnit jako soutěžící; nakonec to dopadlo tak, jak jsem tušil: musel jsem se zapojit jako náhradník, a tak jsem musel oželet kochání se přírodě a sličným děvám (kvůli čemuž jsem tam vlastně šel) :-)) a namísto toho mi ještě teď drnčí v uších to kolo :)) 
Kolo jsme sice z jistých důvodů nedokouleli (no comment), zato jsme dojeli zbytek na kolech a tak konečně jsem mohl hodit řeč seZdeňulou jakožto naším štábem v jedné osobě, která byla do té doby náš tichý doprovod. A taky nám vezla věci, pití a jídlo a zásobovala nás energetickými pamlsky, až jsem měl chvíli dojem, že vykradla sámošku. Mimo to ještě sbírala po nás prázdné PETky a přebrala roli hlavního fotografa, a tak se, možná nedobrovolně, stala naším druhým sponzorem.
"Ukouleli" jsme 28 km, dalších 40 (a víc) jsme ve dvojce dojeli, chcíplí Sokolíci byli přepraveni domů vozmo. Počasí nám přálo, dopoledne slunečno, posléze se odpoledne trochu víc ochladilo, zatáhlo a začal foukat nepříjemný vítr, ale pořád ještě v normě.
Po akci jsme měli ještě dost sil a nálady na bowling, kde jsme spolu střetím sponzorem týmu, Jiřkou - která mezitím, kromě sedění na oné místnosti, ještě uklidila, vyprala, vyžehlila, okopala zahrádku, nakrmila Otesánka, zalila kytky, navštívila babičky, vyzvedla klíče, zajistila bowling, nakoupila a upekla skvělou buchtu - dokončili hezký výlet. Mimochodem, tipněte si, kdo tentokrát bowling vyhrál? :-))). 
Vřelé díky patří pořadatelům za skvělou akci, organizaci, převoz, občerstvení atd., Zdeňule za obětavý doprovod a společnost, Jiřce za "logistiku", společnost a taxislužbu, Jůrovi jakožto čtvrtému sponzorovi za zajištění spaní a všem ostatním známým i neznámým fandům, kteří nás potleskem a burčákem na cestě podporovali.
I když Jiřka a Zdenál se jaksi roznemohli, přesto díky za snahu a morální podporu a v neposlední řadě též Andulce, která nás přišla povzbudit na start.
Tedy vzhůru do třetího kola. 

Pavel. Foto na vyžádání.

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

  

 si pusť

(Zdenula, 17. 10. 2007 18:03)

je mi to jasné jako facka ":o) báááánk! ":D

Bank!

(Pája, 15. 10. 2007 22:03)

Si pusť Kaisera na mém profilu a bude ti to hned jasné :-))

správná odpověď

(Zdenula, 15. 10. 2007 19:03)

hahaha za kolik bodů? ":oD jsi jak v nějaké soutěži ))

supr výkon

(Pája, 14. 10. 2007 22:23)

Ano, to je správná odpověď!

kde je pravda

(Zdenula, 12. 10. 2007 16:25)

hele Pájo,uvažuj, než napíšeš omyl, jaká odpočatá hahaha, vždyť celý den Jiřinka proběhala, přímo maraton, chudinka malá a dál Pavle já se nedostám do formy hihi, nikam nelezu, jsem se dívala aj dvakrát ";), jo vlastně lezu někomu na nervičky, to jo))...jinak očka šejdrem, ručky levé...a na to,co jsme vše měli za sebou všichni ten den, výkon supr!

Kde je pravda

(Pája, 12. 10. 2007 10:28)

Jasně že jsem nepřál, vždyť to bylo těsné a měl jsem furt naději, a Jiřinka tentokrát vyhrála o prsa ;-)) To se někomu vyhrává, když je odpočatej co? Ale zase jako tajný trénink na vánoční turnaj to nebylo špatné. A Zdeňula se dostává do formy taky, takže sestava mužstva (a doufám i výhra) je předem jasná :-)

proč bomba

(Zdenula = hnusnej bonzák :D, 11. 10. 2007 7:21)

prostě Jiřinky se forma držela i když jiné věci se ji jaksi nedržely hihihihi a nakonec Pavlík tu svoji vyčerpal a nemusí furt vyhrávat, někdy může zvítězit i někdo jiný neeeeě? I když se Pájovi prohrávání nelíbilo a pořád počítal kolik mu schází a nahlas nepřál Jiřince :D

vítěz

(verča, 9. 10. 2007 19:24)

neříkejte,že Jiřinka vyhrála?to je opravdu bomba

kdo vyhrál

(Pavel, 7. 10. 2007 20:15)

No už jsem se smířil s prohrou, ale chvíli to trvalo :-)) Ale marně přemýšlím co tě tak motivovalo, protože jindy, když hrajeme v týmu, se ti nějak nedaří. Nebo to bylo tím dopingem, cos od rána brala na ty střevní potíže?

zatím neobživlý popleta

(Jiřka, 7. 10. 2007 20:00)

Malá oprava:uklidila,vyprala,vyžehlila,okopala zahrádku a navštívila babičky-to vše bylo až dnes Pájo.Včera jsem akorát s vypětím všech sil upekla tu buctu a vyzvedla klíče.To vše ostatní jsem musela stihnout až dnes.Sbírala jsem síly na podvečer,ale Pavel mi to trochu pokazil,protože jsme museli vyzvednout věci z autobusu,které tam nechali ti postřelení Sokolíci:))Ťapotali jsme od nádru až na Údolní a jak jsme tak šli zase zpět k nádru po Husové s několika taškami na kole,Pavel ruksak-já ruksak,spletli si nás s našimi rómskými spoluobčany a křičeli na nás mrzká slova:))To jen tak na okraj...Bowling se mi tentokrát velice líbil a hádejte,no,kdo vyhrál?(pozn.Mistr používal tentokrát doping-brufen a gel na kolena:))

Porada tlupy v Brně 4. 10. 2007

Tentokrát skoro v plném obsazení, jsme trochu poplkali a udělali trochu jasno ve věcech příštích.
Pantátové se na nás sice nějak naprčili či co, zato ale palačinky a ostatní jídlo neměly chybu a aj ceny byly poměrně slušné.
A odhalil jsem, jak vlastně Zdenál píše, za pomoci své drahé polovičky, na PC :-)) 
Pomluvili jsme nepřítomné, ale to je logické, snad nebudeme pomlouvat sami sebe. A čekali jsme marně, Chosé nepřišel :))

 

 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

Chosé

(Zdenula, 14. 10. 2007 14:09)

no a to jsem prvně o Chosém plácla do větru hahaha, to jsem ještě nevěděla koho tím Pája myslí, fakt ne Gino-Jiřinko ":D a jsem ráda, že nás taky čteš)

Džína-komentářistka

(Pája, 13. 10. 2007 20:54)

No jen aby jí to vydrželo

Hurá...

(Jiřka, 13. 10. 2007 19:56)

Vidím,že debata o Chosém měla svůj účinek,konečně probrala k životu dalšího komentářníka:))

chosé

(džína, 11. 10. 2007 19:47)

máte smůlu chosé nespí v košuli

Chosé nepřišel

(Pavel, 7. 10. 2007 12:00)

No je škoda že nepřišel, ale příště, prý, možná, snad, skoro určitě... přijde :-)) Tak to nepropásněte.

Verčo a Andulko

(Zdenula, 5. 10. 2007 22:28)

nic tajného pod svícnem, holky, byli jsme U pantátů, je to nad "mojí" školou a palačinky tam, holky, mají moc chutné, ba přímo dobrounké, mňamky, doufám, že je taky ochutnáte ....a mimochodem Chosé nepřišel, protože mu Mariana přilehla košulu :D

sraz

(Verča, 5. 10. 2007 17:12)

asi testovali novou hospodu,to víš,tajná porada

Překvápko

(Anička, 5. 10. 2007 10:44)

No to jsi tedy překvapil. To je rychlost už je tady i hlášení.o)))))Ale stejně si rejpnu, jak teda u mne nebývá zvykem, kde se to konalo? Otestovali jste nové posezení nebo jste se vrátili jako správní "holubi" na staré známé místečko?

25.8.2007 Dobytí hradu Falkenstein

Na další slavnou loupeživou výpravu na hrad Falkenstein se naše družina vypravila ve třech lidech. Po úmorné, ale zdárné cestě se nám podařilo obklíčit hradVerča omámila svým šarmem stráže a pak už nebylo těžké proniknout na hrad. 
Na krátkou dobu jme ho dokonce vyhlásili za svou državu, ale jelikož nás naše družina zradila, nepřátelská přesila nás donutila se stáhnout, přičemž se nám podařilo vzít do zajetí několik sličných děv, které jsme si se Zdeňkem spravedlivě rozdělili jako válečnou kořist. Jen ta hradní paní, co tam zpívala, nám unikla. A taky poklad, o který nám šlo až na druhém místě. Cesta nazpět byla slavná, oslavy vítězství nebraly konce a v několika šencích jsme nerozumnou konzumací chmeloviny a vína propili veškerou válečnou kořist. 
Za to jsme byli našim panovníkem uvrhnuti v nemilost. No, není všem dnům konec, seskupíme své síly, naverbujeme nové zbrojnoše a za rok to zkusíme znova.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

Obrazek

 

 18,8,2007 Pivní muška III aneb Neoficiální setkání břeclavských nákoláků

Dnes jsme se připojili k partě břeclaváků- "nakoláků"- k "seznamovací vyjížďce".... Pravda, avizoval jsem u holek "pivní mušku 3 " (jinak bych je tam asi nedostal.. :-)))) ), eventuelně "trénink na Falkenstein ", ale vzhledem k obvyklému zdržení u Andulky (už se ani nerozčiluji, i když uznávám, tentokrát za to skoro nemohla), jsme na Janohrad přijeli pozdě a tak už jsem skoro nedoufal, že stihneme to dobře vychlazené pivo.
Naštěstí kamarádi měli pochopení a přestože měli v plánu 80- 100 km, tak na nás počkali. A jelikož na nás čekali co chvíli i při jízdě, tak jsme se domluvili, že to s náma vydrží do Sedlece a tam je odbrzdíme (odpojíme se). 
Tak se i stalo, po cestě zpátky jsme stihli, kromě koštu polních švestek a jablek, jedno - tradičně teplé lahvové za 35 Ká (ostuda!!) - naHraničním zámečku, kde jsme trochu splkli. 
Pak jsme ještě vyprovodili Andulku ke Třem Graciím a odtud už lesem s Verčou domů. 
Zúčastnili jsme se tedy AndulkaVerča, a naši noví kamarádiDušan (on to všechno spískal), Karel (karel4), Martin (cykloš),Pavel (hekynen) a Eva (Tutorka).
I když patříme do jiné, podstatně nižší rychlostní kategorie (a vyšší váhové :-))))) ), doufám, že se s nima ještě někdy, při méně náročné akci, uvidíme!!!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 Obrazek

 Komentáře: Re: no dovol...

(Pavel, 4. 9. 2007 0:15)

No jistě, že vím, něco jsem snad už zažil, ne?

..no dovol...

(Jiřka, 23. 8. 2007 14:21)

J

(Anička, 19. 8. 2007 13:22)

Musíš ale uznat, že úderem jedné jsem byla v plné polní a s kolem před barákem, to se jen tak nestává, že holt jsem neměla nafoukané kolo? No to mi selhal "servismann".Musím ho ještě přivézt k dokonalosti. A na druhou stranu, už mě přeci znáš ne, takže mě vždycky dvacet minut s předstihem, už ses to taky mohl za ten rok naučit, tebe jsem ještě v téhle svéře k dokonalosti nepřivedla o:))))) ..

No a Verča, to bylo teda tempo to je fakt, jak nasadila tak nestíhala rozrážet vzduch jak šlapala, to bylo jako nějaký Pavlovův reflex.

ohnivá čára

(Pavel, 19. 8. 2007 12:49)

Já nenadávám na tvou rychlost, ale na to počáteční zpoždění, ale moje chyba, měl jsem s tím počítat :-))

No a Verču jsem nepoznával, jak vyrazila za profíkama a držela se jich, žeby nějaká motivace? Nebo to bude tím novým kolem, jinak si to vysvětlit neumím. A vydrželo jí to docela dlouho, že? Jinak, doufám, že jabka nebyla kyselá, příště beru baťoh :-)))

.... fotečky

(Anička, 19. 8. 2007 12:27)

Jsem pohlédla na fotečky a na první pohled je zřejmé kdo do jaké kategorie patří. My jsme spíš na ty blbinky, že jo Verčo? Jak jsi držela krok s "profíky" tak sis ani nevšimla co krás v podobě švestek, jablek, klásků a tak roste kolem co? chi chi ....